Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Witam :)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

ok dzięki, poczekam jeszcze trochę, może odezwie się ktoś kto jest w temacie odżywiania mocny, ale jak wiem już że mam do przeczytania masę książek :]

zobacz to:
http://t-motywator.b...e-spalanie.html
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siÅ‚Ä… bezwzglÄ™dna  * siÅ‚a wzglÄ™dna  * siÅ‚a maksymalna  * siÅ‚a ogólna  * siÅ‚a szybkoÅ›ciowa  * siÅ‚a specjalna  * siÅ‚a wytrzymaÅ‚oÅ›ci mięśniowej  * siÅ‚a biegowa


#22
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
@Hannibal
no myślę że to dobre rozwiązanie, tylko problem w tym że rozstałem się z siłownią na ok. 2 miesiące i muszę radzić sobie bez sprzętu :/

Oblicz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij od tego 400-500 kcal. Rozbij to na 5-6 posiłków. Unikaj tłuszczów zwierzęcych, a w szczególności łączenia ich z cukrami prostymi w jednym posiłku. Dużo osób, które chcą zrzucić robią ten błąd, że na wieczór jedzą owoce. Nie jedz owoców wieczorem, bo to są cukry proste. Napoje: woda i ewentualnie zielona herbata.

mam pytania:
1. kiedy najlepiej jeść owoce jak nie powinno się wieczorem?
2. mam unikać tłuszczów zwierzęcych całkowicie czy po prostu jeść w małych ilościach i jakich?

  • 0

#23
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
1. Zależy od której chodzisz spać. Ale na noc nie warto, jak chcesz schudnąć.
2. Najlepiej zastąpić je roslinnymi albo omega 3 (ryby).
  • 0

#24
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

@Hannibal
no myślę że to dobre rozwiązanie, tylko problem w tym że rozstałem się z siłownią na ok. 2 miesiące i muszę radzić sobie bez sprzętu :/

ja też rozstałem się z siłownią,
pozostaje albo ketle, albo piłka medyczna x kg, albo masa ciała
tam masz podaną przykładową rozpiskę bez użycia sprzętu :cool:
ćwiczenia możesz sam dobierać wg. upodobania
 

@Hannibal
no myślę że to dobre rozwiązanie, tylko problem w tym że rozstałem się z siłownią na ok. 2 miesiące i muszę radzić sobie bez sprzętu :/


Oblicz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij od tego 400-500 kcal. Rozbij to na 5-6 posiłków. Unikaj tłuszczów zwierzęcych, a w szczególności łączenia ich z cukrami prostymi w jednym posiłku. Dużo osób, które chcą zrzucić robią ten błąd, że na wieczór jedzą owoce. Nie jedz owoców wieczorem, bo to są cukry proste. Napoje: woda i ewentualnie zielona herbata.

mam pytania:
1. kiedy najlepiej jeść owoce jak nie powinno się wieczorem?
2. mam unikać tłuszczów zwierzęcych całkowicie czy po prostu jeść w małych ilościach i jakich?

też coś ciekawego:
http://t-motywator.b...oteguja_11.html
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siÅ‚Ä… bezwzglÄ™dna  * siÅ‚a wzglÄ™dna  * siÅ‚a maksymalna  * siÅ‚a ogólna  * siÅ‚a szybkoÅ›ciowa  * siÅ‚a specjalna  * siÅ‚a wytrzymaÅ‚oÅ›ci mięśniowej  * siÅ‚a biegowa


#25
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów

1. Zależy od której chodzisz spać. Ale na noc nie warto, jak chcesz schudnąć.
2. Najlepiej zastąpić je roslinnymi albo omega 3 (ryby).


no spać chodze późno, ale mimo tego już po 18 nie jadan posiłków.


@Hannibal
dzięki za pomoc spróbuję tej metody. Tak swoją drogą to nigdy nie myślałem nad tym żeby zrzucać zbędne kilogramy treningiem siłowym :]
  • 0

#26
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

1. Zależy od której chodzisz spać. Ale na noc nie warto, jak chcesz schudnąć.
2. Najlepiej zastąpić je roslinnymi albo omega 3 (ryby).


Ja tylko dodam, że omega-3 ma swoje doskonałe źródła roślinne, między innymi siemię lniane i orzechy włoskie :)

  • 0
Dołączona grafika

#27
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 496 postów
Ja używam nasiona chia http://www.ekokup.pl...tal_p_1272.html także zawierają omega3 więcej niż ryba
  • 0

#28
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Cześć na książkę Skazanego z przyczyn niezależnych niestety muszę poczekać do ostatniego tygodnia grudnia. Chciałbym teraz zacząć jakiś podstawowy trening z pompkami, przysiadami itp. mógłby ktoś doświadczony z forum poświęcić troszkę czasu i ułożyć mi taki trening oraz jakąś dietę żeby zrzucić troszkę kilo, a może ktoś posiada link do takiego gotowego treningu, bo ja znajduję tylko takie, które wg. oceniających okazują się niedopracowane. Z góry dziękuję pozdrawiam ;)
  • 0

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
DMKWA, według mnie po przeczytaniu FAQ sam będziesz w stanie ułożyć plan. Poczytaj:)
  • 0

#30
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • ZasÅ‚użony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Wszyscy wszystko na gotowe, zrobić mi rozpisać mi, podstawowy trening to naprawdę nic skomplikowanego, pompki, przysiady, podciągnięcia, i wariacje tych ćwiczeń są dobrze znane każdemu. Tak jak zahir zachęcam to przeczytania FAQ. Na pewno po jego lekturze coś sobie ułożysz. A jak już ułożysz to napisz plan na forum, na pewno wtedy coś pomożemy doradzimy:)

Edit: na początek najprostsza dieta= kolokwialnie mówiąc mniej żreć :D
  • 0

#31
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
ok coś tam wyskrobie :D a mógłby ktoś polecić jak lepiej ćwiczyć FBW czy SPLIT ? osobiście wolałbym FBW że 3 razy w tygodniu będę robił każdą partię po trochę, ale jak ktoś jest innego zdania chętnie poczytam jego opinię :)
  • 0

#32
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • ZasÅ‚użony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Oba treningi mają swoje zalety, FBW dobrze ćwiczyć 3 razy w tygodniu i trwa on dłużej od splita bo jak sam pewnie wiesz robisz wszystkie partie. W splicie natomiast robisz dziennie po jednej lub maksymalnie dwie partie to i czas treningu się skraca co nie którym jest na rękę. FBW to trening także bardziej wymagający od splitu i dlatego własnie na początek radziłbym trening dzielony.

Tutaj masz fajny artykuł:
http://www.e-gym.pl/...ó¿nice-wady-zalety
  • 0

#33
Michal

Michal

    Advanced Member

  • ZasÅ‚użony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Masz też gotowe plany w dziale "Plany treningowe" - rzuć tam okiem
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych