Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc w ułożeniu planu masa+siła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Odżywki carbo , białkowo węglowodanowa

pyta się mój kumpel

Mogę poprosić o plan treningowy na masę + siłe ewentualnie masę jeśli nie da się tego pogodzić jakie ćwiczenia przerwy ile powtórzeń ile seri oraz co ile dni robić . 
jak ma to połączyć 3 x w tyg. skoro ma jeszcze treningi w pon. i środe z capo .
Dietę ma.
on chcę to zrobić wtorek , czw, sobota + pon środa capoeira
  • 0

#2
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Po 1 robiąc siłę, zwiększa się masa mięśniowa czy tego chcesz czy nie.
Po 2 po co odżywki? Szczególnie nie przydatne w capoeirze, która opiera się na sprawności ruchowej, a co wszyscy wiedzą im większe mięśnie tym zakres ruchu jest mniejszy. Napisałeś, że ma dietę, a przecież odpowiednia dieta potrafi dać lepsze rezultaty niż suple.

Co do samego treningu niech robi ćwiczenia które podałem (jak chce) w temacie o prawie, że tej samej nazwie co ten.
Siła czy masa nie przychodzi od razu, więc niech się uzbroi w cierpliwość.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#3
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
jeśli pod Capo, to oprócz treningu siłowego niech robi także trening na stawy, w tej kwestii polecam Enyklopedie Stawów Steve'a Maxwella ;)
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Junkpl, polecam przeczytać "skazanego". Jest tam wiele programów, wszystkie na masę i siłę. Nie wierzę, że pójście na łatwiznę (trening ułożonym przez kogoś programem bez podstawowej wiedzy) pozwoli odnieść sukces. Kalistenika to wymagający sport. Warto żebyś wiedział co i dlaczego robisz:)
  • 0

#5
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

trening ułożonym przez kogoś programem bez podstawowej wiedzy


Ja już więcej nie będę się wypowiadał w treningach innych o to się nie martw :)

  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#6
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
ok czytam skazanego i czegoś nie rozumiem jak ćwiczę programem poziomowym (10max)
to najpierw są bodajże pompki , potem podciąganie nogi , brzuch i kręgosłup mam na każde poświęcać inny czas czy w jednym treningu każdy zrobić ??
  • 0

#7
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dobra, po przeczytaniu 6 razy chyba zakumałem o co Ci chodzi :-P
Kolejność w jakiej są prezentowane ćwiczeń w książce nie ma znaczenia. Pod koniec masz przykładowe plany treningowe - co w jaki dzień wykonywać.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#8
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Czytam i widzę programy pasuje mi weteran albo odosobnienie bo wiem że dam radę ale teraz pytanie czym różnią się te całe progi przejścia to są osobne treningi czy mają nawiązanie z proponowanymi przez trenera treningami ?

  • 0

#9
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Najlepiej przeczytaj całą książkę, wtedy najlepiej zrozumiesz istotę tego treningu. Progi przejścia to po prostu kolejne trudniejsze etapy danych ćwiczeń które zmieniasz wraz z progresem (wszystko tam pisze) nie żadne osobne treningi. :)
  • 0

#10
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Nie chcę nikogo krytykować ani wrzucać nikomu, ale czytałem 'Skazany na trening' i jest to naprawdę tak prosta w zrozumieniu książka, że właściwie to nie wiem skąd się biorą jeszcze pytania odnośnie planów i treningu z tej książki. Ewenement, bo jeśli się tej książki nie rozumie, to moim zdaniem lepiej sobie odpuścić całą kalistenikę, bo więcej szkody sobie można wyrządzić aniżeli pożytku :)
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Nie chcę nikogo krytykować ani wrzucać nikomu, ale czytałem 'Skazany na trening' i jest to naprawdę tak prosta w zrozumieniu książka, że właściwie to nie wiem skąd się biorą jeszcze pytania odnośnie planów i treningu z tej książki. Ewenement, bo jeśli się tej książki nie rozumie, to moim zdaniem lepiej sobie odpuścić całą kalistenikę, bo więcej szkody sobie można wyrządzić aniżeli pożytku :)

jeszcze można przeczytać np Trening siłowy bez sprzętu Lafay'a :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Moje pytania są spowodowane tym iż 3 lata prawie czytałem o kulturystyce odzywkach ćwiczeniach itp. A street workout cała moja wiedzę gnoji , mam na myśli to ze to co sie dowiedziałem przez ten okres 3 letni wgl. Nie ma jakiego kolwiek sensu i to mnie wprowadza w błąd przy interpretowaniu wade
  • 0

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
No spoko, ale to nie wiersz żeby go interpretować :D tam jest wszystko czarno na białym :D Razem z gotowymi programami.
  • 0

#14
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

A street workout cała moja wiedzę gnoji , mam na myśli to ze to co sie dowiedziałem przez ten okres 3 letni wgl. Nie ma jakiego kolwiek sensu i to mnie wprowadza w błąd przy interpretowaniu wade

To nie jest gnojenie tylko ukazanie prawdy. Niestety kultura fizyczna przez "dzisiejszą kulturystykę" strasznie podupadła i teraz to co kiedyś było normalne i oczywiste dzisiaj budzi zdziwienie i niedowierzanie. Proponuję Ci zmienić tok myślenia, zapomnieć o tym co do tej pory się dowiedziałeś - o metodach treningu, siły itp. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i w pełnym skupieniu Skazanego, otwórz umysł i zapełnij go wartościową wiedzą.

Później zacznij trening i ciesz się efektami oraz korzyściami jakie daje kalistenika. :)


  • 0

#15
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
No spoko
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych