Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Witam,

Niestety nie mam jeszcze ksiazki Skazanego, a swoj plan 'ulozylem' tez jakis czas temu zanim zarejestrowalem sie tutaj, z tego co czytam moze byc troche przeladowany aczkolwiek z 1 dniowa regeneracja daje rade na luzie i widze ciagly przyrost sily..
Rozpisze moze terazniejsze treningi, aczkolwiek sa troche zmodyfikowane zeby miesnie sie nie 'znudzily', prosze wiec o krytyke prosto w twarz! :D


Rozgrzewka (rozciaganie) + cwiczenia fizjoterapeutyczne na dolna czesc plecow

Podciaganie szeroko nadchytem 3x8
Podciaganie podchwytem 3x10
Pompki na pilkach (tylko rece na 2 pilkach) 3x15
Diamond pushups (kat 35 stopni) 3x15
Pompki z nogami w gorze (kat 35 stopni)3x20
Podciaganie nog na laweczce lezac 3x12
Dipy na przemian z pociaganiem nog 3x12, 3x10
Cwiczenia brzucha rozne wariacje
Cwiczenia grzbietu na pilce

+ dodatkowe cwiczenia ktore przyjda mi do glowy na lekka 'rzezbe' malymi ciezarami

Ogolnie trening z rozgrzewka zajmuje mi okolo godziny, przerwy miedzy seriami najwieksze sa przy podciaganiu okolo 1min, reszta to jakies 30s, poki co daje rade i widze rezultaty.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Raczej przyrost wytrzymałośći. ;) Także przeczytaj książkę i rób. ;)
  • 0

#3
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Raczej przyrost wytrzymałośći. ;) Także przeczytaj książkę i rób. ;)


Aha :), to tez mi sie przyda, poki co walcze z wytrzymaloscia stawow, jem na biezaco glucosamine + mnm i cod liver + calcium, powoli zwiekszam ich wytrzymalosc bo na poczatku bylo strasznie...
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Bardzo dużo masz ćwiczeń push (pompek),a w ogóle ćwiczeń na nogi nie masz. Szybko się zajedziesz.
  • 0

#5
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
nogi zaczynam, robie squaty z obciazeniem, zapomnialem napisac :P
  • 0

#6
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A co Ci się w plecy stało?
Stosujesz jakiś progres czy cały czas te same ćwiczenia robisz?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#7
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

A co Ci się w plecy stało?
Stosujesz jakiś progres czy cały czas te same ćwiczenia robisz?


Nigdy nie dbalem o plecy i w koncu wyszlo..
Jeden z kregow nie wracal do swojej naturalnej pozycji, fizjoterapeutka 'nastawila' mi go i widze roznice, stad tez moja fascynacja kalistenika, musze zbudowac miesnie na grzbiecie i brzuchu, zeby to chronic i nie zaniedbac juz tego nigdy wiecej :)
  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A mógłbyś opisać co za ćwiczenia robisz na plecy? Ja niestety mostka nie mogę robić, ze względu na kręgozmyk i zastąpiłem go różnymi plankami ale nadal szukam czegoś jeszcze.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
'Niestety' robie tylko cwiczenia z podstawy fizjoterapii bo klasy zaawansowane sa w godzinach popoludniowych a ja wtedy zawsze pracuje. Tak wiec:

1. Lezysz na plecach i unosisz jedna z nog do gory i palcami od stopy probujesz dotknac czola (powinienes czuc naciagajace sie sciegna)
Kazda noge po 3x po 30sec - poczatek
2. Lezysz na plecach, uginasz nogi w kolanach i robisz 'brzuszki' ale tylko tak ze dlonie kladziesz na kolanach i trzymasz tak 5sec, rozluzniasz i znow. 1x30
3. Pani polecila zeby lezec na brzegu lozka i opuscic z wysokosci wewnetrzna noga (wtedy ciaglo wygina sie maksymalnie), ja robie to na macie, ze po prostu prawa noge przekladam w lewo na maksa jak moge przez 10 sec+ i na odwrot 3x

To sa te podstawy, nie znam cwiczen z klan zaawansowanych, ale one pomogly mi dosc zbudowac podstawy miesni na grzbiecie. Nie znam fachowych nazw tych cwiczen, takze opisalem to swoimi slowami, mam nadzieje, ze pomoze :)
  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A mógłbyś opisać co za ćwiczenia robisz na plecy? Ja niestety mostka nie mogę robić, ze względu na kręgozmyk i zastąpiłem go różnymi plankami ale nadal szukam czegoś jeszcze.

a próbowałeś takich zestawów ?
http://kalistenikapo...ining-od-1-do-5
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dzięki Hani - mam zaległości w czytaniu postów i jeszcze nie odszedłem do tego wątku :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych