Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening izometryczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
Na początek trochę o człowieku, którego uważa się za prekursora tej metody:

http://www.sfd.pl/Ma...ck-t202341.html

Podobno sam Charles Atlas stosował ta metodę. Osobiście też próbowałem i musze powiedzieć, że "czucie" mięśnia jest niesamowite. Efektem były dośc mocne zakwasy na drugi dzień w bicepsie.

tutaj jeszcze troche na temat tego treningu:

http://www.jwip.pl/r...article_id=1197

A wy macie jakieś doświadczenia z tym treningiem?

  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#2
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nigdy o ty nie słyszałem ale mocno mnie zaciekawiło.Musze spróbować.
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
W gimnastyce jest coś podobnego, o ile nie to samo.
  • 0

#4
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Może ktoś mi to ładnie wytłumaczyć o co w tym chodzi?
Czy przypadkiem to nie to samo co jest opisane w nagim wojowniku?
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Trening izometryczny polega na maksymalnym napinaniu mięśni bez ruszania nimi. Np. zamiast wyciskać sztangę na ławeczce, wyciskasz ścianę.
  • 0
Shut up and get moving.

#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
I bez problemu można to połączyć z normalnym treningiem siłowym?
  • 0

#7
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie wiem czy całkiem bez problemu, ale na pewno pojawia się o wiele mniejsze "muscle soreness".
  • 0
Shut up and get moving.

#8
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
Pewnie, że można łączyć. Trening można wykonywać praktycznie zawsze i wszędzie. To jakie wykonujemy ćwiczenia zależy od naszej wyobraźni-wariantów jest mnóstwo. Ten trening podobno świetnie wyrabia tzw "czucie mięśnia" i mysle, że warto to dodać w ramach uzupełnienia treningu. Można to robić statycznie, czyli napinać maksymalnie mięsień w bezruchu lub naśladować ruch np. jak podczas wyciskania sztangi ciągle mając maksymalnie napiete mięśnie.

  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#9
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Jeżeli lubisz wygląd mięśnia, to nie tyle można co powinno się łączyć :)
Izometria najlepiej uwypukla mięśnie.
Jak to działa? Przykład z uginania ze sztangielkami. Robisz uginanie i na chwilę zatrzymujesz ruch. Plus do tego np robisz jedną serię z zatrzymaniem na dłużej. Ogólnie świetna metoda jeżeli chodzi o mocną poprawę siły
  • 0

#10
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
Wczoraj zrobiłem porządny trening izometryczny. Mam zakwasy w barach, ramionach, dwugłowych ud i karku! (zdziwko;O)
  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dużym plusem ćwiczeń izometrycznych jest to, że można je wykonywać nawet siedząc w samochodzie :) I jest to świetny sposób na "dopompowanie" mięśnia po ćwiczeniu.
  • 0

#12
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Chmm mam takie pytanie które mnie nurtuję odkąd wzbogaciłem swoją wiedzę o treści z Nagiego Wojownika, mianowicie chodzi mi o napięcie izometryczne, czy mogę je stosować podczas treningu skazanego ? Np dodać jedną serię pompek ale z zatrzymaniem izometrycznym? Czy to zbędne? I tylko ulegnę przetrenowaniu :)
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Trening izometryczny możesz stosować wszędzie
na wolnym powietrzu, we własnych czterech ścianach, w drodze do pracy, w samochodzie, w pracy, w biurze, w podróży gdzie tylko chcesz.


Nawet jak idziesz spać.

Zacznij trening izometryczny najlepiej rano, w łożku.
Leżąc na plecach, połóż ręce luźno wzdłuż tułowia i wciskaj mocno głowę w poduszkę. Licz przy tym wolno do sześciu sekund. Odpręż się potem przez chwilę i powtórz od nowa. na pewno nie było to trudne ćwiczenie, a jednak naprężyłeś i wzmocniłeś sobie mięśnie szyi i karku. Jeśli masz ochotę przećwicz całość jeszcze raz, leżąc na brzuchu

Tym ćwiczeniami wzmacniasz szyję
  • 0

#14
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
W takim razie spróbuję już jutro z rana :D a do regularnych ćwiczeń dodam izometryczne :)
  • 0

#15
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
m6k3 tego nie robiłem, więc ja nie udzielę się na ten temat, ale ciekawa propozycja.
 
m6k3 myślę, że taką izometrią będziesz bardziej wzmacniał mięsień
  • 0

#16
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zawsze możną potraktować dodanie ćwiczeń izometrycznych jako taki eksperyment, jeśli będzie wszystko dobrze to po prostu przy tym zostanę.
  • 0

#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem spokojnie można dorzucać trening izometryczny do kali. Ważne tylko żeby nie przesadzić, bo nadmierne spinanie do "upadku mięśniowego" doprowadzi do przetrenowania.

Warto też wiedzieć, że trening izometryczny można zrobić przed treningiem właściwym. Ćwiczenia izometryczne świetnie rozgrzewają mięśnie i w dodatku błyskawicznie. Oczywiście zawsze jeszcze trzeba rozgrzać stawy:)
  • 0

#18
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
zahir bardziej zachęcić już mnie nie mogłeś :D Dziś rano próbowałem ćwiczeń które opisał Cassi, a jutro jako że dzień treningowy dodam izometrykę do regularnego planu :)
  • 0

#19
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A polecacie jakieś ćwiczenia izometryczne na biceps i nogi?
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Wszystkie gimnastyczne wariacje na prostych rękach strasznie katują biceps, np. dajmy na to podpór na kółkach, ręce są zwrócone grzbietem do tyłu i nie dotykają kółek, pasków. Podtrzymujemy się na samych nadgarstkach. Na nogi? Myślę, że powinieneś "pchać" ścianę.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych