Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witam :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Witam, mam za sobą dopiero 17 wiosen, pochodzę z Przemyśla (podkarpackie), ze względu, że na siłowni ceny ciągle idą w górę, a ja ćwiczę jedynie dla rekreacji (i jest to teraz dla mnie wyrzucanie pieniędzy w błoto) postanowiłem zacząć przygodę z kalisteniką. Na razie chcę dokładnie zapoznać się z tym rodzajem budowania swojego ciała i mam nadzieję, że odwiedzanie tego forum bardzo mi w tym pomoże :)

Pozdrawiam
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam dmkwa :)

Dobrze trafiłeś u nas wszystko jest za darmo. Korzystaj z forum ile chcesz :)
Z nami dorobisz się pięknego ciała i niesamowitej siły.
Pozdrawiam cię :) i walcz o to :)
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj, podstawowe informacje na temat tego rodzaju aktywności fizycznej znajdziesz w naszym forumowym FAQ. Polecam Ci również książkę Paula Wade "Skazany Na Trening"
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Masz 17 lat i nie zmarnuj tego :)
  • 0

#5
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Dziękuję za tak miłe przyjęcie, o tej książce słyszałem właśnie planuję ją na dniach zakupić :)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Dziękuję za tak miłe przyjęcie, o tej książce słyszałem właśnie planuję ją na dniach zakupić :)


Super, w między czasie przeczytaj FAQ. Znajdziesz tam wiedzę w pigułce:)
  • 0

#7
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Witaj :)
Polecam równiez książki Oliviera La'faya.
  • 0

#8
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
a mógłbyś podać parę konkretnych tytułów?
  • 0

#9
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
"Trening siłowy bez sprzętu" - 2 częsci są
"Skuteczne odżywanie w treningu i sporcie"
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zakup Skazany na Trening będzie SIŁA :) Po nowym roku ma ukazać się 2 część Skazanego to jest dodatek do 1 części :)
  • 0

#11
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
no więc w tym roku priorytetem będzie zapoznać się ze Skazanym na trening, ale propozycji jakie dał wiewioreq też nie ominę, na razie potrzebuję zrzucić trochę zbędnego tłuszczu ważę 83 kg jest to efekt po masowaniu na siłowni :D
  • 0

#12
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Witaj na forum!
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#13
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem spytam tutaj:
Jaki sprzęt na początku przydałby mi się do trenowania street workoutu? Jakiś drążek, uchwyty skakanka?
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Każdy z wymienionych albo ... żaden;) Pociągać można się wszędzie co możesz zobaczyć na naszym firmowym filmie pt. "Podciagamy Się". Skakankę można zastąpić treningiem Tabata, biegiem bokserskim, pajacykami itp. Uchwyty to gadżet, choć na zaawansowanym poziomie się przydaje. Jeszcze raz zachęcam do lektury FAQ i książki "Skazany Na Trening" :)
  • 0

#15
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
ok to będę wiedział, to teraz mam kolejne pytanie :]
na początku chciałbym zrzucić parę kilo, nie jestem człowiekiem otyłym, ale również nie jestem szczupły, najbardziej dokucza mi brzuch i uwaga... tyłek :D mógłby ktoś pomóc w rozpisaniu jakiegoś treningu dzięki któremu zrzucę zbędne kilogram a szczególności w tych miejscach co podałem :D Książkę SNT (skróciłem sobie :) ) już zamówiłem więc nim dojdzie i dobrze zapoznam się z kalisteniką chciałbym zacząć zrzucać tłuszczyk :)
  • 0

#16
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Nie da się raczej ukierunkować spalania tłuszczu. :P Kluczowym elementem jest tu zdrowe i zbilansowane odżywianie. Co do ćwiczeń, są dwie szkoły: aeroby i interwały. Sam musisz o tym poczytać. Według mnie korzystniejsze są interwały, chociaż zależy to od stopnia Twojego wytrenowania. Polecałbym robić te ćwiczenia raczej w dni bez ćwiczeń siłowych.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#17
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
a dałbyś jakieś wskazówki co do odżywiania, tzn. ile posiłków dziennie, ile kalorii itp?
jak miałbyś czas to mógłbyś dać odnośnik do jakiejś diety którą osobiście polecasz?
  • 0

#18
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Osobiście to nie czuję się zbyt mocny w tym temacie, sam mam problemy z utrzymaniem dobrej diety (również przez przyzwyczajenia żywieniowe rodziny :P). Dopiero nad tym pracuję. :D Musisz poczekać, aż doradzi Ci ktoś bardziej kompetentny, a wiem, że jest kilku takich na tym forum. Od siebie mogę polecić Ci książkę D. Zinczenko "Dieta ABS"- bardzo ciekawa pozycja, oraz książkę O. Lafaya - "Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie".

Ogólnie to z badań wynika, że najlepiej jeść mniejsze posiłki co 2-3 godziny, jest to popularne podejście, jednak niektórzy twierdzą, że wystarczy 3 razy dziennie. Można zgłupieć od tego. :D

Tutaj masz trochę opisane zasady diety ABS:
http://www.poradnikz...wych_35332.html

  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#19
dmkwa

dmkwa

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
ok dzięki, poczekam jeszcze trochę, może odezwie się ktoś kto jest w temacie odżywiania mocny, ale jak wiem już że mam do przeczytania masę książek :]
  • 0

#20
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Oblicz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij od tego 400-500 kcal. Rozbij to na 5-6 posiłków. Unikaj tłuszczów zwierzęcych, a w szczególności łączenia ich z cukrami prostymi w jednym posiłku. Dużo osób, które chcą zrzucić robią ten błąd, że na wieczór jedzą owoce. Nie jedz owoców wieczorem, bo to są cukry proste. Napoje: woda i ewentualnie zielona herbata.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych