Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Gimnastyka - ćwiczenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jest tu jakiś człowiek, atleta, ćwiczący, sportowiec amator, który ćwiczy wg planu Sommera "Building the Gymnastic Body", bądź chciałby zacząć? Chciałbym stworzyć coś podobnego do gymnasticswod lub coś własnego. ;) Albo mieć na forum swój dział ;) Coś na kształt forum Sommera. Będę prezentował progresje, artykuły, itp. Oczywiście pracowałbym, udzielał się jak zawsze. Chciałbym również podciągnąć tę dyscyplinę. Jeśli będą chętni to fajnie - jeśli nie to zostanę sam. ;) Jeśli również wolicie ćwiczyć skazanym - nie mam nic przeciw. Ostatnio mnie takie pomysły dziwne nachodzą...


Sugestie Państwa, krytyka. Zapraszam.
  • 0

#2
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Myślę, że warto byłoby żebyś na początek przybliżył tego Sommera. Bo jak się nie wie co to to ciężko coś powiedzieć :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#3
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Pomysł jest dobry, szkoda tylko że na gimnastyczne ćwiczenia jestem jeszcze sporo za słaby.
  • 0
Shut up and get moving.

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A myslisz, że ja mocny? :D Hehe, mnie tylko chwalą za "klatę", której nie mam. :P 
Ok Michał, w jakim sensie przybliżyć? Popracuję. ;)
  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja cwicze tylko planche wedlug Sommera. Aktualnie etap 3. Chcialem tez zaczac front level ale jakos sie jeszcze nie zabralem do tego. Tez jaram sie gimnastyka :)
  • 0
Dołączona grafika

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Fajny ten trening. ;) Uwilebiam gimnastykę.
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, ja też uwielbiam gimnastykę ale podobnie jak Michał chciałbym wiedzieć coś więcej o tym Sommerze. Przybliż gościa, jego system itp. Czym się różni od "skazanego" jakie ma założenia, mocne strony itp.
  • 0

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Założyciel http://gymnasticbodies.com/, autor książki Building the gymnastic body, wieloletni trener gimnastyków, coś jeszcze trzeba powiedzieć?
System tym się różni od skazanego, że zamiast ćwiczeń kalistenicznych zawiera ćwiczenia gimnastyczne, takie jak L-sit czy planche... Jak dla mnie to taki następny krok po skazanym (może nie trzeba czekać aż do 10 kroku, ale tak z 6 by się przydał).
  • 0
Shut up and get moving.

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Twórca treningu siłowego - tego systemu. Opartego na 5 x 5; 3 x 5; 1 x 5 powtórzeniach. Wielu zadowolonych ćwiczących w ten sposób. Poleca wiele zróżnicowanyc planów, co Wam przetłumaczyłem, dałem przykłady. ;) Ja ćwiczę od początku tak, o zawsze mnie rajcowały wygibasy... Sommer poleca również trening dnia, zwany Workout of the day. Trening ten zapobiega monotonii i na każdy dzień jest inny. Dopiero po czasie powtarzają się ćwiczenia.
  • 0

#10
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ciekawe czy ktos kiedys uderzal do jakiegos wydawnictwa z propozycja przetlumaczenia jej.
  • 0
Dołączona grafika

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No nie wiem, nie wiem. ;) Watpię.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No dobra Krzysiek, wchodzę w to. Jak się do tego zabrać i jak to pogodzić z dotychczasowym treningiem według "skazanego"?
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No, a ćwiczysz 6 dni czy jak? To może pozycje statyczne dołóż, a resztę ze skazanego... albo zrób tak jakie priorytety masz. ;) Pozycje statyczne antagonistyczne, np. planche - l sit i ćwiczenia z masą ciała robisz ze skazanego zamiast z książki sommera. ;)
  • 0

#14
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
ja również w to wchodzę :D , zawsze uwielbiałem gimnastykę :D a nie zaszkodzi połączyć ją ze Skazanym, tak myślę :) czyli musze sobie sprawić tą książkę Sommera?
  • 0

#15
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie, nie musisz. :D Jest pdf, a jakby co to ja mogę wypisywać. ;)
  • 0

#16
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Nie, nie musisz. :D Jest pdf, a jakby co to ja mogę wypisywać. ;)


No to już szukam, a jak chcesz to możesz też pisać :)
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No tak, tak. Głównie chodziło mi o to, by zebrać ludzi do ćwiczeń w ten sposób całkowicie, ale widzę, że chcecie połączyć to ze skazanym, wiec nie ma problemu.. ;) Miałem pomysł na WOD - trening dnia, ale trochę czasu zajęłoby to, a gdzie miejsce na skazańca? Kto co lubi Panowie. ;) Jak co, to pytać. ;) Pomogę.
  • 0

#18
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dobra. Nie długo ruszamy z treningami wspólnymi. ;) Trzeba jeszcze zdobyć kilkunastu ludzi... Reklamę jako taką zrobię, fanpage zacznę od jutra. Myślę nad nazwą.
  • 0

#19
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Dobra. Nie długo ruszamy z treningami wspólnymi. ;) Trzeba jeszcze zdobyć kilkunastu ludzi... Reklamę jako taką zrobię, fanpage zacznę od jutra. Myślę nad nazwą.


W takim razie czekam :D;)
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jeszcze 60 zł do kamerki brakuje. ;) Chciałbym już, żeby jakość była. Nagrywać tutoriale stricte siłowe, czy przewroty, przejścia, itp. tez?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych