Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kilka pytań początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
worms99

worms99

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Dzisiaj się dowiedziałem o kalistenice, będę próbował jeden z tych treningów co podane sa tutaj na stronce i tak pierwsze pytanie to np jak robie pompki to po miedzy seriami ile czasu mam poświęcić na odpoczynek ?
a drugie pytanie to po jakim czasie można zobaczyć jakieś małe efekty mojej pracy ? ( po ilu tygodniach u was było widać małe efekty)

pierwszy posta mogą być małe niedociągnięcia za co przepraszam ;)
  • 0

#2
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Według mnie przerwa między seriami, która trwa 1 minutę jest wystarczająca. Długość przerwy zależy od treningu jaki prowadzisz. Jeżeli na przykład planujesz trening aerobiczny to przerwy nie powinny trwać więcej niż 30 sekund. Ale głównie przerwy między seriami powinieneś dostosować do siebie. Jeżeli czujesz, że po ostatniej serii odzyskałeś już siły to powinieneś rozpocząć kolejną. Nie może to też trwać za długo (max 2 min).
Po jakim czasie zobaczysz małe efekty? To już zależy od tego jak przyłożysz się do treningu, jeżeli ćwiczenia, które będziesz robił, wykonasz poprawnie technicznie to efekty mogą przyjść dosyć szybko. Zależy jeszcze jakie to mają być efekty - czy to będzie siła, wytrzymałość czy może chodzi Ci o wygląd? W każdym razie jeżeli przyłożysz się do treningu, nie będziesz przemęczał mięśni, zachowasz poprawną technikę, to dostrzegalne efekty swojej pracy możesz zobaczyć po około 3 tygodniach (tak było w moim przypadku).
Życzę powodzenia w treningach i szybkich efektów treningu :)
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#3
worms99

worms99

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Dobra rozumiem :D Dzięki za odpowiedz a długo już ćwiczysz bo ja to będę miał duże problemy z motywacja na razie jestem zmotywowany a nie wiem co zrobić żeby to nie wygasło
  • 0

#4
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
W sprawie motywacji polecam ten o to wątek Motywacja

Dla mnie to, że mogę trenować jest samą w sobie motywacją.
Możesz postawić sobie jakiś cel, dla mnie jest osiągniecie sprawności porównywalnej do Hannibala Hannibal oraz rzeźby podobnej do Franka Medrano Frank.
Kolejnym powodem do dbania o siebie jest płeć piękna. Wszystko zależy od Ciebie.

Co do długości mojego treningu to nie trwa to długo, ale widzę już znaczną poprawę moich możliwości.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Wszystko zależy od celu.
Jeśli trenujesz by podnieść kondycję, to przerwy powinny być jak najkrótsze. Ale jeśli Twoim celem jest zwiększenie siły lub masy, to powinieneś odpoczywać tyle ile trzeba by wykonać kolejną serię czysto technicznie. Byle nie dłużej niż ciało zacznie się wychładzać (Wade pisze, że to dłużej niż 5 minut).
Moim zdaniem podawanie tutaj 30s czy 2min nie ma tu sensu, bo wszystko zależy od ćwiczenia. Ja po pompkach wąskich mogę odpoczywać dosyć krótko, a po półpodciągnięciach dużo, dużo dłużej (przy tej samej ilości powtórzeń w serii co w pompkach).
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
W każdym razie uważam, że nie powinno się stosować zbyt długich przerw. Mięśnie zastygają i później łatwiej o kontuzje. Czas podałem dla przykładu, wszystko zależy od tego, do czego się dąży.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#7
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Przerwy mają być krótsze niż 3 min i bierz się za treningi! Nie patrz na czas ma to sprawiać ci przyjemność a nie być jakimś reżimem.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych