Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nadciśnienie tętnicze a ćwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Jest problem...
Mam ostatnio strasznie bóle głowy z tyłu głowy szczególnie gdy wykonuję podciągnięcia.
Sprawdzałem sobie ciśnienie przedwczoraj i miałem: skurczowe 164mmHg, rozkurczowe 84mmHg więc jest za wysokie. Dzisiaj drugi pomiar zobaczymy czy coś się zmieniło. Treningi wstrzymane bo dolegliwość trwa już od dobrego tygodnia a dwa tygodnie temu ciśnienie miałem normalne.

http://www.studiodie...eniem-tetniczym wnioskując z tego artykułu powinienem na jakiś czas zaprzestać treningów kalistenicznych na jakiś czas i zacząć biegać, pływać, jeździć rowerem aż mi się unormuje ciśnienie.

Jak wpływają ćwiczenia na nadciśnienie? Czy miał ktoś z was coś podobnego? Czy to wina intensywnych ćwiczeń a może diety?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
aesculapus

aesculapus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Hej!

Pytanie czy mierzyleś sobie ciśnienie przed czy po wysiłku? Jeśli przed to faktycznie trochę za wysokie. Na nadciśnienie ma wpływ wiele czynników: nieodpowiednia dieta, nadwaga, alkohol, połączenie kawa+papierosy, spożywanie soli. Jeśli któreś z powyższych występuje u Ciebie to je wyeliminuj i obserwuj swoje ciśnienie. Wysokie ciśnienie może też wskazywać na problemy z nerkami. Trzeba też pamiętać, że nadciśnienie może być dziedziczne. W chorobach krążeniowych wysiłek fizyczny jest wskazany ale z głową! Mniej siłowy bardziej wytrzymałościowy. Nie ćwicz na 100%! Podczas ćwiczeń pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. Nie wstrzymuj oddechu! Podsumowując, obserwuj swoje ciało, swoje ciśnienie. Ćwicz oszczędnie. Ale po pierwsze idź do lekarza aby wykluczył inne ewentualności np wady serca. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
  • 0

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dokładnie - z pompką nie ma żartów. Idź do lekarza.
Też mi przyszło do głowy, że może za dużo kawy? Albo stres jakiś?

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Do lekarza! Powiedz "rodzinnemu" czym się interesujesz i co robisz. Jeśli trza to cię wyśle do specjalisty i tyle! nie szukaj porad na tym forum! Nikt, nie powininen Ci doradzać jeżeli nie posiada odpowiednich kwalifikacji! Kropka! Temat zamknięty!
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kabum, pierwsze pytanie jakie przychodzi mi do głowy to Twoje oddychanie. Jak słusznie napisał aesculapus nie wolno wstrzymywać oddechu. Przy wysiłku intensywny wydech, przy fazie negatywnej wdech. Niestety trochę namieszał tu Tsatsoulin pisząc w swojej książce o "oddechu siły". Doradzał tam właśnie wstrzymywanie oddechu, co może prowadzić do takich dolegliwości jak Twoje :(
  • 0

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Oddech podczas wykonywania mam zawsze prawidlowy. Zrobilem sobie tydzien przerwy od treningow i troche jest juz ze mna lepiej. Teraz bede trenowal rzadziej, dam organizmowi wiecej czasu na regeneracje i bede czekal az wszystko sie unormuje. Dodatkowo musze zadbac o to co spozywam. Jak tylko zauwaze jakies pogorszenie od razu ide za wasza porade czyli jazda do lekarza. Dzieki za pomoc
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych