Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

TRX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Ostatnimi czasy, w pobliskim parku widuję coraz większą liczbę osób aktywnie spędzających czas. Jedni biegają, inni jeżdżą na rowerach, jeszcze inni się rozciągają na trawie. Dwa dni temu moją uwagę zwróciły dwie młode panie, które nieopodal mocowały się z jakimiś uprzężami przyczepionymi do drzewa i wykonywały różne proste ćwiczenia. Po powrocie do domu postanowiłem poszperać nieco w necie i znalazłem owo oprzyrządowanie. Nazywa się TRX i ponoć jest wykorzystywane przy treningu Navy Seal.

Minusem jest cena, na allegro można nabyć sprzęt od 170 do prawie 500 zł.
Plusów jest chyba zdecydowanie więcej (pewności nie mam bo nie znam nikogo, kto by na tym ćwiczył, a opieram się jedynie o video z YT), TRX jest w pełni mobilny. Wydaje mi się, że jest fajnym uzupełnieniem kółek gimnastycznych, można go wrzucić w plecak i zabrać ze sobą wszędzie. Wielość ćwiczeń, jakie można na nim wykonać jest również bardzo zadawalająca.

I na koniec video reklamowe:


EDIT: nie jestem pewien, czy dział gimnastyka jest odpowiedni dla tego tematu, proszę o przeniesienie jeśli jest lepszy dział.
  • 0

#2
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
TRX a KÓŁKA.
Co kto lubi (polubi). To co na trx'ie zrobisz, to zrobisz i na kółkach. Odwrotnie pewnie też..
TRX to takie zamerykanizowane kółka właściwie.
Czym się różnią?? Mają karabińczyki.. No, mają też "uchwyty na nogi", ale generalnie zasada działania jest taka sama.

TRX'a możesz zrobić za 30zł (łańcuch + karabińczyki + 2x15cm rurki 1' na uchwyt).
Kółek raczej z kijka nie wystrugasz..

Jedyny problem to ich podwieszenie :/
  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
30zł za zrobienie czegoś takiego własnoręcznie to wręcz górna granica. :P
A powiesić właściwie to można by było gdziekolwiek, nawet na drzewie. :)
  • 0

#4
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja mam TRXa ale używam go głównie w seriach rozgrzewkowych przed właściwymi seriami ze Skazanego. Robię tak dlatego, że lecę według programu i nie mogę ćwiczeń na tym przyrządzie traktować jako głównych (choć dla urozmaicenia czasem robię na tym podciągania). Jest to bardzo fajna zabawka i polecam. Daje duże możliwości stopniowania trudności ćwiczeń oraz przez swoją konstrukcję powoduje konieczność stabilizacji podczas wykonywania ćwiczeń przez co naprawdę daje popalić partii środkowej ciała.

Czy na kółkach zrobimy wszystko co na TRX-ie czy odwrotnie tego nie wiem bo nie mam kółek ale wydaje mi się, że jest to przyrząd który jest wart tych 200 zł przy zakupie a Allegro. Ćwiczy się na tym przyjemnie. Ważne by mieć punkt zaczepienia jak najwyżej (czyli pod samym sufitem). Wtedy zwiększa się wachlarz ćwiczeń do wykonania.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Kółek raczej z kijka nie wystrugasz..


Ale możesz zrobić z rurek PCV: http://kalistenikapo...ółka-do-ćwiczeń :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
Paciek

Paciek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Ja aktualnie czekam, aż dotrze do mnie TRX. Chcę ćwiczenia z jego wykorzystaniem traktować jako uzupełnienie treningu Krav Magi i crossfitu. Jak tyko dotrze i przetestuje jak się ćwiczy na tym sprzęcie to zdam relację ;)
  • 0

#7
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Dotarl TRX? Jak sie sprawuje?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#8
Paciek

Paciek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Jak na podróbkę z allegro to wszystko działa bez zarzutu :) Tak jak czytałem. Jeśli ktoś chce zrobić na tym masę mięśniową to straci tylko swój czas. Jeśli natomiast chodzi o sprawność i siłę funkcjonalną to polecam.
  • 0

#9
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Kupiłem 6m pasa parcianego dzisiaj, który przeznaczę na TRXy, dałem 7,20PLN. :)
Teraz muszę dokładnie przeanalizować zdjęcia takowych i sonie zrobię coś takiego. :)
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ten tam majsterkowicz xD Pochwal się fotami. ;)
  • 0

#11
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
No samego pasa zdjęć robił nie będę, bo jak wygląda taki pas, to każdy wie. :P
Ale oczywiście jak zrobię, to założę odpowiedni wątek i wrzucę fotki. :)
  • 0

#12
Fijao

Fijao

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów
Witam, sam mam TRXa i jestem zadowolony. Daje niesamowite mozliwosci. Takie jak kółka i jest strasznie poreczny. Do zabrania gdzie kolwiek i podwieszenia. Powiem jednak, że w pełni wykorzysta sie go tylko podwieszając na suficie. Przetestowany przez kilku znajomych, pi testach został przez nich zakupiony. Przyżąd wart swojej ceny.

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#13
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

pierwotnie chciałem kółka gim... ale zrobić mi się nie chce a nowe stówę kosztują... więc

zrobiłem sobie TRX-y

 

oto moje produkty:

dwa pasy - 14 zł

http://www.leroymerl...5159,l1111.html

jedna rurka PP - 6 zł.

http://www.leroymerl...86629,l671.html

 

rączki (rurki 13 cm) oblepiłem srebrną antypoślizgową taśmą, przewlekłem przez nie pasy i zawiesiłem sobie na drążku, płynna i szybka regulacja wysokości... jednym słowem REWELACJA za grosze :)


  • 0

...


#14
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Podrzucisz jakieś foty twojego DIY ? :>


  • 0

#15
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Zapraszam tutaj - zdjęcie i opisy, nie tylko pasów TRX, ale również niskich poręczy domowej roboty :)


  • 0

...


#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

a czy na trx można robić dipsy oraz podciągać się i robić muscle ups ?

 

bo boję się, że nie wytrzymają

ja mam inną wersję niż na video, są one pomarańczowe i kosztowały mniej od tych na filmach

ale oryginalne są :)


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

wszystko można a w zasadzie to z drążka można zrezygnować, tylko trzeba sobie je powiesić jak kółka - w odstępie, a nie jak w oryginale, gdzie zwisają z jednego punktu.

nie jestem doświadczony w gimnastyce, ale z tego co widzę to jest to to samo co kółka gimnastyczne - drobna różnica tkwi w uchwycie,

no i ogromy plus za linki do stóp - jak oglądam filmy co można, to jest to godna sprawa.


  • 0

...


#18
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

To jest po prostu biznes :D

Wyprodukowanie kółek kosztuje, surowiec - drewno - dobrej jakości też kosztuje. Do tego reszta jak w TRX.

A nawleczenie rurek na taśmę? :D


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych