Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Okrągłe plecy - pomoc !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Frantic, "dzień dobry" to bardzo skuteczne ale niestety kontuzjogenne ćwiczenie:( Skoro przy nim kontuzję złapał nawet wielki Bruce Lee, to każdy może. Proponował bym jednak zamienić je na ćwiczenia kalisteniczne.
  • 0

#22
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Zobaczymy jak to będzie, daję tylko 20 kg na barki, a nie 100 :)
  • 0

#23
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A dzień dobry bez obciążenia, jako takie rozciąganie?
  • 0

#24
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Z obciążeniem lepiej czuć cały tułów :) 
Mam też jedno kozackie ćwiczenie, które wczoraj w domu wykonywałem i czułem fest prostownik :)
  • 0

#25
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Sorki. Pisałem w nocy i skasowała mi się część zdania. Wiem, że plecy okrągłe to problem w odciku piersiowym.  
Chodziło o to, że pisałeś, że po "dzień dobry" odczuwałeś zmęczenie mięśni w odcinku lędźwiowym, więc nie wiem czy w twoim przypadku to ćwieczenie spełnia swoje zadanie.
Wiem też, że w przypadku pleców okrągłych prostownik grzbietu jest nadmiernie rozciągnięty.
Chodzi o to, żę nie w każdym ćwiczeniu mięśnie te będą ulegały skróceniu. W niektórych będzie tylko wzrastała ich siła, a długość nie będzie się zmieniać lub nawet mogą się jeszcze bardziej rozciągać a sam wzrost siły nie zlikwiduje wady postawy. Dlatego uważam, że powinieneń zacząć ćwiczyć pod nadzorem fizjoteraputy, który ustali dla ciebie odpowiedni zakres ruchu w ćwiczeniach, a przynajmniej poczytaj coś o gimnatyce korekcyjnej bo trochę różni się ona od innych ćwiczeń.:)
  • 0

#26
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
http://www.sp-sadowa...kr_grupa_3.html
wyrzucam dzień dobry i co 2 dni będę robił ćwiczenie nr 5 na tej stronie :)

Technika jest bardzo prosta i mam ją opanowaną, a prostownik odczuwam, czyli jest dobrze.
Zrobiłem 3 serie po 10 powtórzeń i jestem zmęczony. To jest chyba najłatwiejsze ćwiczenie jeśli chodzi o technikę, więc tylko nim będę wzmacniał prostownik. Jak Wam się widzi te ćwiczenie ?
  • 0

#27
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Odczuwasz, ale tak jak powiedział robert skąd wiesz że nadmiernie go nie rozciągasz :) przypomnę tylko jeszcze raz rehabilitując samemu można sobie zrobić krzywdę, jednakże zakładam że wiesz co robisz i decyzja należy do ciebie :)
  • 0

#28
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Odczuwam, bo mam słaby prostownik grzbietu - ten sam ból co przy robieniu wznosów nóg.
To tak jak robiłeś kiedyś pierwszą pompkę i odczuwałeś głównie ból w tricepsie, a z czasem zrobiłeś drugą,piątą,dziesiątą,trzydziestą pompkę - efekt: wzmocniony mięsień tricepsu. To samo wydaje mi się jest z prostownikiem grzbietu, zresztą koło tego ćwiczenia pisze, że prowadzi ono do wzmocnień trzech partii w tym "wzmocnienie prostownik grzbietu". Zresztą jest zdjęcie podane, jak należy wykonać te ćwiczenie. Jeżeli miało by ono rozciągać prostownik, to musiałoby być napisane o tym.
Przykład:
http://www.sp-sadowa..._o_grupa_3.html
przy każdym ćwiczeniu piszę, że rozciągasz, a nie wzmacniasz prostownik grzbietu :)
  • 0

#29
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Skoro jesteś pewny pozostaje mi życzyć tylko szybkich efektów i poprawy :)
  • 0

#30
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Za 4-5 miesięcy mam pójść na kontrolę - myślę, że za ten czas się coś polepszy :)
  • 0

#31
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Myśle,że to ćwiczenie jest OK. Musisz tylko, jak zresztą jest zaznaczone w opisie pilnować żeby plecy były proste a łopatki ściągnięte czyli generalnie nie możesz zwiększać ilości kosztem gorszej techniki. Powodzenia:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych