Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem - masa ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
bRaCz

bRaCz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Witam, rowniez cwicze workout tylko mam pewien problem...
Zeby cwiczyc i fajnie wygladac przy okazji tzn zeby kosci nie bylo widac trzeba miec mase xD ja mam 171 i 63kg. Ile powinnem miec kg by cwiczyc wytrzymalosciowo? jak przytyc i jakie treningi na masę.. z gory dziekuje za wszelakie odpowiedzi:D

Michał Edit: Uzupełniłem tytuł.
  • 0

#2
Foley

Foley

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
wytrzymałościowo mogą ćwiczyć i ludzie z masą >100 i <50. rodzaj treningu nie zależy od masy a od tego co chcesz osiągnąć,do czego Ci to potrzebne
na masę tak kulturystycznie - 4 serie na daną grupę mięśniową,12-8 powtórzeń. jak przytyć? jedz często i więcej niż zwykle. śpij najlepiej 8 i więcej godzin. 6-8 godzin to przedział gdzie mamy najwiekszego kopa i potrzebujemy najmniej kalorii,natomiast powyżej 8 h, jakoś zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne. no i przy Twojej genetyce (po proporcjach widzę,żę jesteś szczypior) proponuję albo masę albo wytrzymałość. no chodzi właśnie o priorytety. w razie pytań wal :)

  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Cześć
Mogę ci polecić też bardzo ciekawą książkę o odżywianiu laFaya http://www.wydawnict...czne-odzywianie . Warto zakupić. jak coś to pisz
  • 0

#4
Lemur

Lemur

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 23 postów
Jesli chcesz wygladac jak kulturysta, to masa sie przyda, ale uwazam, ze jakbys wygladal tak
http://adamprzemyk.p...0/bruce_lee.jpg
to raczej bys nie narzekal
  • 0

#5
bRaCz

bRaCz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Foley, dzięki za komentarz. Powiem tak ja jestem juz dosyc wyrzezbiony bo cwicze tak ok 3 latka i chcialbym miec sily jak "hannibal"(yt) ale tez spoko wygladac. Myślisz ze przez to ze cwiczylem wczesniej dosc dlugo na rzezbe jest powodem ze nie moge przytyc?(prawie wogole):(
  • 0

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Masa = dieta. W kazdym sporcie ci to powiedza niewazne czy to jest kalistenika, kulturystyka czy cos innego. Jak zwiekszysz ilosc kalorii w dziennych zapotrzebowaniu to zlapiesz mase. Oczywiscie mowimy tutaj o wartosciowych kaloriach nie takich z slodyczy.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
bRaCz, spróbuj z dietą według wskazówek chłopaków i zobacz jakie będą efekty. może się okazać, że przy Twojej genetyce bardzo ciężko "zrobić masę". Moim zdaniem nie warto się tym przejmować. Mając 17 lat na swoim ciele nie miałem grama tłuszcz i bardzo ciężko było przytyć choć kilogram. Teraz mam 40 i zupełnie przeciwny problem:( Trzeba już bardzo uważać na dietę;) Robienie masy za wszelką cenę, często skutkuje dużymi wahaniami masy. W jednym cyklu możesz przytyć 10 kg a w następnym miesiącu tyle samo zrzucić. Nie przejmuj się więc i ćwicz podobnie jak do tej pory, tylko mniejszą ilość powtórzeń i zadbaj o dietę.
  • 0

#8
bRaCz

bRaCz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Dziekuje wszystkim za rady bede cwiczyl jak cwicze przez 3 lata.. Mam jescze jedno pytanie gdybym cwiczyl cwiczenie z ks pt. Skazany na trening zwiazany z mostkiem czy podrosne cos w gore jak myslicie?
  • 0

#9
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Jeśli jeszcze rośniesz to tak, ale pewnie mało będzie miało to wspólnego z mostkiem ;)
Słyszałem, że ćwiczenia rozciągające typu wiszenie na drążku mogą powodować wydłużenie kręgosłupa, ale to wymaga czasu (nawet lat).
  • 0
Dum spiro, spero!

#10
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Pamietaj tylko ze dieta musi byc własciwie ułożona nie chodzi o jedzenie wszystkiego co sie da :P i Masa na pewno przyjdzie.

I mały offtop ;
Lemur , jak dla mnie Bruce (respect) jest sucharem :D ale to tylko moje zdanie
  • 0

#11
Foley

Foley

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów

Foley, dzięki za komentarz. Powiem tak ja jestem juz dosyc wyrzezbiony bo cwicze tak ok 3 latka i chcialbym miec sily jak "hannibal"(yt) ale tez spoko wygladac. Myślisz ze przez to ze cwiczylem wczesniej dosc dlugo na rzezbe jest powodem ze nie moge przytyc?(prawie wogole):(


uważam,że nie ma to znaczenia jak ćwiczyłeś. jak koledzy wyżej napisali, zwiększ spożywane kalorie w ciągu dnia. ale jeśli chcesz by Twoje mięśnie zwiększyły swoją objętość proponuję trening na masę lub na siłę. siła wiąże się z masą chociaż ten 1 skupia się na zwiększeniu objętości poprzecznieprążkowanych ;). rzeźby nie masz raczej bo jesteś chudziak :P jedz więcej i częściej, nie od razu urośniesz ale na pewno z czasem zobaczysz efekty :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych