Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie Informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Panowie, mam takie pytanie. Jak wyglądała Wasza droga do podciągnięcia na jednej ręce? Aktualnie jestem na poziomie 8 serii podciągnięć wąskich podchwytem po 6-7 powtórzeń. Zaczynałem od 5 serii po 3 powtórzenia więc progres jakiś jest. Ciekawi mnie jak dużo czasu zajęło Wam dojście do kroku mistrzowskiego ze skazanego? Oczywiście to zależy od wielu czynników ale jestem ciekawy jaki rząd wielkości czasu wchodzi w grę aby to osiągnąć... (zakładając, że nie ma się nadwagi i ćwiczy się z głową i regularnie)


  • 0

#22
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

panowie, a co myślicie o podciąganiu jak na tym filmiku:

 

www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29

http://www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29

 

 

wziąłem go z jednego z artykułów podanych wyżej. Nazywają to podciągnięciami motylkowymi (btw stosuje się je również w crossficie). Uważacie to za dobrą technikę? Bo ja jak patrzę na takie coś to ciśnie mi się na usta "and not a single rep was done that day" :D broda nie wychodzi tutaj ponad drążek, dużo pomocy zarówno z ruchu nóg jak i całego ciała (ruch w górę jest jakby efektem tego 'szarpnięcia' ciałem). Jak uważacie?


  • 0

#23
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

panowie, a co myślicie o podciąganiu jak na tym filmiku:

 

www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29

http://www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29

 

 

wziąłem go z jednego z artykułów podanych wyżej. Nazywają to podciągnięciami motylkowymi (btw stosuje się je również w crossficie). Uważacie to za dobrą technikę? Bo ja jak patrzę na takie coś to ciśnie mi się na usta "and not a single rep was done that day" :D broda nie wychodzi tutaj ponad drążek, dużo pomocy zarówno z ruchu nóg jak i całego ciała (ruch w górę jest jakby efektem tego 'szarpnięcia' ciałem). Jak uważacie?

od takie podciągania, całym ciałem, a nie mięśniami najszerszymi

jakby zrobi podciąganie taktyczne, to by poczuł mięśnie które pracują


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#24
cienkaiza

cienkaiza

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Hejka,

Poszukuję porad jak wogóle dojśc do swojego pierwszego podciagniecią.

Wszystkie porady dotyczą juz podciągających się a jak nauczyć się podciągać.

Jakieś pierwsze ćwiczenia pomagające, plan, plizzzzz będę wdzięczna.

Mam cel- pełne pompki i podciąganie.

 

Będę wdzięczna za pomoc/sugerowany plan.

 

iza


  • 0

#25
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Hejka,

Poszukuję porad jak wogóle dojśc do swojego pierwszego podciagniecią.

Wszystkie porady dotyczą juz podciągających się a jak nauczyć się podciągać.

Jakieś pierwsze ćwiczenia pomagające, plan, plizzzzz będę wdzięczna.

Mam cel- pełne pompki i podciąganie.

 

Będę wdzięczna za pomoc/sugerowany plan.

 

iza

Hej : ) Dużo jest na forum o początkach podciągania - podciąganie do poziomu (australijskie), zwisy nadrążku, podciąganie wspomagane (stojąc np na krześle), negatywy... Polecam "Skazany na trening" przejrzeć : ) Pzdr!


  • 0

#26
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hejka,

Poszukuję porad jak wogóle dojśc do swojego pierwszego podciagniecią.

Wszystkie porady dotyczą juz podciągających się a jak nauczyć się podciągać.

Jakieś pierwsze ćwiczenia pomagające, plan, plizzzzz będę wdzięczna.

Mam cel- pełne pompki i podciąganie.

 

Będę wdzięczna za pomoc/sugerowany plan.

 

iza

 

Hej Iza

Spis ćwiczeń, które wymieniłem progresywnie od najłatwiejszego: zwisy z drążka, utrzymywanie górnej pozycji podciągania, podciągnięcia australijskie, negatywy pełnych podciągnięć, podciągnięcia scyzorykowe ( nogi na jakimś podparciu nieco poniżej poziomki ), pełne podciągnięcia.

 

Można to wykonywać w takiej kolejności, jest wiele metod dojścia do podciągania. W zasadzie możesz wykonywać pewien ruch ( np. podciągnięcia australijskie ) i oprócz tego wykonywać zwisy. Zachęcam do przejrzenia forum, temat był wałkowany wiele razy ;)

 

Oczywiście jeśli jesteś początkująca to polecałbym najpierw odpowiednio przygotować stawy i organizm do wysiłku ( stawy mogą dać o sobie znać podczas negatywów ), ale jeśli zaczniesz od zwisów to nie powinno być problemu. Nie zaniedbuj tym samym pozostałych aspektów kalisteniki jak ruchy push i leg.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#27
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Witam !

Mam problem z podciąganiem tzn. mam odciski przez podciąganie, aby zniwelować je korzystam z ręcznika (owijając wokół drążka) , ale nie zawsze (poza domem) nie mam dostępu do niego.

Załączam film oraz kilka fotem z pytaniem, którym sposobem się podciągać (tzn. ułożeniem dłoni). Mam nadzieję, na szybką pomoc ;) (najlepiej ze zdjęciem, bo wtedy rozwiązuje od razu problem, ale słownie też nie pogardzę ;)

https://youtu.be/xAuOWDwAbc4

CAM00598
CAM00599
CAM00600
CAM00603


Pozdrawiam

Użytkownik JakubA edytował ten post 28 maja 2015 - 18:06

  • 0

#28
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Witam !

Mam problem z podciąganiem tzn. mam odciski przez podciąganie, aby zniwelować je korzystam z ręcznika (owijając wokół drążka) , ale nie zawsze (poza domem) nie mam dostępu do niego.

Załączam film oraz kilka fotem z pytaniem, którym sposobem się podciągać (tzn. ułożeniem dłoni). Mam nadzieję, na szybką pomoc ;) (najlepiej ze zdjęciem, bo wtedy rozwiązuje od razu problem, ale słownie też nie pogardzę ;)

https://youtu.be/xAuOWDwAbc4





Pozdrawiam

Na nieznanym mi drążku wkładam rękawiczki:) Chwyt zależy od ciebie, ja aktualnie mam kciuk u góry ale to nic nie znaczy, indywidualna sprawa moim zdaniem choć na początek na pewno lepszy chwyt zamknięty tak jak na zdjęciach pokazujesz

panowie, a co myślicie o podciąganiu jak na tym filmiku:

www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29
http://www.youtube.com/watch?v=0tDCZ1xH61I#t=29


wziąłem go z jednego z artykułów podanych wyżej. Nazywają to podciągnięciami motylkowymi (btw stosuje się je również w crossficie). Uważacie to za dobrą technikę? Bo ja jak patrzę na takie coś to ciśnie mi się na usta "and not a single rep was done that day" :D broda nie wychodzi tutaj ponad drążek, dużo pomocy zarówno z ruchu nóg jak i całego ciała (ruch w górę jest jakby efektem tego 'szarpnięcia' ciałem). Jak uważacie?

nie podoba mi się to:) tak samo jak crossfitowe hspu z szarpaniem nóg do góry, ogólnie to z tego co wiem w crossficie idą na ilość a w kali jakość jest priorytetem, dla mnie to nie są żadne podciągnięcia na drązku
  • 1

#29
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

Na nieznanym mi drążku wkładam rękawiczki:) Chwyt zależy od ciebie, ja aktualnie mam kciuk u góry ale to nic nie znaczy, indywidualna sprawa moim zdaniem choć na początek na pewno lepszy chwyt zamknięty tak jak na zdjęciach pokazujesz

Tylko, że są 4 zdjęcia w tym na ostatnim jest inny sposób, także mi chodzi o technikę, która jest najbardziej adekwatna, aby jak najpoprawniej technicznie wykonywać ćwiczenie. 


  • 0

#30
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Najlepiej uczyć się chwytu zamkniętego, ponieważ przy niektórych elementach jest po prostu bezpieczniej. Dodatkowo nie korzystając z kciuka, nie trenujemy go. Odciski to norma. Po jakimś czasie skóra przyzwyczai się do tarcia/ucisku i nie będziesz już odczuwał.

Ja ćwiczę na kółkach i nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego z odciskami.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#31
JakubA

JakubA

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaNysa

W sumie u siebie (w Nysie) mam w kółka na SW placu zabaw, tylko że nie potrafi za dużo zrobić podciągnięć (może 2 poprawnie technicznie)  i wykonuję podciąganie w sposób, że wchodzę na krzesło i robię tylko fazę powrotną (negatywną), także pozostanę na drążku u siebie w domu, albo wykombinuję jakieś podwyższenie na miejscu.


  • 0

#32
Tygrysek

Tygrysek

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ile razy podciągać się w tygodniu? Jakie przerwy stosować przy ćwiczeniu 10s*6p? Ile razy wy podciągacie się w tygodniu?


  • 0

#33
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm

Ile razy podciągać się w tygodniu? Jakie przerwy stosować przy ćwiczeniu 10s*6p? Ile razy wy podciągacie się w tygodniu?


Ja 2 razy w tyg pon waskie a w srd szerszym chwytem i jest dobrze.
Przerwy 1,5- 2min
  • 0

#34
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

3x w tygodniu po 6-8 serii na każdym treningu.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#35
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Panowie, mnie natomiast ciekawi to w jaki sposób się podciągacie, mianowicie, czy robicie to w pozycji hollow? czy nogi pozostają wyprostowane, czy ugięte? Oraz, jak to w końcu jest z tą pracą łopatek i łokci? Jak do tej pory starałem się, aby łokcie nie wychodziły na boki, tylko szły prosto równolegle z ciałem, bo chyba o to chodzi? Mógłby mi ktoś również wytłumaczyć jak wyglądać powinna praca łopatek? ściągnięte, czy jak ?, bo nie wiem czy zwracać na to uwagę.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 24 października 2015 - 21:49

  • 0

#36
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Ja nogi lekko w przod brzuch napiety taki hollow body. :D
  • 1

#37
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ok, ja robię podobnie, a zwracasz jakąś specjalną uwagę na pracę łopatek i łokci czy po prostu zdajesz się na intuicję? :D


  • 0

#38
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Podskakuje do drazka lapię się napinam najszersze grzbietu i podciagam sie utrzymując przedramiona prostopadle do ziemi.
  • 1

#39
Tygrysek

Tygrysek

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Ma ktoś z was jakiś sprawdzony plan na większą ilość podciągnięć? Trening raz w tygodniu tylko. Obecnie robie 10*5 systematycznie i ciężko o progres

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#40
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Ma ktoś z was jakiś sprawdzony plan na większą ilość podciągnięć? Trening raz w tygodniu tylko. Obecnie robie 10*5 systematycznie i ciężko o progres

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 
Chcesz zwiększyć ilość podciągnieć trenujać raz w tygodniu ? :D niestety nie jest to takie proste. To tak jakbyś robił programy typu ; '' kalolyfer w tydz. ''. Osobiście polecam Trening Armstronga- ćwiczysz 5 dni w tyg ( pon-pt). Ale te treningi zajmują dosłownie 15 min. max. Ja zaczynałem od 10 w 4 tyg robiłem juz 14. Więc jest progres. Dzisiaj mam nadzieje że wpadnie z 16 ;) 
Tutaj masz link do planu-  http://gimnastycy.pl...niu-moje-efekty

Drugim sposobem jest smarowanie gwintów. Polega to na jak najczęstszym wykonywaniu ćwiczenia. Przykładowo podciągasz sie 10 razy to za każdym razem jak przechodzisz koło drążka robisz 5 powt. Z czasem zwiększasz ilość podciągnieć.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych