Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania. Kto dołączy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21
Ratnik

Ratnik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
No ja staram się dojść do tej setki właśnie. Kiedyś nawet ktoś próbował ogarnąć pompki jako zawody sportowe, istniało coś takiego jak pro pomp ale temat upadł.
  • 0

#22
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
http://kalistenikapo...atek-100-pompek tu wrzucilem program wedlug, ktorego trenowalem
  • 0
Dołączona grafika

#23
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Mam podobnie jak Emil. Kiedyś ćwiczyłem na wytrzymałość i robiłem olbrzymie ilości pompek. Muszę przyznać, że bardzo mnie denerwowało takie pompowanie w którym seria trwała ok.5 min. Teraz wchodzę po prostu na trudniejszy wariant:) Nie mam nawet aspiracji, by znowu robić ogromną ilość powtórzeń słabych technicznie pompek. A zrobić sto technicznych, to praktycznie nie osiągalne a przy tym seria musiała by trwać co najmniej 15 min.
  • 0

#24
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Fakt, mysle, ze 100 wolnych, dokladnych technicznie pompek nie da sie zrobic. Wszyscy zawsze robia je jak szaleni, zeby zmiescic sie w jak najkrotszym czasie i roznie to wychodzi jesli mowa o stylu i technice.
  • 0
Dołączona grafika

#25
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Oczywiście że się da, najwyżej jeszcze nikomu się nie udało ;)
Po prostu mało komu zależy na takim wyzwaniu.
Popatrz na rekord świata w pompkach na jednej ręce - 1300 w pół godziny.
  • 0
Shut up and get moving.

#26
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
A widziales video z tego 1300 pompek? To bylo 1300 czystych technicznie wykonanych pompek? :)
  • 0
Dołączona grafika

#27
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie, nie widziałem nagrania, bo po prostu nie nagrywa się każdej próby pobicia rekordu, zwłaszcza rozwlekłej w czasie.
Za stroną recoldholders.org:
one-armed, 30 minutes: 1382; Doug Pruden (CAN), 30 July 2003 at the Body Quest Health Club Edmonton
O tym samym rekordzie pisał Wade w sekcji "Co dalej" przy pompkach.
Jak pewnie wiesz, nie wszystkie pompki są uznawane, w końcowym wyniku podają tylko te spełniające ich wymagania.
Ale pewnie zaraz się zlecą eksperci, dla których zrobienie 1382 oszukiwanych pompek na jednej ręce jest banalne i nie świadczy o wytrzymałości mięśniowej.
  • 0
Shut up and get moving.

#28
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nie no, zrobienie nawet 100 oszukanych pompek swiadczy o duzej wytrzymalosci. Nie mam pojecia jak wygladaja "pompkowe" zawody, tylko spekuluje :)
  • 0
Dołączona grafika

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jak napisał Emil nawet 100 "udawanych" pompek świadczy o niesamowitej wytrzymałości. Tylko że ja nie stawiam sobie takiego celu, bo dla mnie jest bez sensu. Wolę pracować na parametrami takimi jak siła, jak wcześniej pisałem długotrwałe serie mnie nudzą.
  • 0

#30
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ja po dojściu do jakiegoś większego kroku w pompkach postaram się nagrać zrobienie 100 powolnych pompek (z piątego kroku), zobaczymy czy mi się powiedzie :D
To mam już dwa wyzwania, MU i to.
  • 0
Shut up and get moving.

#31
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Moim celem jest robić pompki pionowe w staniu na jednej ręce bez żadnej asekuracji :D Jak to osiągnę to będę mógł umrzeć spokojnie :P
  • 0
"Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć dzisiaj"
James Dean

#32
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Za pół roku chcę dojść do pompki jednorącz według instrukcji ze "skazanego" (nogi wąsko). To moje wyzwanie. Kto następny?

Wchodzę w to! :D Może nie dokładnie w pół roku, ale na pewno w bliżej nie określonym czasie... Teraz musimy się pilnować i wspólnie śledzić progres. Przynajmniej raz w miesiącu starajmy się udokumentować efekty naszej pracy najlepiej w postaci filmiku, które będziemy wymieniać między sobą, lub w celu zachęcenia innych w specjalnie poświęconym do tego temacie na forum. Co o tym sądzicie??

Dzięki temu nie będziemy gonić z czasem, a motywacja będzie spora.
  • 0

#33
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
widzę dawno nie odświeżany wątek:) a szkoda. . . :) moim celem jest zrobić jedną super ładną pompkę i się podciągnąć:) tak na początek:) ostatnio udało mi się (co uważam za mega sukces) zrobić na ok 5s kruka!:)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#34
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Bardzo dobrze... Trzymam kciuki za Twój dalszy progres i pamiętaj pochwalić się z nami swoimi sukcesami. :D
  • 0

#35
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość


Za pół roku chcę dojść do pompki jednorącz według instrukcji ze "skazanego" (nogi wąsko). To moje wyzwanie. Kto następny?

Wchodzę w to! :D Może nie dokładnie w pół roku, ale na pewno w bliżej nie określonym czasie... Teraz musimy się pilnować i wspólnie śledzić progres. Przynajmniej raz w miesiącu starajmy się udokumentować efekty naszej pracy najlepiej w postaci filmiku, które będziemy wymieniać między sobą, lub w celu zachęcenia innych w specjalnie poświęconym do tego temacie na forum. Co o tym sądzicie??

Dzięki temu nie będziemy gonić z czasem, a motywacja będzie spora.


Jestem za:) Od jutra postaram się wrócić do treningu pompek, po kontuzji barku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za około dwa tygodnie będę na poziomie sprzed kontuzji (krok 8). Obiecuję wrzucić wtedy filmik:)
  • 0

#36
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
No i pięknie. :D Ja aktualnie jadę znowu krok 5 ale od jutra mam zamiar wskoczyć na 6. Pewnie do końca roku skończę na kroku 8, a od Nowego Roku to już będzie naprawdę ciężka praca. Ćwiczę jednak dość często statycznie pozycję początkową kroku 10, tak więc postaram się niedługo nagrać filmik. :)
  • 0

#37
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
BeF, zgodnie z zapowiedzią wrzucam mój nieudolny krok 8. W tle płacze moja córcia, ja "wyginam śmiało ciało" :) Nie wiem czy w ogóle da się zrobić bez wygięcia ale na pewno da się poprawić technikę:)


  • 0

#38
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
No Zahir świetnie Ci idzie, brawo! :)

Myślę, że bez odgięcia ta pompka jest już naprawdę mega, mega prze-trudna i dla większości nie osiągalna. Tak więc nauczmy się na razie tak, a dopiero później będziemy próbować coś zmienić/poprawić.

Ja przez ostatni tydz. nie mogłem trenować ponieważ miałem dość poważne problemy z ósemkami, które postanowiły mi na silę wyrosnąć. Zupełnie nie mam w szczęce miejsca na te zęby przez co teraz wynikają mi z nimi różne niemiłe niespodzianki. Dzisiaj właśnie skończyłem antybiotyk, a dopiero wczoraj zaczął puszczać mnie szczękościsk, opuchlizna znikła już w weekend więc teraz czeka mnie prześwietlenie a później niestety chirurg szczękowy. Do usunięcia mam wszystkie 4 ósemki w tym dwie, które jeszcze nie wyszły... Tak więc do końca roku raczej nie poczynię żadnego progresu w moim treningu. :(
Jednak aby nie być gołosłownym postaram się jeszcze dzisiaj uwiecznić moje aktualne efekty w dążeniu do 10 Kroku. Na dniach wrzuce materiał.

A dla Ciebie jeszcze raz gratulacje. :)
  • 0

#39
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dzięki wielkie:) Nie mniej jednak wrzuć Twoje aktualne postępy. Będziemy mieli układ odniesienia i można będzie się do tego odnieść za jakiś czas. Do nowego roku jeszcze kawał czasu, więc progres będzie na pewno:)

Może zachęcimy też innych do wrzucania swoich filmów:)
  • 0

#40
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Fajnie wyszły te pompki :) A potrafisz po prostu ustać bez wyginania w pozycji do pół pomki ze złączonymi nogami i jedną ręką w górze? Pamiętam, że ja miałem problem nawet z tym.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych