Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na przedramię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
bart3k

bart3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Panowie jakie najlepsze ćwiczenia polecacie na przyrost mięśni nadgarstka i przedramienia, oczywiście w kalistenice ?
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja zwisam z drążka i robię wznosy nóg do klatki, przy tym ściskając mocno drążek. Nie dość, że wchodzi na brzuch, to i przedramiona pieką.
  • 0

#3
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Zwisy z drążka, tak jak napisał krzysiek, zresztą takie ćwiczenie podaje nawet wade w cc2. Na początek zwis poziomy, później zwykły zwis z drążka, a później już zwisy z pomocą ręcznika z drążka. Ręcznik robi za line, przewieszasz go przez drążeki łapiesz. No i jak to u Wade'a progresja w kilku krokach. Progi to przeważnie 4 x 1 minuta.
  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
na nadgarstki jeszcze dobre są pompki odwrócone, czyli na zewnętrznej części ręki robisz pompki, albo krzyż maltański, czyli ręce na wysokości bioder, bliżej bądź oddalone i robisz pompki :P
oraz zwis, ale zwis na drążku z drewna - nikt o tym nie wspomniał :P
nie wiem dlaczego, ale drążek z drewna i metalu/żelaza/gumy różni się
oraz różnica jest w grubości drążka, im grubszy tym musisz skupić się bardziej na ścisku żeby z niego nie spaść :P
czasami ciężko podciągać się na takim grubym drążku, aż ręce nieubłaganie pieczą
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
W CC2 Wade poleca pompki na palcach oraz tak zwane "szpony orła" :).
  • 0

#6
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Tak, tak, ale szpony są ćwiczeniem rozgrzewkowym, przed konkretnymi ćwiczeniami :) Pompki na palcach są czymś pomiędzy rozgrzewką a treningiem właściwym, trenują niby mięśnie które odpowiadają za otwieranie dłoni, plus są dobrą rozgrzewką przed treningiem chwytu czyli przedramion. Co do drążka, nawiązując do tego co pisał Hannibal, to nie wiem jak materiał (chociaż zgaduje, że chodzi pewnie o ślizganie się rąk :P), z którego jest on wykonany, ale faktycznie im grubszy tym ciężej sie go trzymać, dlatego w treningu chwytu w zwisie trzymając się reczników (ciężej sie utrzymać na pionowej linie niż poziomym drążku), w momencie kiedy pojedynczy ręcznik nie jest już problemem, Wade radzi dodawać ręczniki :)
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
na nadgarstki dobre jest jeszcze ta skakanka z tego tematu :P
http://kalistenikapo...k-Michał?page=8

Tak, tak, ale szpony są ćwiczeniem rozgrzewkowym, przed konkretnymi ćwiczeniami :) Pompki na palcach są czymś pomiędzy rozgrzewką a treningiem właściwym, trenują niby mięśnie które odpowiadają za otwieranie dłoni, plus są dobrą rozgrzewką przed treningiem chwytu czyli przedramion. Co do drążka, nawiązując do tego co pisał Hannibal, to nie wiem jak materiał (chociaż zgaduje, że chodzi pewnie o ślizganie się rąk :P), z którego jest on wykonany, ale faktycznie im grubszy tym ciężej sie go trzymać, dlatego w treningu chwytu w zwisie trzymając się reczników (ciężej sie utrzymać na pionowej linie niż poziomym drążku), w momencie kiedy pojedynczy ręcznik nie jest już problemem, Wade radzi dodawać ręczniki :)

a co do pompek na palcach, to ja kiedyś do takiej poziomu doszedłem, że robilem po 10 pompek na dwóch palcach na rozgrzewkę [kciuk i wskazujący]
jak ktoś ćwiczy SW [sztuki walki oczywiście] to warto robić takie pompki, a od czasu też trzepnę pompki na wszystkich palcach, to dobre jest ćwiczenie wzmacniające palce :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
ja prdl, nadgarstek nie ma miesni... kazdy palec poruszany jest miesniami z przedramienia

  • 0

#9
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów

ja prdl, nadgarstek nie ma miesni... kazdy palec poruszany jest miesniami z przedramienia


Ale ma ścięgna, które można wzmocnić :shy:
  • 0

#10
bart3k

bart3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
chodziło o mięśnie za nadgarstkiem, żeby nie był taki chudy
  • 0

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Szpony orła to nie tylko ćwiczenie na rozgrzewkę, nie wystarczy tylko poruszać palcami, musisz to robić w maksymalnym napięciu, gwarantuje że już po 10 dokładnych powtórzeniach będzie palić cie przedramię.
  • 0

#12
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
W cc2 Wade poleca zwis na drążku, ale tylko w początkowych fazach by wzmocnić mięśnie. Po nabraniu wprawy zaleca ręcznik, ale nie dlatego, że na ręczniku trudniej się utrzymać, a głównie, dlatego, że zwis na drążku nie angażuje kciuka. Trzymając ręcznik trenujemy nie tylko przedramiona, a też wewnętrzne mięśnie dłoni i właśnie kciuk.
W cc2 jest cały fragment poświęcony najlepszemu uchwytowi do treningu przedramienia i Wadowi wychodzi na to, że najlepszy jest właśnie uchwyt pionowy, jak przy wiszeniu na linie.
Od czerwca jadę wg. New Blood ver. 2.0 z Super FAQ na stronie wydawnictwa książki.
Dorzuciłem trening przedramienia w dni nietreningowe i w tej chwili kończę 4x1' zwis na drążku. We wtorek dodaję ręcznik. Jestem zadowolony z efektów.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#13
toruogiwara

toruogiwara

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 38 postów

Panowie jakie najlepsze ćwiczenia polecacie na przyrost mięśni nadgarstka i przedramienia, oczywiście w kalistenice ?


Na przedramię znalazłem coś takiego, chociaż zwisy wydają się bardziej "kompleksowe": ćwiczenie na przedramię.
  • 0
Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się. [Aldous Huxley]

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, mięśnie przedramion pracują przy podciąganiu, więc jeśli ktoś nie trenuje arm wrestlingu, nie jest po kontuzji i nie musi rozwijać przedramion w ramach rehabilitacji,to moim zdaniem nie musi dodatkowo ćwiczyć przedramion. Chyba, że chce wyglądać jak Papay marynarz;)

Dla mnie to jest właśnie dużym plusem kalisteniki. Robimy ciężkie, bazowe ćwiczenia z myślą o plecach a przedramiona robią się "przy okazji". I tak jest również w innych ćwiczeniach. Np. ostatnio odkryłem, jak przy pompce jednorącz mocno pracują mięśnie międzyżebrowe:)
  • 0

#15
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Robiąc wszelkie ćwiczenia drążku: czy to podciągania czy wznoay nóg ćwiczymy przedramiona, ale lepsze efekty pojawiają się kiedy wprowadzimy progresję. Ćwiczenia powinny być nie tyle wytrzymałościowe ile siłowe, a siły tej powinniśmy używać coraz więcej. System takiej progresji opisał Wade w drugiej części Skazanego.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#16
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dołączona grafika

W wolnych chwilach można się pobawić takim ściskaczem.
  • 0

#17
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Takie ściskacze są dobre do budowania wytrzymałości. Takie czy w formie kółka z gumy. Ale nijak to nie wpływa na siłę uścisku. Można powiedzieć, że zbyt częsty trening wytrzymałości powoduje osłabienie chwytu.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#18
bielas100

bielas100

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 41 postów
tak jak wcześniej chłopaki pisali, zwisy na drążku , ściskacz.
Zwis na drążku super ćwiczenie osobiście daje rade 1min.30s. i chcę polepszyć wynik bo nie jest zadowalajacy.
  • 0

#19
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Jeśli chodzi o ściskacze, to jest jedna firma, która oferuje 6 "mocy" od 50 kg do 350 kg. Na tym ostatnim trudno ćwiczyć wytrzymałość i podobno jest niewielu, którzy potrafią go ścisnąć.
Ale Wade w drugiej części skazanego nie poleca ściskaczy, bo podobno bardzo obciążają stawy dłoni. Jest tam rozdział o ćwiczeniu przedramion i porównanie różnych rodzajów uchwytu. Wade omawia te rodzaje i wyjaśnia plusy i minusy(jego zdaniem) Jako najlepszy wybiera uchwyt jak przy wspinaniu po linie i takim też zaleca ćwiczyć mięśnie przedramion.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#20
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Można powiedzieć, że zbyt częsty trening wytrzymałości powoduje osłabienie chwytu.

Możesz rozwinąć tę myśl? Bo dla mnie to trochę nielogiczne. ;)
  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych