Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ile serii w planie "Dobre sprawowanie"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
mooomin

mooomin

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
Przede wszystkim witam wszystkich na forum. Mam pytanie związane z ustaleniem treningu - szukałem dość sporo w internecie i nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Chodzi o trening "Dobre sprawowanie" z książki "Skazany na trening". Jest tam napisane, żeby wykonywać po dwie serie każdego ćwiczenia. Nie wiem jednak jak to liczyć, bo np. pompki w kroku pierwszym to jedna seria na poziomie początkowym, dwie na średnio zaawansowanym i trzy na progu przejścia. Jak liczyć te serie? czy mnożyć ćwiczenia razy dwa? Czyli przykładowo - w wybranym planie treningowym na poziomie początkowym powinienem robić dwie serie po 10 pompek w fazie początkowej, następnie 4 serie po 25 pompek w fazie średnio zaawansowanej i 6 serii po 50 pompek na progu przejścia? Czy to nie za dużo? Jeśli jednak dobrze liczę, to ile trwać powinny przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami i jaka będzie najlepsza kolejność ćwiczeń. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Cześć
Zależy od ćwiczenia
KROK3
np. pompki na kolanach próg początkowy 1s-10p
za tydzień przechodzimy do kroku średniozaawansowane 2s15p
I znów za tydzień jeśli zaliczymy średniozaawansowany jedziemy 3s-30p
Czekamy tydzień i możemy powtórzyć ten krok przejścia dla pewności.

KROK4 jeśli zaliczyliśmy próg przejścia w kroku 3
Półpompki
Jedziemy próg początkowy 1s8p
za tydzień próg średni 2s-12p
za tydzień próg przejścia 2s-25p
i możemy powtórzyć próg przejścia.

Zauważ że np z ćwiczeniami z pompkami tj. progach przejścia mamy raz 2s lub 3s


Przerwy zależy jeśli chcesz budować masę to tyle ile trzeba, ale nie przesadzaj z odpoczynkami zbyt długo mięśnie muszą być rozgrzane.

Jeśli siła to 2 minuty odpoczynku. ćwiczenia rób wolno.

pozdrawiam
  • 0

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Rób tyle serii ile jest opisanych przy danym kroku ćwiczenia. To co jest w planach, to informacja poglądowa i dotyczy tego co napisał Cassi - w jednym kroku masz 3 serie, a w innym 2. Dlatego tak zostało to opisane.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Nie wiem co czytałeś mooomin, oryginał po angielsku czy wersję polską skazanego.
Ja czytałem oryginał angielski i powiem Wam, że wcale nie jest to oczywistą kwestią. Sam zastanawiałem się czy czasami dzień treningowy nie ma składać się z dwóch części w każdej tyle serii ile jest opisanych przy ćwiczeniu. Uznałem jednak, że byłoby to zbyt duże obciążenie treningiem, zwłaszcza przy dalszych krokach.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dokładnie tak, jak napisał Michał. Nic dodać, nic ująć. Poza tym, że my tak rozumiemy tę kwestię, to jest ona przetestowana przez wielu z nas na własnym organizmie z dobrym efektem :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych