Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki na poręczach / dipy - informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

witam, mnie robiąc to ćwiczenie bolą obojczyki w okolicy barków , spotkał się ktoś z tym kiedyś? jaka jest przyczyna ?

 

Ja miałem niedawno taki uraz, ale akurat przyczyn może być wiele.

U mnie akurat było to zbyt niskie opuszczanie się, u ciebie może to być tak jak Pablo1 napisał słaba rozgrzewka.

A co do wychylania się do przodu to jeśli masz mobilność gimnastyka to nie powinno to być przyczyną. :P

Jeśli właśnie u ciebie to ten uraz barków który ja miałem, to rozwiązałem go przerzucając się z dipów na pompki na kółkach gimnastycznych na 2 tygodnie, ty możesz całkowicie wywalić ćwiczenia które angażują barki.


  • 0

#42
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Oczywiście niedostateczna mobilność to podstawowa blokada i organizm szybko da o niej znać poprzez obciążenie partii, które nie powinny być tak obciążone (czyli po prostu następuje spadek jakości techniki). Być może np. pogłębiasz lordozę odcinka lędźwiowego? Nie zapomnij też o odpowiedniej rozgrzewce barków i klatki piersiowej.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#43
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mnie się wydaje, że powinieneś lepiej się rozgrzać, to wtedy zmniejszych ryzyko urazu


  • 0

#44
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Mnie tam po dipach prawie zawsze po serii przez kilka minut obojczyki bolą, a nic mi nie jest


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych