Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nowicujusz - proszę o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Leo

Leo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, z kalisteniką nie mam nic wspólnego, niestety, bo bardzo bym chciał. Zaczynam dopiero, ale główny problem leży w tym, że totalnie nie wiem jak zacząć.
Od Kilku miesięcy robię drążki, pompki, wzmacniam brzuch.
Tylko, że w tym wszystkim jest totalna bezradność, bo robię w kółko to samo, podstawy typu L-sit zrobię bez problemu, ale to jest jedyne ćwiczenie, które znam i zarazem umiem wykonać.
Czytałem o tym wszystkim, bo w sumie długo się interesowałem Kalisteniką, ale nie próbowałem jej realizować, bo zajmowałem się sztukami walki.
Te Front/back lever'y, muscle up'y - orientuje się w tym, no ale przecież potrafiąc L-sita, nie będę od razu uczył się takich rzeczy, które wymieniłem wyżej. Jak to powinno wyglądać, co powinienem robić?
Macie może jakieś prywatne doświadczenia? czego się uczyć i w jakiej kolejności? ( np. skoro potrafię to i to, to powinienem teraz drążyć to, itd. )

Nie chce stracić motywacji, bo złapałem straszną chęć do tego typu rzeczy, lecz moja wiedza, a w zasadzie jej brak, totalnie mi w tym nie pomaga.

Liczę na wasza pomoc, pozdrawiam.
  • 0

#2
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Witam, wystarczy trochę poszperać na forum i na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, wraz ze słownikiem ćwiczeń. Osobiście na początek polecam kultową na forum książkę "Skazany na trening" a jak interesują cię bardziej gimnastyczne ćwiczenia to zagraniczną pozycję "build of the gimnastic body".
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dobra, posłuchaj. :D

Jeśli nie miałeś nigdy nic wspólnego z ćwiczeniami kalistenicznymi, czy w ogóle nie ćwiczyłeś, (choć bardziej nie wiedziałeś, że kalistenika to ćwiczenia z masą ciała), choć wątpię, że na sztukach walki nie robiło się pompek, przysiadów, czy itp. Robiło się, bo sam je wykonywałem. ;)
Proponowałbym przez jeden cykl treningowy tj. 2 miesiące u mnie zazwyczaj, skupić się na totalnych podstawach, nie zaprzątając sobie głowy, żadnymi leverami, itp. Ten cykl ma Cię przygotować do dalszej (cięższej pracy) właśnie pod te l-sity, itp. Wykonuj pompki, brzuszki, przysiady, brzuszki w najróżniejszych wariacjach - oczywiście dostosowując je do swojego poziomu. Przykład:
Pompki, podciąganie, grzbiet/brzuch, nogi. Wybierz sobie po jednym ćwiczeniu. W razie potrzeby, skontaktuj się ze mną. Nakreślę Ci plan jaki mógłbyś wykonywać. Mam styczność z tam, dokształcam się, uczę innych, a także sam ćwiczę. Jestem jednym z nielicznych, który nie ćwiczy "Skazanym", choć jego filozofię treningu wdrażam w swój.
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Witaj, na początek polecam Ci lekturę naszego FAQ. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji które wprowadzą Cię w kalistenikę. Polecam również lekturę książki " Skazany Na Trening" Paula Wade
  • 0

#5
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Skazanego warto przeczytać choćby tylko dlatego, by nauczyć się filozofii treningu kalistenicznego progresywnego. Nie trzeba kopiować podanych tam ćwiczeń. Można tworzyć własne programy jak to robi Krzysiek. Ale na początek warto wykorzystać te opisane w książce progresje jeśli brak nam doświadczenia. Ta książka jest nafaszerowana wiedzą na temat treningu. Na początek starczy żeby się zorientować.

Wysłane z Tapatalk2
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No popieram Bar-Man. ;) Właśnie z niej czerpię korzyści co do przejść na kolejne etapy... A w statykach (deskach) to mogę pomóc ja. ;)
  • 0

#7
Kubek

Kubek

    Never Say I Can't, Go BeastMode!

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaZgierz
Najpierw witaj na forum :)

Na początek polecam tak jak mówili koledzy solidną dawkę pompek,brzuszków i masa podciągnięć na drążku. Zacząć wprawiać mięśnie do pracy.

pozdrawiam
  • 0

#8
Leo

Leo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Tak jak już wspomniałem, praktycznie od wakacji dzień na dzień robię pompki/drążki/brzuszki i oczywiście widzę postępy, aż tak wdrążać się nie musiałem, bo jak wyżej wspomniano, na SW również ma się styczność z tymi ćwiczeniami. Więc, z tego co widzę to czas zapoznać się lekturą. :)

Dzięki wszystkim, za rady i zabieram się do jeszcze ostrzejszej pracy!

POZDRAWIAM!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych