Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

czy te programy są dobre 100 pompek ,300 brzuszków i 50 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
witam!
jak w temacie czy dobre są te programami czy ktoś testował je , jak dla początkującego zaciekawiły mnie bo są bardzo interesujące można później się pochwalić ilością jaką się wykona.
  • 0

#2
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Nie można dogmatycznie im wierzyć, gdyż (każdy Ci to powie) po paru poziomach, mięśnie przestaną reagować na tego typu wysiłek fizyczny. Na początek jest to dobry sposób, jednakże dla zaawansowanych "podciągaczy" są lepsze systemy treningowe.
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja robilem kiedys program na 100 pompek i zadzialal. Fajna rzecz, ale nie ma przelozenia na sile, tylko na wytrzymalosc. No i moim zdaniem nie da sie utrzymac takiego poziomu zbyt dlugo. Program robilem z rok temu, teraz juz do setki nie dobije.
  • 0

#4
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
dzięki za informacje:)
to zaczne robić
  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Z tym ze ja korzystalem z tego treningu: http://kalistenikapo...9&highlight=100
a nie tego popularnego zamieszczonego w necie
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem te programy są dobre tylko jeśli chcesz utrzymać super wytrzymałość. Jest to więc program stricte specjalistyczny którego na pewno nie polecałbym początkującemu. Aby zacząć budować wytrzymałość dobrze mieć podstawy w postaci siły. Ten program ma dwie zasadnicze wady:
1)Budowa wytrzymałości odbywa się zawsze kosztem siły maksymalnej i masy mięśniowej
2)Wytrzymałość jest ważną rzeczą przy niektórych rodzajach sportu ale zawsze dodatkową.

Programy tego typu są najczęściej stosowane w wojsku (masz być tylko wytrzymały, resztę załatwi za Ciebie sprzęt), lub dla sportowców u których liczy się wytrzymałość np. sztuki walki. Nigdy nie stanowi on jednak podstawy wyszkolenia (podstawą jest technika), lecz jest dodatkiem.

  • 0

#7
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Generalnie sie zgadzam. Kiedy robilem program 100 pompek dodawalem do tego wylacznie lekki trening na miesnie brzucha i nic wiecej. Postepy jesli chodzi o ilosc pompek byly bardzo zadowalajace.
Pozniej kiedy probowalem ten trening 100 pompek polaczyc z normalnym treningiem silowym nie dawalem rady. A teraz w ogole mnie juz te 100 pompek nie interesuje :)
  • 0

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Wytrzymałość faktycznie rośnie od tego szybko, a jeszcze szybciej zanika gdy robimy przerwę...
  • 0
Shut up and get moving.

#9
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja bym Ci je odradzał :P Ja tez robiłem na podciągi ( niewiele, bo potem dorwałem skazanego, ale ten na podciągi jako tako mi jeszcze siły dodał ) i na pompki ( już więcej ) Efekt miałem taki, że jak tylko miałem padać na ziemie i pompować, to pierw mi serce tak pompowało, że prawie wybuchało. Innymi słowy, bałem się tych pompek, bo ten trening mnie zmuszał do takich rzeczy ze glowa odpada. Mi on niewiele dał, poza straconym czasem i rozczarowaniem :(

  • 0

#10
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
zobacze może ktoś jeszcze się wypowie a narazie nie będe ćwiczył bo chory jestem tylko stanie na rękach i brzuszki ,pompki żeby się nie zastać
  • 0

#11
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Kiedy byłem młody (a przynajmniej młodszy niż teraz), miałem krótką przygodę z programem 100 pompek. Sam program oceniam negatywnie. Przynajmniej dla mnie była to strata czasu. Niby robiłem postępy, ale pewnie głównie dlatego, że zaczynałem coraz bardziej oszukiwać na technice. Są po prostu lepsze programy na wytrzymałość. Z ćwiczeń na zwiększenie ilości pompek polecam szczególnie "drabinę" lub "pompki zapaśnicze" (jeśli ktoś nie ma czasu na trening konsolidacyjny/smarowani gwintów). 300 brzuszków to śmieszny wynik, sam trzaskałem kiedyś po 500 i nie cie chciało mi się dalej robić bo zaczynała boleć mnie głowa. Na temat podciągnięć się nie wypowiadam bo ze względu na stosunkowo słaby chwyt bądź zbyt duży poziom tkanki tłuszczowej mam w tym polu delikatny zastój.
  • 0
Dum spiro, spero!

#12
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Fakt, jesli chcesz zrobic kazda z tych 100 pompek technicznie i powoli to raczej nie widze szans :)
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Co sądzicie o tym dzieciaku robi 300 pompek. Czy w tym wieku jest łatwiej? Czy nie wyjdzie mu na zdrowie źle?


http://http://www.yo...=1&feature=plcp


  • 0

#14
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów

Ten sam dzieciak. Myślę, że bicie takich rekordów nie wyjdzie mu na zdrowie w dłuższej perspektywie. Pewnie jest mu łatwiej. Wiadomo, dzieci szybciej uczą się nowych rzeczy,mniejsza waga itd. W Chinach do sukcesów olimpijskich przegotowują już mniejsze dzieci. Jak dla mnie jednak to przesada. Chłopaczek ma chyba walniętego ojczulka, dzieci powinny mieć dzieciństwo.
  • 0
Dum spiro, spero!

#15
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Taa, to ten sam który robił pompki na butelkach... Rozumiem posłanie dziewięciolatka na zajęcia gimnastyczne, ale to już, jak napisał poprzednik, przesada.
  • 0
Shut up and get moving.

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Młodszym treningi idą lepiej nawet widzę po moim siostrzeńcu-lat 6 jak przyjedzie to bawi się na drążku tak jak by był gimnastykiem. A z ćwiczeniami kalistenicznymi zero styczności. :dodgy:
  • 0

#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, to prawda w jego wieku każdy z nas tak miał. Pamiętasz swoje zabawy na placu zabaw? Wspinanie po linie itp. to była bułka z masłem. Nam jest trudniej, bo na co dzień nie chodzimy po drzewach, bawimy się w ganianego itp. Z wiekiem zatraciliśmy to, co dla młodych jest naturalne:(
  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No nie wiem, ja tam w dzieciństwie nie byłem w stanie wykonać niczego co się wiąże z masą ciała... O zabawie w ganianego nie mówiąc.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
No, jak bylem w podstawowce, 4 klasa, to byl taki jeden kolega co malo robil nic nie trenował a wyciskał 30 podciągów ( test był a te koles byl strasznie maly na dodatek ).:dodgy:
Tak więc jak się jest małym to jest łatwiej, no ale...
można być równie dobrym, lepszym, jak się trenuje :)
  • 0

#20
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Przy mądrym trenerze ten chłopaczek dokona bardzo wiele. Chodź zgadzam się z opinią BlackHeart'a, każdy powinien mieć dzieciństwo
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych