Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak długo spać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Ostatnio mój dobry znajomy, z którym wspólnie trenuję Parkour podesłał mi ciekawy artykuł:
http://potreningu.pl...onu-spij-dluzej
Zachęcam wszystkich do zapoznania się z nim oraz wzięcia udziału w dyskusji traktujących o korzyściach jakie przynosi sen. Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. Ile Wy poświęcacie swojego czasu na sen?

Ja praktycznie cały tydz. śpię po 6h, dopiero w weekendy odsypiam po 10 lub nawet 12h... Od dłuższego czasu obiecuje sobie jednak, że to zmienię i wydłużę czas snu do 8h.

  • 0

#2
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
8 godzin na dobę dorosłemu pracującemu człowiekowi się ogólnie nie udaje. Jak dam radę 7 godzin to jest cud. Będąc świadom korzyści jakie daje sen to jeszcze bardziej mnie to denerwuje. Od miesiąca biorę ZMA czyli magnez,cynk i wit.B6 i mimo,iż snu trochę brakuje śpię głębiej i lepiej się wysypiam. Zacząłem brać ZMA ze względu na problemy ze snem i wiecznym zmęczeniem z rana. Możliwe że mam jakieś braki w diecie, a na pewno piję za dużo kawy podczas pracy (piłem bo ostatnio ograniczam).
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#3
benfredo

benfredo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 100 postów
artykuł ciekawy... ja zazwyczaj w tygodniu sypiam po 5-6 godzin. W weekendy około 10. Postaram się w najbliższym czasie poeksperymentowac z czasem snu i zobaczyć jakie efekty to przeniesie
  • 0

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Studentowi ciężko spać :D zawsze się znajdzie coś do roboty, mogę powiedzieć tylko że choćby nie wiem jak źle było to zawsze staram się spac przynajmniej po 6 godzin , jest to dla mnie minimum :)
  • 0

#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja potrzebuję co najmniej 8h. Taki ze mnie śpioch. Niestety teraz zazwyczaj śpię w tygodniu zazwyczaj po 7h i to z przerwami, które zapewnia mi w nocy córka. Czasem w weekend udaje mi się pospać 9h dzięki uprzejmości żony.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
Inanita

Inanita

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKraków
Ja zazwyczaj sypiam w tygodniu 6h czasem krócej w weekendy około 8-10h. Od jakiegoś jak tylko mam czas między pracą a ścianką to śpię w ciągu dnia 1-1,5h i szczerze mówiąc, czuje się po takiej drzemce silniejszy/żywszy. Polecam spać kiedy tylko się da :D
  • 0

#7
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ja sypiam ok. 7-7.30 h i widze ze to dla mnie najlepsza dlugosc snu bo gdy spalem ok.9 h bylem zmulony i malo chetny do dzialania pomimo ze nie czulem sie zle.Warto sprobowac takze melatoniny gdyz ostatnio duzo ciekawych informacji wyczytalem jaki ma wplyw na jakosc snu.
  • 0

#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ja spałem około 5-6h, w weekendy trochę dlużej z 9-10h
jak przeczytałem jeden artykuł na temat regeneracji i snu, to staram się spać minimum 8h, albo więcej w tygodniu
ten artykuł był w dwóch częściach regeneracja i sen [chyba 1] a druga to regeneracja i odżywianie [chyba 2] i to było bodajże na stronie potreningu.pl, lecz nie dam rady znaleźć
robiłem wcześniej siesty w ciągu dnia, spałem czasami od 2-4h :P i to źle wpływało, ot byłem wypoczęty, ale w nocy nie mogłem spać nawet do 1-2h [i co tu robić ? :D ]
i w tamtym artykule było napisane, że od 20min do 110min to jest optymalny czas na drzemkę w ciągu dnia, jak śpimy to kilka razy przechodzimy przez fazy NREM oraz REM, jak za długo będziemy siestować w ciągu dnia to możemy być jeszcze bardziej zmęczeni niż byliśmy
staram się wytrzymać do wieczora i nie spać w ciągu dnia :P
jeszcze ciekawe linki:
http://potreningu.pl...treningu-na-sen
http://potreningu.pl...rwac-zdrowy-sen
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Myślę, że sen to ogromnie ważna kwestia, której nie wolno nam zaniedbywać... Niby nic trudnego przespać 8h, ale jakoś ciężko się do tego zmusić. Mój wolny czas jest już i tak bardzo ograniczony, a dłuższy sen go jeszcze bardziej uszczupli. Ale widzę, że nie tylko ja mam taki dylemat. :)
  • 0

#10
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
BeF ja jeszcze czytalem ze nic nie daje odsypianie np. spimy 6 h po czym po poludniu 2 h .Owszem czujemy sie lepiej ale nijak to ma sie do regeneracji.Spanie na zapas np. 10 h to tez kiepski sposob a optymalna dawka to ponoc 7-8 h:-).Jezeli chcesz moge odszukac fajny material nt. relaksacji/wyciszenia w ciagu dnia??
  • 0

#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja sypiam 6-8 godzin. Z tym, ze zazwyczaj pracuje do pozna i jesli poloze sie o 2 w nocy a obudze nastepnego dnia o 9 i tak czuje sie zmeczony. Nawet jak spie po 10h ale zasypiam 2-3 w nocy to nie mam sil przez pierwsze kilka godzin po wstaniu.
Najlepiej sie czuje kladac sie 22-23 i wstajac o 7-8. Ale niestety rzadko moge sobie na to pozwolic ;)
  • 0
Dołączona grafika

#12
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

BeF ja jeszcze czytalem ze nic nie daje odsypianie np. spimy 6 h po czym po poludniu 2 h .Owszem czujemy sie lepiej ale nijak to ma sie do regeneracji.Spanie na zapas np. 10 h to tez kiepski sposob a optymalna dawka to ponoc 7-8 h:-).Jezeli chcesz moge odszukac fajny material nt. relaksacji/wyciszenia w ciagu dnia??

Jeśli jest taka szansa to będę Ci bardzo wdzięczny. :)
  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja sypiam 6-8 godzin. Z tym, ze zazwyczaj pracuje do pozna i jesli poloze sie o 2 w nocy a obudze nastepnego dnia o 9 i tak czuje sie zmeczony. Nawet jak spie po 10h ale zasypiam 2-3 w nocy to nie mam sil przez pierwsze kilka godzin po wstaniu.
Najlepiej sie czuje kladac sie 22-23 i wstajac o 7-8. Ale niestety rzadko moge sobie na to pozwolic ;)

coś w tym jest co piszesz
między 1-2h jakieś zmiany w każdym organizmie ludzkim zachodzą i wtedy najlepiej już spać a nie siedzieć :P dodatkowo mocno senny organizm się staje
przydałby się obszerniejszy i naukowy artykuł o spaniu :D

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
U mnie z tym różnie jest raz śpię po 5 godzin, a nieraz po 10. Ale najlepiej czuje się jak 8 śpię i czuje się bardzo dobrze :)
Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz
Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje
Coś w tym jest
  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
znalazłem takie coś, nawet ciekawe:

sen o 20-22h (ważne aby nieco przed 22h bo po tej godzinie rozpoczyna się wg medycyny hinduskiej "czas ognia" dla organizmu, regeneracja hormonów i organizmu trwająca gdzieś do godziny 2 więc to absolutnie normalne, że bardzo ciężko zasnąć od 23 do 2h)


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ok BeF postaram sie do piatku napisac w tym temacie:-).Podobno gdy juz spimy po 22-23 tak jak wspomnial Emil to wtedy wydziela sie najwyzszy poziom hormonu wzrostu ale sami wiemy jak to sie czesto ma do zycia w obecnych realiach:-)
  • 0

#17
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Tu mamy dość sporo na temat snu:
http://natural-revol...azdego.html?m=1
  • 0

#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Chłopaki tu macie sporo materiału na temat spania.
I to ma wpływ na wszystko nawet na sport.


  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
BeF, artykuł trochę lakoniczny ale dający do myślenia:) Ja wciąż śpię za mało:( Nadmiar obowiązków, córka która chce tatusia, późny wieczór na forum, ranna pobudka do pracy jeśli mam wyjazd, jeśli nie to i tak córcia wstaje ok. siódmej rano i budzi tatusia cudownym uśmiechem;) No i co tu zrobić?!

Nie mniej jednak za ciekawe treści leci rep:)
  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
http://www.doz.pl/cz...a_Twoich_miesni
Sen buduje formę sportową

Sen obok treningu i diety odgrywa fundamentalną rolę w procesie budowania formy sportowej. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Stanford odpowiednia dawka snu zdecydowanie zwiększa możliwości osiągania optymalnych wyników w niemalże wszystkich dyscyplinach sportu. Jego niedobór powoduje tzw. „dług senny” , zmniejsza koncentrację, szybkość reakcji, wartości siły dynamicznej i statycznej – jednym słowem bez niego Twój życiowy rekord w skoku w dal albo w maratonie stoi pod dużym znakiem zapytania.

coś w tym musi być :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych