Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Co sądzisz o moim planie treningowym? Sugestie? Pomysły? Z góry dzięki! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Toemk

Toemk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Hi!
Kalisteniką zainteresowałem się parę miesięcy temu. Przeczytałem książkę Lafay'a, z wieloma rzeczami się do niej zastosowałem, doszedłem w niej do 4 poziomu Proteo. Z racji swojego skomplikowania, tego, że albo za szybko albo za wolno osiągałem założenia, jakoś odechciało mi się z nią ćwiczyć. Parę dni temu doszedł do mnie "Skazany na trening" toteż od pierwszych kroków ćwiczę wszystko dokładnie jak trzeba:
Aktualnie mój trening wyglądak tak:

Rozgrzewka:
- samba, cha-cha, jive + parę pompek bądź walka z cieniem Muay Thai

Rozciąganie:
- wszystkie ćwiczenia rozciągające z pierwszej książki Lafay'a. Każde ćwiczenie po 30 sekund. Gdy mi się śpieszy, 20 sekund, jednak nigdy mniej.

Trening podstawowy część pierwsza:
3 razy przeprowadziłem sobie kroki pierwsze na "progu przejścia" i dziś zacznę wszystkie kroki drugie, również na "progu przejścia"

Przerwa między seriami / ćwiczeniami nie dłuższa niż 2min!

Trening podstawowy część druga na kółkach gimnastycznych:
Pompki na kolanach (kolana są odsunięte od kół) 3x10
Pompki na kolanach (kolana są dokładnie pod zawieszeniem kół) 3x10
Normalne pompki 1x10 (czasem gdy mam siłę zrobię jeszcze jedną serię)
Jackknife pushup (kolana są odsunięte od kół) 3x10
Jackknife pushup (kolana są dokładnie pod zawieszeniem kół) 3x10
Tricep Jackknife (kolana są odsunięte od kół) 3x10
Tricep Jackknife (kolana są dokładnie pod zawieszeniem kół) 3x10
Archer Pushups (1 ręka w bok) (kolana są odsunięte od kół) 3x10
Archer Pushups (1 ręka w bok) (kolana są dokładnie pod zawieszeniem kół) 3x10
Cresent Pushups (okrężnie, do góry gdy ręce przy ciele) (kolana są odsunięte od kół) 3x10
Cresent Pushups (okrężnie, do góry gdy ręce przy ciele) (kolana są dokładnie pod zawieszeniem kół) 3x10
Body Rows z nogami wyżej i false gripem 3 x10

Przerwy między seriami i ćwiczeniami - jak Lafay radzi - 25 sekund! Czasem 2min jeśli padam na twarz. :))

Do tego jeszcze Dipsy, Support Holds i Pull ups na które już kompletnie nigdy nie mam siły - to jest mój problem. Nieważne jakbym ograniczał swój program, na te ćwiczenia już nie mam siły. Chyba zacznę je robić na początku.

Ćwiczę co zwykle co drugi dzień, czasem co trzy (zmęczenie mięśni bądź brak czasu). Normalnie biegam w wieczory dni nietreningowych jednakże wczoraj już 5 raz odpuściłem z racji -15 stopni. Do 15 kilometrów, minimum 10 km - brak aspiracji, na więcej bo biegacze są chuuuudzi - a ja nie chcę być chudy. :))

Moje cele:
- co najmniej 3 sekundy Iron Cross
- 10 Musle Ups
- poprawa wygląda górnej części ciała
- dodatkowe kilogramy (mięśni ofc)

Dostępne rzeczy do ćwiczeń:
- skakanka rzemienna
- diabelski wałek
- worek bokserski 50kg 180cm
- kółka gimnastyczne
- drążek

Mój dane:
- wzrost 185 cm
- waga 75kg (ektomorfik, gdyby nie dieta i Mutant Mass, ważyłbym 63kg)


Proszę o komentarze, opinie dotyczące moje planu. Zastanawiam się nad podzieleniem go tak, aby co co drugi był inny. Jeden w tym stylu co opisałem, drugi z priorytetem ćwiczeń w stylu Dipsy, Pullups.


Edit:
Tak, te wszystkie rodzaje pompek są w jednym dniu. Mam na nie siłę, więc nie widzę czemu miałbym je dzielić.

Poniedziałek:
- trening jak wyżej
Wtorek:
- wolne
Środa:
-trening jak wyżej
Czwartek:
- bieganie
Piątek:
- wolne
Sobota:
- trening jak wyżej
Niedziela:
- wolne

Taki tego typu treningi mam już od 2 miesięcy (z tym, że na początku było mniej serii bądź powtórzeń). Tydzień temu doszły "pierwsze kroki" skazanego. Na razie ich nie odczuwam (wiadomo, są lekkie) jednak już wiem, że diametralnie w końcu wpłyną na mój trening. Stąd ten temat.
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No co ja mogę sądzić.. Wypisz na dnie te wszystkie rodzaje pompek, bo chyba nie robisz tego w jednym dniu?
  • 0

#3
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Rozciąganie radziłbym na sam koniec.
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ilość pompek zabójcza!Też mam nadzieję, że nie wszystko robisz na raz. Ja radził bym tak: Nie więcej niż jedno ćwiczenie na grupę mięśniową, nie więcej niż dwie serie tego ćwiczenia i nie więcej niż dwie grupy mięśniowe w jednej sesji treningowej. no i oczywiście nie więcej niż trzy sesje treningowe na początek.
  • 0

#5
Toemk

Toemk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Po dzisiejszym treningu, stwierdzam, że macie rację! Spora większość ćwiczeń jakie wykonuję, bazuje jedynie na "pompowaniu", zapomniałem o chociażby ćwiczeniach opartych na podciąganiu (nie udało mi się zrobić za pierwszym razem zrobić "kroku 2" w podciąganiu na "poziomie przejścia").

Zależy mi aby moje treningi były "Full Body Workout", nie chcę się rozdrabniać, że w jeden dzień tamto w inny coś innego. Owszem, zmiany ćwiczeń wskazane, jednakże aby cały czas to było FBW.

Zmodyfikuję trochę mój plan aby zawierał więcej "Skazanego" i za parę dni Wam pokażę! Jednakże zmodyfikuję tak, aby to wciąż kółka gimnastyczne rządziły w moim treningu. Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki, to bardzo proszę. Oczywiście mając na uwadze moje cele, które napisałem wyżej.

Dzięki za pomoc! :)
  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Robiąc pompki nie zrobisz IC ;) Choć są tam, które przypominają go, także zastosować możesz śmiało. ;) Np. Archer pushups. A umiesz podstawy jak choćby L sit czy Stanie na łapkach? Ja zacząłbym od tychże ćwiczeń. Są świetną bazą. Świetnie, że masz takie cele, ale "po nitce do kłębka". Choć nie namawiam Cię do zmiany celów. Muscle up jak widzę nie potrafisz. W ramach tego porobiłbyś negatywne powtórzenia. ;)
  • 0

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dla mnie plan nielogiczny. Robisz pierwsze/drugie kroki Skazanego, a potem zajeżdżasz się ćwiczeniami które są na poziomie 6-7 kroku. To bez sensu. Przeczytaj jeszcze raz Skazanego i nasze FAQ.
Pierwsze kroki mają za zadanie wzmocnić Twoje stawy, ścięgna i przygotować Cię stopniowo do coraz większego wysiłku. Coś jak dotarcie silnika, żeby potem móc wyciągnąć z niego jak najwięcej. A Ty na jednej sesji docierasz silnik, a potem dajesz na maksa po garach. Gdzie tu logika? Albo robisz jedno albo drugie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
Toemk

Toemk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Michał, źle mnie zrozumiałeś. Jako, że pierwsze kroki są łatwe, po prostu dołożyłem je do mojego dotychczasowego treningu. Niektóre "kroki trzecie" są już dla mnie trudne, muszę przerobić swój plan, a dzięki Wam, już wiem co jest nie tak.

Za parę dni pokażę nowszą, ulepszoną wersję mojego planu - muszę jeszcze trochę poczytać o tym co napisał Krzysiek i Zahir.
  • 0

#9
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dobrze Cię zrozumiałem, bo robisz pierwsze kroki ze Skazanego i jednocześnie dużo cięższe ćwiczenia. O tym właśnie pisałem, że to dla mnie bez sensu, bo nic Ci to nie daje. Te kroki są łatwe ale mają trochę co innego na celu niż późniejsze.
Jeśli chcesz ćwiczyć wg Skazanego, to ćwicz wg niego ale już bez dorzucania tych cięższych ćwiczeń, bo rozwalasz efekty tych pierwszych kroków. Przeczytaj nasze FAQ Skazanego i/lub Super FAQ DragonDoor - tam jest opisane o co chodzi.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych