Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bydgoszcz - miejsca do treningu w plenerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No w sobotę jasne. ;) Już z jednym się próbuję zgadać. Gdzieś na podstawówce na Błoniach. Zagadajcie do SethBDG ;)
  • 0

#22
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Kurde Krzysiu w sobotę jestem na dyżurze :( trening z Wami na pewno byłby dla mnie bardzo wartościowym doświadczeniem.
  • 0

#23
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A w Piątek? :D
  • 0

#24
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jestem w Pile :( również w pracy, wracam późnym wieczorem
  • 0

#25
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Gdzieś na podstawówce na Błoniach. Zagadajcie do SethBDG ;)


Nie, nie, nie, chodziło o podstawówkę przy S.P. 63 na Goszczyńskiego. :)
Najlepiej będzie jak się umówimy jakoś w okolicach Twojego lokum, ja jednak Bydzię raczej lepiej znam. :)

Btw. odpadam ze wspólnego treningu, bo znowu naszła mnie kontuzja łydki. :/
Aczkolwiek spotkam się chętnie. ;)
  • 0

66668745.png


#26
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Spokojnie ja trafię nie bój się o mnie. No spotkać też się możemy. ;)
  • 0

#27
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Nie, nie, nie, chodziło o podstawówkę przy S.P. 63 na Goszczyńskiego. :)


Dajcie namiar (z opisem co tam jest) na tę miejscówkę, to wrzucę na forumową mapkę.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#28
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Ja tam ćwiczę, bo przede wszystkim bieżni potrzebuję, a tam jest bieżnia 200m, plac zabaw, aczkolwiek nie jakiś specjalnie rozbudowany, jedyne ewentualne miejsce do pociągania to są bramki na boisku. Poza tym jest jeszcze orlik i schodki przy wejściu do szkoły od strony boiska.

Dam dokładny namiar jak będę w domu, bo komp pracowy mi zamula strasznie, a bym musiał na googlach sprawdzić. ;P
  • 0

66668745.png


#29
niceman

niceman

    ryżyiszczwany

  • Użytkownik
  • 10 postów
Jak tam z tym treningiem/spotkaniem wspólnym? Ta sobota by Wam pasowała? ;)
  • 0

#30
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Na Zawiszy widziałem niebieski kompleks podciągania na drążku, lina prowizoryczna, dipy, szeroka drabinka. ;)
  • 0

#31
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Sprawdzę za chwileczkę. Może o to mi chodziło miejsce.
  • 0

#32
Adi

Adi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
Witam wszystkich Bydgoszczan trenujących kalistenike. Widzę, że wymieniacie się informacjami celem wspólnego trenowania, znalezienia miejsca do treningów czy nawet stworzenia ekipy w Bydgoszczy. Tak się składa Panowie, że wraz z dwoma kolegami od kilku miesięcy taką ekipę już mamy. Nazywa się Calisthenics Bydgoszcz. Mamy swoją grupę na facebook'u. Lada moment założymy własny profil. Mamy plac na którym trenujemy jak jest ciepło oraz wynajmujemy specjalną salę do fitnessu, aby wspólnie trenować przez okres zimy. Na wiosnę będziemy budować nowy, profesjonalny plac. W stylu firmy Kenguru, jeśli się orientujecie. Osoby zainteresowane proszę pisać. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
  • 0

#33
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Taki news właśnie przeczytałem:

http://bydgoszcz.gaz...a_Brdy_,,8.html

Place zabaw, skatepark, teren do gry w boule, nowoczesne przystanki tramwaju wodnego i plenerowa siłownia - takie atrakcje pojawią się do 2014 r. na odnawianych bulwarach nad Brdą.


Zdaje się, że miasto samo wpadło na to, żeby stworzyć street workoutową miejscówkę w centrum miasta. :)
Milutko. :)
  • 0

66668745.png


#34
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Sethbdg też o tym myślałem, można by uderzyć z takim projektem do odpowiednich osób,w odpowiedni sposób przedstawić temat. Myślę,że koszt zamknął by się w kilkunastu tysiącach. O jakim miejscu myślisz?? wiem, że trwa teraz modernizacja terenu przyrzecza Brdy i mają podobno w planach budowę siłowni zewnętrznej (z przyrządami typu rehabilitacja dla pensjonariuszy sanatorium ;), zresztą sprzęt dużo droższy i mało przydatny w rzeczywistym i sensownym treningu) w okolicach kanału przy ulicach Królowej Jadwigi, Focha, Dworcowa, chyba niedaleko Klubu Estrada. Wiem, że Revo jest teraz na bieżąco w temacie budowy takiego placu (http://kalistenikapo...t=budujemy plac) w Michałowicach. Może mógłby nam podpowiedzieć jak zabrać się do tematu, udostępnić nam projekt i wycenę?? Co myślicie na ten temat??


Seth pisałem o tym na początku wątku. Myślę, że zw związku z tym teraz jest dobra okazja żeby uderzyć z projektem placyku do kogoś władnego w tym temacie. Myślę, że nie ma co liczyć na to, że osoba projektujaca ową "siłownię plenerową" ma blade pojęcie o street workaut'cie.

Adi napisz proszę coś więcej na temat placyku który planujcie zbudować i na temat waszej ekipy. pozdrawiam!
  • 0

#35
Meobdg

Meobdg

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam zapraszam do nowopowstałej strony FB Street Workout Bydgoszcz - Może uda nam się zorganizować jakiś wspólny trening Pozdrawiam.

https://www.facebook...107374752785512
  • 0

#36
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Skontaktujcie się z ludźmi z calisthenics academy na fb
  • 0

#37
Jaranpi

Jaranpi

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaToruń

Gratulacje ;)
http://enjoybydgoszc...olsce-zapowiedź


  • 0

#38
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Dzięki :P

http://bydgoszcz.gaz...2,14473572.html

Tutaj jest więcej zdjęć, na nich również ja - poznacie mnie po tym, że zamiast patyków mam nogi. :D :D :D


  • 0

66668745.png


#39
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Piknie! Fajny placyk.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#40
Ahlen

Ahlen

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Cześć wszystkim,

 

z tej strony Marcin, 24 lata, z Błonia.

Wziąłem się za Kalistenike na początku roku. Prędzej również podczas biegania w plenerze lubiłem poćwiczyć na tym co natura lub miasto dało jednak teraz skupiam się już na tym konkretnym treningu. Prędzej ćwiczyłem dużo na siłowni ale treningi z masą ciała są według mnie o wiele trudniejsze i bardziej satysfakcjonujące, przynajmniej w moim mniemaniu. Siłownia nadal pozostaje fajnym uzupełnieniem treningu kalistenicznego, jednak za to już trzeba zapłacić i to czasem nie małe pieniądze.

Jest jakaś grupa, która ćwiczy w plenerze? Temat może stary ale odkopie go, może coś się ruszy. Przydał by się sparing partner do wspólnego motywowania w ćwiczeniach.

Miejsca, w których ćwiczę:

  • Błonie - siłownia na zewnątrz niedaleko rynku, okolice ul. Okrzei. Można tam porobić dipy, brzuszki, podciąganie wąskie, przechodzenie po drabinkach itp. Nawet ciekawie można zagospodarować to miejsce na ćwiczenia, miejsce na flagę też jest,
  • Błonie - park w lesie oraz sam las w sobie. Można się podciągać na słupach/wieżach od linii energetycznych, jest miękko więc można trochę pobiegać, przysiady zrobić, pompki na pięściach na asfalcie, itd. itd.,
  • Błonie - przystanek Szubińska / Gnieźnieńska, jest tam stara konstrukcja z rur od reklam, świetny drążek, duża średnica, polecam. Często tam bywam,
  • ul. Kcyńska 49, Orlik - tam jest fajny plac, który ostatnio znalazłem. Wąski drążek, miejsce do dipów i ogólnie duża przestrzeń do różnych akrobacji. Plac chyba specjalnie został dostosowany do ćwiczeń z masą ciała. Świetne miejsce.
  • schody przy sądzie - jak mam dzień biegania to zbiegam do schodów, następnie od 3 do 5 razy wbiegam po schodach i potem powrót na błonie. Po drodze jest jedno miejsce do dipów przy ulicy, wracając staram się robić flagę na słupach.

Znacie może jeszcze jakieś miejsca do ćwiczeń godne polecenia? Research tych miejsc trochę czasu mi zajął ale warto było. Teraz jak mam opracowane stacje, gdzie mogę ćwiczyć trening wygląda lepiej. Brakuje tylko tego drugiego motywatora bo czasem po prostu samemu się nie chce i kończy się na standardowym treningu a można by wycisnąć z siebie więcej. 

 

Jeszcze dwa słowa o tym placu na ul. Strzeleckiej. Plac faktycznie solidny, właścicielami jest małżeństwo, które prowadzi tam siłownię a ich syn zajęcia ze street workoutu i możliwość korzystania z tego placu istnieje, gdy chodzimy tam na zajęcia (karnet 100,00 - 110,00 zł). Właściciele bardzo w porządku.

 

Pozdro

Marcin


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych