Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dodatkowe ćwiczenia w treningu Wade'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

CYTOWAŁEM CIEBIE :)

Do tego służy znacznik [ quote ][/ quote ]

Zaleca się pozostać minimum 4tyg na każdym kroku - żeby utrwalić umiejętność...

Nie kojarzę tego - to jest gdzieś w książce?

Rób jak chcesz, bo początkowe kroki są śmieszne i czasem nijak mają się do zasadniczego ćwiczenia.
Wg mnie - kroki 1.czy 2. można pominąć.


No, nie uogólniaj. Pierwszy krok przysiadów potrafi być ciężki dla niektórych osób. Pierwszy krok brzuszków jest całkiem wymagający. A wielu poległo na drugim kroku podciągnięć.
Powtórzę raz jeszcze co było już tu napisane nie raz - pierwsze kroki wzmacniają stawy i ścięgna (które wzmacniają się wolniej niż mięśnie) oraz wyrabiają prawidłową technikę.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#22
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
ok dzieki wielkie o to mi chodzilo;d
  • 0

#23
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
SnT - str. 305.

Mowa o miesiącu, a ja zaokrągliłem do MINIMUM 4 tyg.
Skoro ktoś może wejść na 5. krok pompek to jak długo ma pompować przy ścianie krok 1.?

Wyraziłem swoje zdanie. Już tu o tym kiedyś pisałem chyba. A może na innym forum ;)
Wszystko fajnie, można robić kroki jeden za drugim i za pół roku trzaskać normalne pompki.. Wiele osób pyta co zrobić, jak może robić np. serie po 30-50 pompek - uważam, że pierwsze kroki może olać. 1.. 2.. Akurat tutaj mam na myśli pompki (bo większość ludzi/gości jest w stanie wycisnać te kilkanaście powtórzeń), ale każdy pod siebie musi ustawić trening. Powiedzmy, że odstaję najbardziej w ćwiczeniach na brzuch, więc warto byłoby robić od kroku 1.
Tak samo mostek - normalny mostek zrobię (krok 6.), ale krok 3. powoduje u mnie dyskomfort i nad nim mógłbym popracować, dlatego zacząłbym od kroku 1. :)

TO TYLKO MOJE ZDANIE

Polecam dziennik Orel'a - mnie szokuje, ale podziwiam wytrwałość/sumienność/itp.
Nie każę mu (ja to sobie mogę komuś kazać) robić więcej, a u niego trening właściwy to 2-3 serie ćwiczenia + rozgrzewka i rozciąganie, które zajmują więcej czasu.
Szacun Orel!

:)

PS
W ogóle to chodziło mi o to, żeby świeży adept metody treningowej PRZESTUDIOWAŁ ksiażkę, bo tam wszystko jest wyjaśnione..
To, że ja bym coś tam pominął akurat nie ma znaczenia..
  • 0

#24
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

SnT - str. 305.

Mowa o miesiącu, a ja zaokrągliłem do MINIMUM 4 tyg.
Skoro ktoś może wejść na 5. krok pompek to jak długo ma pompować przy ścianie krok 1.?


Najpierw dajesz przykład 1 miesiąca z wersji "jak ćwiczyć mądrze", a potem piszesz żeby przeskoczyć na krok 5 czyli dokładnie to co jest w wersji "jak ćwiczyć głupio"... :)

Ale rozumiem o co Ci chodzi - jak ktoś macha 50 pompek to może być dla niego demotywujące zaczynać od 1 kroku. W CC FAQ jest napisane, że w takim przypadku nie trzeba zaczynać od 1 kroku ale żeby robić to rozważnie.
Wcześniejsze kroki są ważne wg Wade i zaleca poświęcić im 2- 3 miesiące.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów


SnT - str. 305.

Mowa o miesiącu, a ja zaokrągliłem do MINIMUM 4 tyg.
Skoro ktoś może wejść na 5. krok pompek to jak długo ma pompować przy ścianie krok 1.?


Najpierw dajesz przykład 1 miesiąca z wersji "jak ćwiczyć mądrze", a potem piszesz żeby przeskoczyć na krok 5 czyli dokładnie to co jest w wersji "jak ćwiczyć głupio"... :)

Ale rozumiem o co Ci chodzi - jak ktoś macha 50 pompek to może być dla niego demotywujące zaczynać od 1 kroku. W CC FAQ jest napisane, że w takim przypadku nie trzeba zaczynać od 1 kroku ale żeby robić to rozważnie.
Wcześniejsze kroki są ważne wg Wade i zaleca poświęcić im 2- 3 miesiące.


1. Zadałem pytanie. A moja odpowiedź brzmi: minimum 4 tyg. wg str. 305.
2. Nikomu nie zalecam skoku na krok 5.
Są osoby, które robią np. 5x50 pompek na treningu. Chcą zacząć ćwiczyć wg SnT - o ich sytuacji pisałem. Mają pompować 3x10 przy ścianie raz w tygodniu?? Przez miesiąc??
Nie każdy jest początkującym, który nie jest w stanie zrobić 10 pompek.
3. Też rozumiem OCB :)
  • 0

#26
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

1. Zadałem pytanie. A moja odpowiedź brzmi: minimum 4 tyg. wg str. 305.
2. Nikomu nie zalecam skoku na krok 5.
Są osoby, które robią np. 5x50 pompek na treningu. Chcą zacząć ćwiczyć wg SnT - o ich sytuacji pisałem. Mają pompować 3x10 przy ścianie raz w tygodniu?? Przez miesiąc??
Nie każdy jest początkującym, który nie jest w stanie zrobić 10 pompek.
3. Też rozumiem OCB :)


1. To co jest napisane na stronie 305 jest tylko przykładem, a nie wytyczną. Nie traktowałbym tego jak przepis, tym bardziej, że o ile pamiętam, nigdzie indziej w książce autor nie wspomina o czasie. I słusznie zresztą, bo jednemu dane ćwiczenie zajmie miesiąc, a inny zawiesi się i przez trzy nie zrobi progu przejścia.
2. To co zaleca Wade w takiej sytuacji opisałem wyżej.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
To może inaczej (akademicka dyskusja, ale co tam. :) )

Robię na treningu 5x50 pompek (mowa o samych pompkach, żeby nie kombinować z resztą).
Chcę zacząć ćwiczyć wg SnT.
Zaczynam od kroku 1. - pompki przy ścianie - jak długo mam go wykonywać?

(podałem, że wg autora minimum 4tyg)

Moje myślenie - robię 250 pompek na treningu, a nagle mam robić przez miesiąc 3x10 czy tam 3x20 przy ścianie..
Coś jest nie teges..
Kolejny miesiac 3x20 na parapecie... na kolanach.. półpompki...

Może i dojdę do celu (pompka jednorącz x10 czy ileś tam), ale nie będzie to najefektywniejsza droga..
Którą w tym przypadku - byłby program z Nagiego wojownika..

Chyba, że ktoś ma ortodoksyjne podejście - albo tak jak w książce albo nie będzie to SnT, bo i tak można..

Wiem o co Ci chodzi Michale, ale chciałem pokazać inny punkt widzenia.

To co jest napisane na stronie 305 jest tylko przykładem, a nie wytyczną. Nie traktowałbym tego jak przepis, tym bardziej, że o ile pamiętam, nigdzie indziej w książce autor nie wspomina o czasie.


Czyli jest jedynym punktem odniesienia, bo w końcu skąd osoba mająca 5x50 pompek na liczniku ma wiedzieć ile czasu ma pompować przy ścianie?? Na pierwszym treningu mogłaby ona spokojnie przejść wszystkie stopnie przejścia do poziomu 6, a może i 7...

Wcześniejsze kroki są ważne wg Wade i zaleca poświęcić im 2- 3 miesiące.

teraz Ty przekartkuj książkę i podaj stronę.. :)
..żeby było sprawiedliwie..


  • 0

#28
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Sprawa jest prosta - nie chcesz ćwiczyć według zaleceń Wade'a, nie ćwicz, nikt cię nie zmusi. Może wyjdzie ci to na dobre, może nie, tego nikt nie przewidzi.
Też kiedyś robiłem po 50 pompek i wierz mi, nie chciałbyś być moim łokciem.
Co masz z tymi 10 powtórzeniami? Próg przejścia w pierwszym kroku to 3x50. Ja jakoś nie miałem żadnego problemu ze zrozumieniem, jak szybko mam przechodzić do nastepnego kroku.
Więc to raczej nie wina książki, tylko czytania bez zrozumienia.
  • 0
Shut up and get moving.

#29
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

nie chcesz ćwiczyć według zaleceń Wade'a, nie ćwicz, nikt cię nie zmusi. Może wyjdzie ci to na dobre, może nie, tego nikt nie przewidzi.


Ale ja nie ćwiczę wg SnT, nie robię też 5x50 pompek.. Chociaż kiedyś robiłem :)

Pokazałem swój punkt widzenia.. Każdy zrobi jak zechce. Pytanie o to ile ma trwać każdy etap dosyć często się pojawia..
  • 0

#30
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Więc powinno być kwitowane prostym "przeczytaj książkę uważnie", względnie olewane sikiem prostym.
  • 0
Shut up and get moving.

#31
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
[quote='kano' pid='4208' dateline='1342278799']
[quote]
Pytanie o to ile ma trwać każdy etap dosyć często się pojawia..
[/quote]

To pytanie jest ładnie opisane w książce, więc nie wiem czemu większość, którzy przeczytali SnT pytają ile ma trwać każdy etap.
  • 0

#32
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Znak czasów.
  • 0
Shut up and get moving.

#33
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Właśnie że nie tak ładnie...
Gdyby było napisane "robisz 1000pompek, to i tak zacznij od kroku 1. i rób go przez 24dni" - to by było jasno i ładnie :)

Przeczytanie książki trochę zajmuje, a pewnie większość chce JUŻ ćwiczyć..
  • 0

#34
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Już na wstępie jest napisane, że można jak najszybciej spróbować swoich sił w podanych ćwiczeniach. Ja skazanego przeczytałem w jeden dzień, to chyba nie tak dużo żeby trening na tym ucierpiał? Chyba zamierzasz zostać w formie do końca życia, prawda?
  • 0
Shut up and get moving.

#35
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Wcześniejsze kroki są ważne wg Wade i zaleca poświęcić im 2- 3 miesiące.

teraz Ty przekartkuj książkę i podaj stronę.. :)
..żeby było sprawiedliwie..


Hehe proszę bardzo: Convict Conditioning The Super FAQ. Pytanie 1, strona 1.
I sprawiedliwości stało się zadość :D
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#36
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Propsy!
Aż się dziwię, jak mogłem o tym zapomnieć.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych