Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na przedramię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość


Można powiedzieć, że zbyt częsty trening wytrzymałości powoduje osłabienie chwytu.

Możesz rozwinąć tę myśl? Bo dla mnie to trochę nielogiczne. ;)


To proste, nasz organizm jest na tyle inteligentny, że dostosowuje się do wyzwań jakie mu stawiamy. Jeśli więc chcemy budować siłę dajemy maksymalne obciążenie. Wtedy organizm stara się poradzić sobie z tym wyzwaniem. Nie jesteśmy jednak w stanie wykonać wielu powtórzeń z maksymalnym obciążeniem (w przypadku kali najtrudniejszym wariantem ćwiczenia). Więc jeśli robimy wiele lżejszych powtórzeń organizm uczy się radzić sobie z ilością. Pracują wtedy inne włókna mięśniowe itp. Reasumując: Ćwiczymy siłę dając maksymalne obciążenie i co za tym idzie niewiele powtórzeń. Wytrzymałość robimy przez wiele powtórzeń i niższe natężenie. To ogólna zasada we wszelkich ćwiczeniach.

W przypadku treningu chwytu na drążku wygląda to tak:

Jeśli robimy wariant maksymalnie dla nas trudny (np. zwis jednorącz), to wyrabiamy siłę chwytu a organizm uczy się jak nas utrzymać.

Jeśli natomiast robimy 20 podciągnięć, to organizm uczy się długiego utrzymywania na drążku i pracy mięśni na przedłużonym wysiłku a nie maksymalnego chwytu.

Oczywiście trudność ćwiczenia zależy tu od poziomu na którym jesteśmy.

Nie wiem, czy to co napisałem jest wystarczająco przejrzyste;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych