Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Basen jako trening ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Wino no to to jest własnie utrata przytomności a nie zaśniecie, dlatego się tak zdziwiłem kiedy pisałeś że można zasnąć, btw z tego co wiem to jest chyba różnica od nurkowania na bezdechu i zwykłego z nabraniem maksymalnej ilości tlenu do swoich płuc. Bo z tego co pamiętam bezdech jest to nagłe zatrzymanie akcji oddechowej czyli zanurzasz się z tym co masz w płucach z tak zwaną ilością życiową tlenu. Ładnie się że tak powiem tez wybroniłeś ze swojej teorii wiec rep dla ciebie :)
  • 0

#22
tom_ad

tom_ad

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Wino no to to jest własnie utrata przytomności a nie zaśniecie, dlatego się tak zdziwiłem kiedy pisałeś że można zasnąć, btw z tego co wiem to jest chyba różnica od nurkowania na bezdechu i zwykłego z nabraniem maksymalnej ilości tlenu do swoich płuc. Bo z tego co pamiętam bezdech jest to nagłe zatrzymanie akcji oddechowej czyli zanurzasz się z tym co masz w płucach z tak zwaną ilością życiową tlenu. Ładnie się że tak powiem tez wybroniłeś ze swojej teorii wiec rep dla ciebie :)


Hej witam:)

Blackout, zaśnięcie, stracenie przytomności - stosowane przemiennie w tym sporcie akuratnie, bo to jest takie uczucie jakbyś zasypiał baaaardzo zmęczony, chociaż przed tym jest ten moment odruchu oddechowego - o czym też Wino wspominał i wyjaśniał fizjologie tego zjawiska - kiedy go przetrzymasz i już dochodzisz do granicy swojej wytrzymałości, to nagle Ci się ściemnia przed oczami (stąd nazwa blackout) i jak będziesz jeszcze próbował "poprawić wynik" to "zaśniesz" czyli stracisz przytomność:)

M6k3 - nie wiem jak to napisać, chociaż to oznacza jedno i to samo, bo nie istnieje coś takiego jak nurkowanie na bezdechu, albo raczej jest to te samo nurkowanie o której piszesz ciut dalej, z nabraniem powietrza. Bezdech ogólnie to choroba/przypadłość, dość niebezpieczna ;) ale podstawową definicje możecie przeczytać chociażby na Wikipedii, więc nie będę przepisywał;) i wątpię żeby ktoś z czymś takim nurkował, tym bardziej, że ta przypadłość występuje chyba tylko podczas snu. W sumie może być też wywołana hiperwentylacją, przez nadmierne wydalenie CO2 z organizmu, wtedy jest za duże natlenienie organizmu, człowiek ma zawroty głowy i też może zemdleć ;) a hiperwentylację stosują jak już raczej nurkowie, albo młodzi adepci pływania pod wodą aby przedłużyć swój czas tam spędzony, bo dla free diverów w perspektywie czasu i bicia niewiarygodnych rekordów to jest niekorzystna technika:)

Ale Free diving to równie obszerna dziedzina/sport jak kalistenika;)

PS. i tak jeżeli człowiek chce bić rekordy, rozwijać się, płynąć coraz dalej, czy pozostawać coraz dłużej pod wodą to zdecydowanie z jakimś supportem obok, i nie ratownik na basenie nie wystarczy, nie zobaczy Cię, nie będzie wiedział czy ty się zanurzyłeś 5 s. temu czy 2 min., nie zdąży - uwierzcie - jest trochę przypadków utonięcia zdrowych ludzi na basenach strzeżonych - piszę to jako co prawda nie nieaktywny ale jednak ratownik WOPRu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych