Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pulsometr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Używa ktoś z was? Macie jakieś wrażenia z korzystania z takiego sprzętu?

Czy zakup takiego urządzenia ma sens w przypadku kalisteniki?

  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
jacknag

jacknag

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKraków
Uważam że to niepotrzebna zabawka, bardziej się przydaje może do treningów cardio, a nawet tam uważam że jest niepotrzebna. Organizm sam da Ci znać kiedy powiedzieć dość.
  • 0
"Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta"

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Czy twoje zdanie jest potwierdzone tym że sam korzystałeś z tego urządzenia lub ktoś z twoich znajomych? Pytam bo nie podałeś konkretnego powodu dlaczego jest niepotrzebna a to mnie najbardziej ciekawi.

Zaletą pulsometru jest utrzymanie tętna na stałym poziomie i jego kontrolę. Wszyscy się ze mną zgodzą że praca serca jest bardzo ważna w organizmie człowieka tylko jak można wykorzystać te informacje które daje nam pulsometr w naszych treningach?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Mi osobiście było szkoda pieniędzy, dlatego gdy zależy mi na pomiarze tętna przykładam palec do szyi i ustawiam minutnik na 30 sekund. Ilość uderzeń = % tętna maksymalnego dla osoby w wieku 20 lat. Ale z pewnością pulsometr jest bardzo użyteczny przy treningu HIIT.
  • 0
Shut up and get moving.

#5
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
HIIT tzn?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#6
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Google nie są płatne... Trening interwałowy.
  • 0
Shut up and get moving.

#7
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Ok sprawdze na google :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Jacknagiem i Soplem. Raz że kontrola tętna jest istotna przy interwałach anie naszych treningach, dwa że w kali istotą jest słuchanie własnego ciała a nie gadżetów. Czyli im bardziej korzystasz z technicznych "wynalazków" tym mniej skupiasz się na własnym organizmie:(
  • 0

#9
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Ja mogę wyrazić opinię ponieważ posiadam Polar'a RS800CX Bike. Wcześniej trenowałem kolarstwo i pulsometr był całkowicie niezbędny na treningu. Czasami jechało się doskonale a tętno wychodziło poza poziom "progowy" czyli np. gdybym nie zwolnił, następnego dnia czułbym się mocno zajechany. Tak samo jeżeli chcesz schudnąć, pulsometr się bardzo przydaję. Wyznaczając tętno maksymalne i poziom "tlenowy" (60%-70% HR max) i trzymając się w tym poziomie podczas biegania-roweru osiągasz najlepsze spalanie tłuszczy oraz węglowodanów. Jeżeli wyskoczysz powyżej 70%, organizm przestaje anabolizować mleczan, i gdy przekroczysz zakwaszenie w organizmie 3,5mmol/dm^3 trening jest już treningiem "zajebującym" a nie tlenowym.
To jest podstawowy błąd myślenie, że przyłożenie palca do tętnicy po zatrzymaniu się jest miarodajne. Najwyższe tętno na treningu zawsze miałem w trakcie, a nie na koniec. Dodatkowo kolejny mit obalam, HR max NIE MIERZYMY na zasadzie "odejmujemy wiek od 220bpm". Ja mam 19 lat i nadal mam HR max 211 (jak niedawno kończyłem trenować). Źle ustalony HR max powoduje nieefektywny trening, gdyż dla jednego może być za słaby, a dla drugiego za mocny.
Jacknag, jeżeli chcesz osiągnać efekty to trening musi być planowany długofalowo, a jeżeli organizm sam powie Ci dość, to pewnie do treningów pozwoli Ci wrócić po miesiącu. Dlatego ZAWSZE polecam znajomym kupić Polara RS300 (ok 300zł) i biegać z puslometrem, niż wydawać kasę na spalacze, siłownię, oraz trening z prywatnym trenerem.
Kolejny mit, trening interwałowy to mordownia dla organizmu, przydaję się piłkarzom, których sport polega sprint-luz-sprint-luz.
Jeżeli chcesz chudnąć NIE MYŚL nawet o interwałach.

Myślę, że mam wystarczającą wiedzę na ten temat, gdyż kiedyś prowadziłem testy sprawnościowe piłkarzom Korony Kielce (2 lata pod rząd) i moje akta dotyczące różnic organizmów ludzi jest spora.
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kammaz04, dzięki za fachowe uwagi. Ale nadal powstaje podstawowe pytanie: Czy pulsometr jest przydatny w treningu kalisteniki? Kolarstwo, czy bieganie, to treningi typowo aerobowe z przedłużonym wysiłkiem. W kalistenice robię w serii niewielką ilość powtórzeń, więc jego przydatność pozostaje dla mnie pod znakiem zapytania.
  • 0

#11
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Mam pytanie - czy każdy pulsometr ma taką "opaskę" na klatkę piersiową?? Czy np. są też tylko takie, że jest tylko "zegarek" i nie trzeba niczego zakładać na klatę?
A może są takie i takie ??
  • 0

#12
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Są i z opaską i bez.
  • 0
Shut up and get moving.

#13
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
te bez opaski są gorsze??
  • 0

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja kupiłem w lidlu z ciekawości http://fanlidla.pl/g...ometr,z,paskiem za 59 zł
Jeszcze nie używałem.
  • 0

#15
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Sam testowałem na jednym treningu oba typy, na lewej miałem Polar'a (na klatce opaskę), a na prawej model bez opaski.
Różnica była zastraszająca, od 15-30bpm'ów. Dużo więcej zakłóceń, nierówności itd. Opaska jest niezbędna. Zawsze na próbach wysiłkowych przykładają elektrody do klatki, więc jest to uważam jedyna możliwość dokładnego pomiaru tętna.
Teraz pytanie dotyczące kalisteniki, czy pulsometr jest tutaj potrzebny. Cóż, tak jak powiedziałem w sportach wytrzymałościowych liczy się głównie układ krążenia (wysiłek układowy) i jego wydajność w anabolizowaniu mleczanu, tak w kalistenice liczy się wydajność i siła mięśni, dlatego prędzej zmęczysz mięśnie niż układ krążenia. W przypadku kalisteniki mamy do czynienia głównie z wysiłkiem beztlenowym, dlatego też po treningach możemy mieć zakwasy itp. Szczerze to nigdy nie zakładałem pulsometru na treningi siłowe, byłem co do tego sceptyczny. Mogę ewentualnie poprosić znajomego żeby wysłał mi dwa wykresy (jeden z treningu wytrzymałościowego i drugi z siłowego) po czym bym je porównał.

  • 0

#16
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Wow ale dużo ciekawych informacji się dowiedziałem o tym pulsometrze. Teraz wiem na jakich zasadach on działa i do czego jest najbardziej przydatny.

@kammaz04 jakby się udało to z chęcią bym zobaczył takie wykresy jak udałoby ci się załatwić.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wczoraj testowałem pulsometr z lidla i wykazał mi, że spaliłem 600 kalorii w czasie 45minut na skakance.
  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Więc raczej dobry.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Idzie jeszcze je kupic w Lidlu ?
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
kolecc byłem ostatnio w lidlu i nie widziałem już tych pulsometrów. Nieraz takie rzeczy, które nie sprzedały się zostają przeniesione na inne półki koło mrożonek.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych