Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Redukcja tkanki tłuszcz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Interwał piękna rzecz podnosi wydolność organizmu, zwiększone tętno to zwiększone spalanie, lubię bardzo ten rodzaj ćwiczeń i polecam, we wszystkich klubach sportowych przed sezonem ćwiczy się interwałowo. A teraz przechodząc do sedna sprawy dziś znalazłem ciekawy artykuł o piwie i o jego kaloryczności, każdy chyba od czasu do czasu lubi sobie wypić browara z tego artykułu możemy się dowiedzieć jak on wpływa na redukcje tkanki tłuszczowej :D
http://potreningu.pl.../czy-piwo-tuczy
  • 0

#22
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Interwał piękna rzecz podnosi wydolność organizmu, zwiększone tętno to zwiększone spalanie, lubię bardzo ten rodzaj ćwiczeń i polecam, we wszystkich klubach sportowych przed sezonem ćwiczy się interwałowo. A teraz przechodząc do sedna sprawy dziś znalazłem ciekawy artykuł o piwie i o jego kaloryczności, każdy chyba od czasu do czasu lubi sobie wypić browara z tego artykułu możemy się dowiedzieć jak on wpływa na redukcje tkanki tłuszczowej :D
http://potreningu.pl.../czy-piwo-tuczy

interwały przed sezonem ? co to znaczy ?
interwały powinno się biegać już po bazie tlenowej i w cyklu przed startowym

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#23
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów


Interwał piękna rzecz podnosi wydolność organizmu, zwiększone tętno to zwiększone spalanie, lubię bardzo ten rodzaj ćwiczeń i polecam, we wszystkich klubach sportowych przed sezonem ćwiczy się interwałowo. A teraz przechodząc do sedna sprawy dziś znalazłem ciekawy artykuł o piwie i o jego kaloryczności, każdy chyba od czasu do czasu lubi sobie wypić browara z tego artykułu możemy się dowiedzieć jak on wpływa na redukcje tkanki tłuszczowej :D
http://potreningu.pl.../czy-piwo-tuczy

interwały przed sezonem ? co to znaczy ?
interwały powinno się biegać już po bazie tlenowej i w cyklu przed startowym


W fazie budowania zwiększamy ogólny poziom możliwości organizmu, rozwijamy cechy motoryczne i wolicjonalne, kształtujemy umiejętności i nawyki ruchowe. Innymi słowy faza budowania to okres przygotowawczy (przedstartowy). Okres przed startowy jest przed sezonem wiec sie nie pomyliłem a ty tylko czepiasz się o to że nie uwzględniłem detalu.
  • 0

#24
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Trum, trum, trum. A ja robię interwały przysiadowe poza sezonem (nie wiem w sumie gdzie go mam).

Co do artykułu: Skoro piwo nie ma wpływu na otyłość ludzi to czemu nie widzi się piwoszy chudzielców z ładnymi 6-pakami (no chyba że zagłodzonych meneli)? Ano dlatego że praktyka jest inna niż teoria.

Piwo ma bardzo wysoki IG. Popatrzcie tutaj: http://dietamm.com/indeks-glikemiczny (sam dół). Ma większe IG niż cukier!.
W skrócie: Jak wcinasz coś o wysokim IG to masz skok insulinowy. Czyli z małego cukru w krwiobiegu robi ci się duży. Robisz się senny, ale to nas mało interesuje. Nas interesuje to, że organizm jest zachłanny na energię (lubi ją magazynować) i bardzo chętnie korzysta z tego "wystrzału" magazynując "energię" która nagle się pojawiła w organiźmie na później.

Tyle teorii. W praktyce nie dość, że powodujemy takie skoki to praktycznie zawsze przy piwku wcina się paluszki, chipsy itp które uwaga - powodują jeszcze większy skok insulinowy.
Swoją drogą kontrola tych "skoków" to jedna z podstawowych rzeczy przy odchudzaniu. Bardzo dużo osób otyłych ma napady głodu właśnie przez to że sobie zapodają takie skoki. Bo po takim skoku człowiek chce coś tam jeszcze zjeść (stąd wspomniane chipsy i paluszki).

Zresztą sprawdźcie sami. Stańcie się lekko głodni a potem zjedzcie słodkie ciastko. Zaraz będziecie chcieli zjeść coś jeszcze ;}

A co jest najlepszą kontrolą na takie skoki? W skrócie: warzywa...

No i tyle.

Ps. Sam IG nie decyduje o tym czy człowiek tyje. Niektóre produkty takie jak gotowana marchewka także mają wysokie IG, a raczej się od nich nie przytyje. Bo poza IG są jeszcze wartości tych wystrzałów itp. No i przede wszystkim liczą się kalorie.

  • 0

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Czyli browar - jedynie do uzupełnienia glikogenu po treningu!! :)
  • 0

#26
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
stara szkoła maratońska ;)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#27
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałem się z tego linku, umieszczonego już gdzieś wcześniej na naszym forum:
LINK

Można tam przeczytać m.in.(mit 16) o tym, że mitem jest minimum 20 minut do efektywnego redukowania tłuszczu.
Jest też sporo o interwałach i innych zagadnieniach związanych z treningiem siłowym.
O interwałach już dużo wcześniej czytałem, że mocno podkręcają metabolizm i mimo, że podczas samego wysiłku, który ma charakter beztlenowy, zużywamy głównie węglowodany, to w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej trening interwałowy jest dużo skuteczniejszy właśnie poprzez zwiększenie metabolizmu przez resztę dnia. Jednak, żeby prawidłowo wykonywać interwały trzeba mieć solidną bazę i kondycję, a do zbudowania tejże wskazówki w artykule są jak najbardziej na miejscu.

  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#28
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
http://getprimal.pl/?p=1054 coś o IG
Z kartofelkiem nie można się nie zgodzić. Cokolwiek mówią badania to i tak każdy wie po sobie, że po piwie rośnie apetyt tak samo jak po prostych węglach. Dlatego tak bardzo dobrze czuję się na LC
Co do treningu. Najlepsze efekty redukcyjne miałam przy stałej, 1,5-2 godzinnej spokojnej jeździe z kilkoma górkami. Taki trening 3 razy w tygodniu i raz wyjazd na około 70km. Zaczęłam 4 miesiąc na siłowni i jedyny efekt jaki widzę, to jakość ciała. Waga się waha, obwody malały przez pierwsze tygodnie, teraz spada jedynie brzuch i piersi więc radość taka sobie. Może to wynika z tego iż odrzuca mnie od aero ale na bieżnię patrzeć już nie mogę a rowerkiem machać dla machania, ble
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych