Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nie każdy kulturysta to cienias :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#2
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja tam nic do kulturystow nie mam, sa spoko :)
  • 0
Dołączona grafika

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Nie, no ja w sumie też nie ale ciągle się powtarza opinie, że to schaby, wcale nie są silni i butów nawet nie potrafią zawiązać sami ;) A jak się okazuje nie zawsze to prawda.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Oczywiście, że nie zawsze. Niestety wyjątki zdarzają się rzadko. W jednym z wywiadów ubolewał nad tym Jarek Dymek były wicemistrz świata strongman. Mówił, że jest załamany widząc kulturystów którzy po wejściu na pierwsze piętro mają zadyszkę. Dymek w młodości był w kadrze narodowej w rzucie oszczepem i występował także w zawodach gimnastycznych. Twierdzi, że do tej pory jest w stanie wejść na to pierwsze piętro na rękach. A facet jakieś 140kg waży! Niestety niewielu idzie w jego ślady. Większość robi trening na tzw. "efekt plażowy" czyli klata i biceps. Ewentualnie masa, masa i jeszcze raz masa. Sprawność i siła jest nawet nie na drugim planie:(
  • 0

#5
Shadow

Shadow

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Każy sobie możę wygląa, jak mu pasuje, ważne, żęby by tak silnym, na jakiego sięwygląa :D
  • 0

#6
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Oczywiście, że nie każdy.
JAk ktoś trenuje z głową, i ją ma, to można połączyć kali z ciężarami. Sam Paul Wade pisze: Ćwiczenia z ciężarami wielu kiedyś wykonywało, jednak dopiero po opanowaniu ćwiczen z masa ciała! A nie: idziesz na plaże z kolegą, który chodzi na siłke, patrzysz na jego mięśnie i mówisz" łaaał to w sumie ja też się za to wezmę" I rzucasz się jak głodny wilk na owce. Tylko, że zamiast na owce, to na ciężary. Z tym że jak jesteś wilkiem-amatorem można łatwo dać się okiwać przez owce, i zjeść taką z siarką, jak smok przy bajce z szewczkiem dratewką :D
Dlatego trzeba z głową.
  • 0

#7
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Miałem kurs z Darkiem Karpińskim (wicemistrz europy). Gość swoje waży (w porze startowej ważył chyba ze 130?) a bez problemu robi szpagat i sznurek :) To jest kwestia podejścia do treningu i wiedzy.
Schaboszczaki to są ludzie którzy rzucają się na masę ale tak naprawdę mało co wiedzą. Ci co naprawdę trenują może i mają sporo masy ale reszta też jest na poziomie (wiadomo że nie takim jak np u gimnastyków, ale to inne priorytety). Ogólnie rzecz biorąc tamci wykładowcy byli jednymi z mądrzejszych ludzi jakich spotkałem w życiu. Marcin Jabłoński - byk jakich mało - a miłuje się w psychologii, jakiś chińskich sztukach itp. Po prostu jak rozwijasz swoją pasję a nie tylko mięśnie to dbasz o siebie kompleksowo.
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Gwarantuje Wam że ze zdrowiem nie mają nic wspólnego i nie pomogą im szpagaty, chińskie sztuki ani psychologia, znam temat od podszewki. Kiedyś rozwój mięśni owszem szedł w parze ze sprawnością, ale był wypadkową treningu siłowego a nie celem samym w sobie.
  • 0

#9
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dziwne żeby tryskali zdrowiem przy takiej ilości sterydów. ŻADEN sport uprawiany zawodowo nie jest zdrowy.
  • 0
Shut up and get moving.

#10
Jacol

Jacol

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Robiąc rzeźbę zyskujesz też dużo siły.
Tylko co ci po tej sile jak nie masz równowagi i balansowania do ćwiczeń.

Co do ich witalności i zdrowia, wiadomo - serducho wysiądzie w pierwszej kolejności.
  • 0

#11
Maravilla

Maravilla

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
http://alamwahd.com/...deos/show/12018

Mocno wątpie, by wielu kulturystów tak potrafiło. :D Filmik znaleziony przez zwykły zbieg okoliczności, hah.
  • 0

#12
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Myślę że wielu by potrafiło, gdyby przez jakiś czas popracowali nad rozciągnięciem i balansem, bo wystarczajacą siłę raczej mają prawie wszyscy.
  • 0
Shut up and get moving.

#13
Maravilla

Maravilla

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Myślę że wielu by potrafiło, gdyby przez jakiś czas popracowali nad rozciągnięciem i balansem, bo wystarczajacą siłę raczej mają prawie wszyscy.


Ja myślę, że jest na odwrót. Tej siły wcale tak dużo nie mają, poza naturalnie silnymi wyjątkami np. Coleman. Arnoldowi ciężko było poturlać cięzary, które targał Franco Columbu, spr. info. Weź też pod uwagę, że: mocno zbudowane nogi = duże utrudnienie przy planche.
  • 0

#14
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Przeceniasz planche, nie doceniasz kulturystów.
A co do nóg, to jest akurat argument przeciwko planche, a zwłaszcza szpanowaniu nim przez bociany.
  • 0
Shut up and get moving.

#15
Maravilla

Maravilla

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Przeceniasz planche, nie doceniasz kulturystów.
A co do nóg, to jest akurat argument przeciwko planche, a zwłaszcza szpanowaniu nim przez bociany.

Przygodę ze sportami siłowymi zacząłem mniej-więcej od połowy gimnazjum. Przeróżne treningi kulturystyczne dały mi tak ok. 1/3, tego, co dały mnie treningi typowo siłowe, poznane z książek Tsatsouline'a. I nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie progresu w sile fizycznej, moja sylwetka stała się dużo bardziej muskularna.
  • 0

#16
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No ja się nie dziwię, w gimnazjum ciężko nabrać siły i masy... A jeśli już, to jest to przeważnie tzw. "efekt nowicjusza" na który sam się porządnie nabrałem.
  • 0
Shut up and get moving.

#17
Maravilla

Maravilla

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
A w szkole średniej oraz dwa lata po niej też ciężko?
  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Pewnie, wystarczy kiepski plan i zła dieta.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
Maravilla

Maravilla

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Ale potem z tą samą podobno "złą" dietą taki wystrzał... aha...
  • 0

#20
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Wytłumacz zatem, w jaki sposób treningi kalisteniczne mogą lepiej stymulować hipertrofię, bo tego nie rozumiem.
Chętnie rzuciłbym też okiem na któreś z Twoich planów treningowych, zarówno na siłowni jak i z własnym ciałem.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych