Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Static Frog


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam ostatnio pojawił się u mnie ból przy tym ćwiczeniu. Takiego bólu nigdy nie miałem nawet jak robiłem kruka.

Więc przeszedłem z kruka do static frog with Back Extension. Po pierwszym treningu odczułem ból w tylnym mięśniu naramiennym w pozycji frog stand. Czuć dopiero ból w pozycji po opuszczeniu ten mięsień naramienny tylny prawej ręki. Po całkowitym puszczeniu napięcia.

Czy spowodowane to jest, że dopiero zacząłem ten trening?
A być może to coś innego?
[attachment=101]


  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Być może przechylasz więcej ciężaru ciała na tę rękę? Ja też tak mam, próbuję niwelować, ale mnie nic nie boli.
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zobaczę w przyszłym tygodniu. Może to nie jest ból tylko napięcie w mięśniu. Może go naciągnąłem. I przydało by się jakieś rozciąganko?
Z tym ciężarem próbowałem na lewo stronę, ale i tak czuć prawą stronę. A dzisiaj miałem drugi trening dopiero.
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Spróbuj porozciągać się przed treningiem. A może to przeciążenie?
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czyli jak przeciążenie? Mogę mieć jeszcze za słabe mięśnie naramienne?
Dodać pompki pod skosem brzuchem do ściany.
Próbowałem tych pompek i czuje mięsień naramienny jak pracuje i czuć mniej jak przy frog static.

Wzmocnienia potrzebuję, bo za duże obciążenie?

  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Być może. Zaczyna się zwykle od łatwiejszych wersji, w miarę upływu czasu i wzrostu umiejętności przechodzi do trudniejszych. Też tak mam. A może inna opcja: Kolanem za mocno wywierasz obciążenie na triceps?
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki krzysiek za tydzień zobaczę i pokombinuję :)
Pokombinuje z tymi pompkami i do pozycji static frog będę narazie unosił jedną nogę, a triceps tez czuję lekko, ale więcej naramienny
  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ty właściwie chcesz ćwiczyć planche, czy siłowe stanie na rękach?
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Krzysiek ćwiczę pompki w staniu na rękach i planche.
Wcześniej ćwiczyłem kruka. Po prostu pomyślałem, że nadszedł czas z pozycji kruk przejść trudniejszy wariant. I chyba przeliczyłem się. I chyba jest to po prostu przeciążenie. Za długo byłem w pozycji static frog stand. Ucierpiał chyba przez to też bark. Dziwne jest to że przy pompkach klasycznych czuję bark, a wąskich już nie. Właśnie
  • 0

#10
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja chyba czegoś nie rozumiem. Z kruka przechodzisz do ćwiczenia, które podałeś w linku? To przecież skok w trudności jak stąd na księżyc. Ja bym po kruku robił Elephant Stand, albo któreś z ćwiczeń z tutoriala http://kalistenikapo...ek-Planche--545
No, chyba, że piszesz o innym kruku niż ten w Skazanym...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych