Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Back lever - Początki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Witam, ćwicze od tygodnia z książki "Skazany na trening" Kruk, stanie na rękach już mam opanowane (robię od początku, tylko sprawdzałem czy później dam sobie rade) a na drązku kompletnie nic nie potrafie, podciągnąć podciągne się 5-7 razy. Próbowałem "Back leaver" ale nie mogę utrzymać wyprostowanych nóg, i automatycznie spadam. Więc teraz moje pytanie, jakie są "najłatwiejsze" na drążku rzeczy typu* "Back leaver"?

[Edit Michał] Zmieniam tytuł na bardziej szczegółowy
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Buzer, powoli:) Zaczynasz od ćwiczeń zbyt zaawansowanych. Jeśli dobrze przeczytałeś "skazanego na trening" to wiesz, czym grozi przeskoczenie pierwszych progów. Jeśli nie, doczytaj zanim złapiesz poważną kontuzję.
  • 0

#3
Przemix

Przemix

    I'm alone because i'm so misunderstood.

  • Użytkownik
  • 42 postów
Jeśli sądzisz że ogarniesz back lever po pierwszych dwóch krokach ze "Skazanego" to się mylisz.. Chyba że ćwiczysz już od jakiegoś czasu. Mi pewnie za rok wyjdą ćwiczenia typu flaga czy back/front lever.
  • 0
"Zatrzyj ręce i weź się do roboty. Krew zacznie ci lepiej
krążyć, a umysł lepiej pracować. Przepływ życia w tkankach
szybko wypędzi z twojego umysłu zmartwienia. To najtańsze
lekarstwo jakie istnieje na ziemi - i jedno z najlepszych."


~Bernard Shaw.

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Początki są łatwe i zaczynaj od najłatwiejszych ćwiczeń z czasem będziesz sobie je utrudniał.

Tak jest powoli wszystko. Buzer jak zaczynałem to podciągałem się też tylko 7 razy. Przeczytaj o początku do końca skazanego tak jak pisze zahir.
A na pewno dasz radę później zrobić back lever. Od czegoś musisz zacząć, a wszystko wyjdzie w praniu. Proponuję ćwiczyć dodatkowo brzuch.
Pozdrawiam i wytrwałości :)
"Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz" Pisz śmiało nie jesteś sam :)
  • 0

#5
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Tak, tak rozumiem. Próbowałem tylko, wiem że nie ma szans na ogarnięcie tego :)
Skazanego przestudiowałem całego, w pierwszy dzień po dorwaniu książki, ale jak mam cały dzień wolny od treningu np. Czwartek, to wiadomo lece na drążek i próbuje co nieco.
Rozumiem że gdy już dojde do jakiegoś progu w skazanym, wszystko na drążku będzie dużo łatwiejsze niż do tej pory? :)
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wiadomo, że początkowe progi są łatwe i ogarniesz to szybko, ale zaczynaj od początku jeśli nie miałeś do czynienia wcześniej np. z drążkiem i nie zatrzymuj się w progach danego ćwiczenia. Czyli przeszedłeś krok 4 w pompkach to przechodź do 5,
a jeśli nie przeszedłeś 4 w podciąganiach to ćwicz dopóki nie opanujesz progu przejścia do kroku 5.
  • 0

#7
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
cassi rozumiem, nie odrazu rzym zbudowano. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, i pozdrawiam :)
  • 0

#8
Jaco

Jaco

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów

Tak, tak rozumiem. Próbowałem tylko, wiem że nie ma szans na ogarnięcie tego :)


Zmień nastawienie, ćwicz i zobaczysz że szansa jest...Wytrwałości.
  • 0

#9
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Jaco, chodziło mi bardziej o to, że teraz nie ma sensu próbować. Co do nastawienia to wiem, że po czasie będe z Tego zadowolony + motywacja jest ciągle. Niczego więcej mi potrzeba.
Myślałem że próg przejścia w 1 ćwiczeniu, pompki na ścianie przyjdzie łatwo, a tu proszę po 3 seriach 50 powt. prawie nie czułem rąk. Jestem pozytywnie zaskoczony, to samo było z brzuszkiem :))

  • 0

#10
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
A co trenujesz jeżeli można wiedziec?
  • 0

#11
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
W sensie? Ćwicze z Ksiązki "Skazany na trening" jeśli o to chodzi :)
  • 0

#12
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Napisałeś tak:
", ale jak mam cały dzień wolny od treningu np. Czwartek, to wiadomo lece na drążek i próbuje co nieco."
więc coś jeszcze ćwiczysz?
  • 0

#13
buzer

buzer

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Nie po prostu podciągnie, i inne pierdołki. Oczywiście próbuje co nieco na nim :) Nie wychodzi mi to zbyt dobrze. Takie "urozmaicenie" treningu :)
  • 0

#14
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
czy wam na początku również trening nie zajmuje tak dużo czasu ?
  • 0

#15
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Na początku nie warto mięśnia przeciążać. Warto zacząć od lekkich treningów by przyzwyczaić mięśnie do wysiłku i stopniowo dodawać trudniejsze ćwiczenia, przez co treningi się wydłużają.
Z biegiem czasu Twój trening nabierze zupełnie nowego charakteru.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

czy wam na początku również trening nie zajmuje tak dużo czasu ?


Mnie nie, ćwiczę ok. 20 min i nie widzę potrzeby, by robić to dłużej:)
  • 0

#17
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
mi w zasadzie wszystko zajmuje godzinkę
20 min max trening z książki
30 min bieganie
ok 10 min rozgrzewka, aczkolwiek jak wstanę od prac biurowych to zawsze coś się porozciągam
  • 0

#18
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Wiesz nie musisz ograniczać się tylko do treningu z książki. Możesz urozmaicać trening innymi ćwiczeniami. Chociaż uważam, że na początek trening z książki jest odpowiedni dla początkującego. Przyzwyczajasz mięśnie do wysiłku, a po jakimś czasie możesz dodawać jakieś ćwiczenia.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#19
sebkoz6

sebkoz6

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam! Chciałbym się tak ogólnie zapytać czy jak już osiągnąłem krok 4 ze skazanego z czterech podstawowych ćwiczeń to zacząć kombinować coś więcej? Na drążku jeszcze nie wykonam nie wiadomo ilu podciągnięć w jednej serii ale do tego chcę dążyć aby być silniejszym w ten najlepszy naturalny sposób ;))
  • 0

#20
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
jeżeli w treningu świeża krew masz w wszystkich treningach poziom 6 to kombinuj coś więcej :D następny trening dodając następne ćwiczenia.Tak jak pisał P.W
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych