Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Optymalny trening na redukcję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Zastanawiam się, jaki jest optymalny trening na redukcję.
Wiem, redukcję robi się w kuchni. Jednak trening może ją wspierać mniej lub bardziej...

Na siłowniach aktualnie chyba króluje opcja - duże ciężary (5RM), mało powtórzeń (3-5), niskie węgle, sporo białka i tłuszczu.

"Stara szkoła" - niewielkie obciążenie, dużo powtórzeń (12-15, 20?), krótkie przerwy, niskie WW itd..

Może ktoś podpowie?

Obwodówka całego ciała? Split + tabata (rwania kettlem/thruster)? 2-3xFBW + 2xTABATA ?

Nie będę dalej wymyślał... :)
  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Swojego czasu dobrze sprawdzał się Spartakus, można sobie podmienić ćwiczenia i ogień! Jak słyszę co doktorzy docenci wymyślają na siłowniach to nogi miękną :-D Akurat masz dobrą okazję połączyć test diety (wegan) z treningiem, próbujesz?
  • 0

#3
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Spartakus - coś więcej??
Chodzi o trening 300 Spartan??
Takie 10-20min treningi? Non-stop coś tam...?

Wege nie próbuję, jedynie urozmaiciłem dietę o różne produkty a niektóre ograniczyłem (głównie mleko i nabiał); częściej sięgam po orzechy, fasolę (raczej nie z puszki) itp..
  • 0

#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Spartakus, interwały 60sek ćwiczenia/15sek odpoczynku, 10 ćwiczeń, 3 rundy, 2min odpoczynku pomiędzu rundami, razem 41 minut treningu. Tu masz link do oryginalnej wersji ćwiczeń ale można sobie przecież utrudnić :-P http://www.menshealt...zezba-4075.html

Dobrze, że ograniczasz zwierzęce i zwiększasz roślinne, spokojnie wszystko z czasem, poczujesz, że jest lepiej sam pójdziesz głębiej.
  • 0

#5
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Dzięki!

W menshealth zawsze wydziwiają - pewnie po to, żeby się wyróżnić, bo trening: pompki + drążek + przysiady w każdym numerze by się tak dobrze nie sprzedawał :)

Czyli obwodówka obejmująca całe ciało, a do tego sporo powtórzeń i raczej niewielkie obciążenia. 40min.
To już jakiś pomysł :)

Dobrze, że ograniczasz zwierzęce i zwiększasz roślinne, spokojnie wszystko z czasem, poczujesz, że jest lepiej sam pójdziesz głębiej.

Nie podpalam się i nie planuję niczego w tej kwestii - na razie lekko skręciłem w kierunku wege :)
Próbuję nowych produktów.
Wiem, że z dnia na dzień nic specjalnego się nie wydarzy.
Na pierwszy ogień poszedł nabiał i tyle (jem, ale 2-3 porcje w tygodniu - jajka/twaróg, a mleko niet)
  • 0

#6
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Trening taki sam jak dawniej, tylko dorzucasz aeroby. Reszta to kwestia diety.
  • 0
Shut up and get moving.

#7
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Można i tak z jedną wzmianką żeby to był HIIT bo krócej ćwiczysz i uruchamiasz mocno metabolizm na wiele godzin
  • 0

#8
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dokładnie jak napisał Revo: redukujesz na normalnym treningu zmieniając tylko dietę na lekko ujemny bilans kaloryczny. Jak chcesz szybciej to dorzuć jakię trening pobudzający metabolizm typu interwałowego.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#9
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Dieta na minusie + trening siłowy co drugi dzień + bieganie w dni wolne + cierpliwość = redukcja :)


  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#10
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Z tą dietą na minusie bym nie szarżował bo skończy się ochota na treningi a wraz z nią postępy. Wg mnie mniej stresowa jest opcja redukcji kalorii poprzed zwiększenie ilości wysiłku właśnie w postaci ekstra dodatkowych sesji cardio dołożonych pomiędzy dni treningu siłowego. Dłużej trwa pozbywanie się fatu ale nie tracisz mocy w siłówce tak jak byś był na minusie kalorycznym.
  • 0

#11
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Trochę namieszałeś, bo minus kaloryczny jest potrzebny żeby cokolwiek zrzucić, a czy zjemy mniej czy więcej, a potem tą nadwyżkę spalimy, to już inna rzecz.
A brak energii i mikroskładników dotyczy raczej już chudych osób, które chcą redukować, niż kogoś bardziej puszystego. Wiadomo - jeśli ktoś jest bogaty, to lepiej robić aeroby, ale dla np. studenta takiego jak ja lepiej się ruszać jak najmniej.
  • 0
Shut up and get moving.

#12
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Nic nie namieszałem co najwyżej ty nie zrozumiałeś jak trzeba. Minus możesz robić na dwa sposoby odejmując jedzenia lub dodając pracy. Minus kaloryczny w mojej wersji robisz poprzez zwiększenie zapotrzebowania energetycznego włączając do planu treningu dodatkowe ćwiczenia cardio. Jesz bez zmian ale musisz więcej energi zużyć i wtedy organizm pociągnie z fatu jako dostępnych rezerw. Jesz 2000 trenujesz normalnie zapotrzebowanie też jest 2000, dokładasz cardio zapotrzebowanie rośnie do 2500 a jesz dalej 2000, nie głodujesz a redukcja leci, proste i logiczne. Oczywiście to jest duże uproszczenie bo nie jest obojętne co jesz, nawet jak w ten sposób zrobisz zminus a będziesz jadł syf to efekt będzie marny.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych