Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dodatkowe ćwiczenia w treningu Wade'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Kilkanaście osób z nas na pewno trenuje wg planu Wade'a i zacząłem się zastanawiać czy idąc wg wskazanej ścieżki treningowej opisanej w ksiażce warto urozmaicać swoje treningi o dodatkowe ćwiczenia.
Ja jestem na kroku 2 i staram się wszystko wykonywać dokładnie i skupiać się na ćwiczeniach, mój trening trwa maksymalnie do 40min i zastanawiałem się czy warto dodać kilka ćwiczeń np z kroku 4 lub 5 tak żeby trening trwał 60min. Co wy o tym myślicie?

  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie powiem Ci, ponieważ nie znam książki, ale wsłuchaj się w słowa autora. Jeśli pisze, że możesz dodać - śmiało dodaj, jeśli nie to nie, chyba że się czujesz na siłach. ;) Jakiś może ABS?
  • 0

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Na silach to ja sie wlasnie czuje dlatego mi malo i sie pytam :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Ja bym się powstrzymał na Twoim miejscu i skrupulatnie szedł dalej z treningiem. Pamiętaj, że im dalej tym ciężej. Powiedzmy, że pierwsze 3 kroki to taki wstęp, okres podczas, którego nasze ciało ma się przygotować. To wrażenie lekkości i łatwości po skończonym treningu oznacza, że trenujesz właściwie. W budowaniu siły bardzo ważna jest świeżość, wbrew wszelkim pozorom nie powinno dopuszczać się do sytuacji kiedy przemęczamy swoje mięśnie. Po treningu powinieneś czuć świeżość, ma Ci się wydawać, iż jesteś silniejszy niż przed treningiem. Jeśli czujesz się zmęczony to znaczy, że źle ćwiczyłeś.

Oczywiście wszystko co wyżej napisałem dotyczy treningu na siłę, a program Paula Wade na tym się właśnie opiera.
  • 0

#5
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Sądzę, że powinieneś "zbierać" siłę do banku. Ewentualnie wykorzystać tę siłę w innym treningu, nie siłowym, np. sztukach walki.
A na trudniejsze kroki przyjdzie czas, (choć oczywiście zrobienie paru pełnych pompek to żadna zbrodnia:)
  • 0

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Bef właśnie o taką odpowiedź mi chodziło osoby która przypuszczam jest już na wyższym levelu niż ja. Powstrzymam się od dodatkowych ćwiczeń i będę szedł systemem. Po pierwszym kroku jestem bardzo zadowolony więc teraz też nie ma co szaleć i się przetrenowywać. Ale na pewno tak jak dragon napisał raz na jakiś czas strzelę sobie kilka pompeczek dla zróżnicowania ;)
Dzięki
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#7
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Jak dla mnie jesli czujesz sie na silach to mozesz spokojnie sobie porobic i dodatkowe cwiczenia pod warunkiem zebys sie nie zajechal pod koniec wszystkiego. Trenujesz wybrane cwiczenia czy cala szostke naraz? Ja
  • 0

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Odwieczny problem...
Też ćwiczyłem tą metodą - dodatek do treningów z żelazem...
Ćwiczenia robiłem na rozgrzewkę, albo nijako "na dobitkę".
Czasem w osobny dzień - mieszane uczucia!
Bo skoro zrobisz np. 3 serie drugiego kroku pompek po 10powtórzań (a normalnych pompek mogę zrobić kilkadziesiąt), to jednak jest niedosyt i wrażenie, że to nic nie da..
Jak by Wade nie pisał - jest to cofanie się w rozwoju.

To jak byś wyciskał 100kg na klatkę w seriach 3x12, a ktoś by ci nagle kazał/proponował wykonywać 3x5 z 10kg sztangą.. żeby przyzwyczaić stawy.. Skoro wyciśniesz 3x12 100kg, to Twoje stawy są już przyzwyczajone do pracy.

Lekki krok w tył - TAK, ale nie taki skok, że ktoś robi np. 5 serii po 30 pompek i nagle zaczyna skazanego i robi 3x50 przy ścianie - przez miesiąc..

Wybaczcie, że tak myślę :)
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Ja zacząłem ćwiczyć brzuch i aeroby miesiąc przed treningami skazanego. I tak ciągnę dalej.
od lipca. Więc jak czujesz się na siłach,a na pewno -to możesz śmiało dodać ćwiczenia.
  • 0

#10
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

Lekki krok w tył - TAK, ale nie taki skok, że ktoś robi np. 5 serii po 30 pompek i nagle zaczyna skazanego i robi 3x50 przy ścianie - przez miesiąc..
Wybaczcie, że tak myślę :)


Jestem tego samego zdania. Zreszta autor w oficjalnym FAQ tez pisze o tym, ze osoby bardziej doswiadczone moga olac pierwsze poziomy.
Ja jeszcze kilka miesiecy temu robilem kilka z tych cwiczen, ale zostalem tylko przy pompkach. Przy reszcie nudzi mnie liczenie serii i ciagle powtarzanie tego samego.


  • 0

#11
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Emilu to co jest w 2 kroku realizuje wg planu a cwiczenia z 1 kroku oczywiscie w mniejszej ilosci robie jako rozgrzewke i mam zamiar tak to kontynuowac. Przemyslalem to sobie i jednak ogranicze sie do zalecanych treningow bo w sumie nigdy wczesniej kalisteniki nie trenowalem wiec poczekam na efekty.

Kano nie trenuje juz z zelazem od 6tyg jak rozpoczalem przygode z kali :) masz racje ze czasami jest to cofanie sie ale w sumie w nastepnych krokach to bede mial bardziej zaawansowane cwiczenia i wtedy bedzie juz tylko progres :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#12
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

Emilu to co jest w 2 kroku realizuje wg planu a cwiczenia z 1 kroku oczywiscie w mniejszej ilosci robie jako rozgrzewke i mam zamiar tak to kontynuowac.


Tak, ale ja pytalem ktore cwiczenia wykonujesz: na pistolety, na pompki, na podciagniecia, mostek? Czy wszystko naraz?:)

  • 0

#13
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Emilu to co jest w 2 kroku realizuje wg planu a cwiczenia z 1 kroku oczywiscie w mniejszej ilosci robie jako rozgrzewke i mam zamiar tak to kontynuowac. Przemyslalem to sobie i jednak ogranicze sie do zalecanych treningow bo w sumie nigdy wczesniej kalisteniki nie trenowalem wiec poczekam na efekty.

Kano nie trenuje juz z zelazem od 6tyg jak rozpoczalem przygode z kali :) masz racje ze czasami jest to cofanie sie ale w sumie w nastepnych krokach to bede mial bardziej zaawansowane cwiczenia i wtedy bedzie juz tylko progres :)


Bardzo rozsądnie. Trzyma kciuki za Twój rozwój. :) Powodzenia
  • 0

#14
Tsuname

Tsuname

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Ja szczerze mówiąc przerobiłem trening Paula W :) na trening obwodowy robię po trzy serie ćwiczeń z stopnia na którym już jestem , przykładowo robie pierwsze podciąganie seryjke , bez przerwy przechodze do pompek , później stanie na rękach , wznosy nóg , mostek i przysiady na jednej nodze :) tak że wszystko zależy od uznania :) Pozdrawiam
  • 0
Kalistenika + Krav Maga = Power jak sie paczy xD

#15
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Podobnie jak Tsunami trochę przerobiłem plan Odosobnienie zaproponowany w książce i wygląda on tak:

1. dzień
- podciągnięcia
- nogi
2. dzień
- klatka
- brzuch
3. dzień
- stanie na rękach
- mostek
4. dzień
- wolne

Jest to 4 dniowy cykl po którym następuje kolejny cykl, itd.
Oczywiście ćwiczenia w każdym dniu w zależności od tego na jakim kroku jestem.

Staram się nie mieszać ćwiczeń w takim sensie że jeżeli danego dnia mam robić podciągnięcia i nogi to jak sobie strzelę dodatkowe ćwiczenie jest tylko na te partie.

Rozwój jest czuję to po swoim ciele więc jestem zadowolony z treningów :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#16
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jestem tego samego zdania. Zreszta autor w oficjalnym FAQ tez pisze o tym, ze osoby bardziej doswiadczone moga olac pierwsze poziomy.


No, w uproszczeniu tak... a dokładniej Wade piszę, że osoby zaawansowane mogą pominąć pierwsze kroki ale on zaleca żeby je wykonywać, bo pozwalają pozbyć się starych kontuzji, wzmacniają stawy, uelastyczniają ścięgna itd. Pisze też, że "Ćwiczenia od pierwszego kroku nigdy nie są stratą czasu".
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#17
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
Witam . Jestem tu nowy więc witam wszystkich. Mam taki problem bo widze ze wielu cwiczy systemem treningowym weglug Wade'a. ja sam postanowilem zaczac tak cwiczyc i mam takie pytanie : bo w kazdym z 6 etapow jest 10 krokow i naprzyklad niewiem czy mam cwiczyc po kazdym kroku z poszczegulnych 6 etapow czy z jednego etapu wybrac jedno cwiczenie i je cwiczyc np z etapu pierwszego 1 ktok i go cwiczyc a w nastepny dzien z etapu drygiego i 1 krok i go cwiczyc? czy moge cwiczyc poszczegulne pierwsze kroki z 6 etapow w jednym dniu? i ile mam cwiczyc te pierwsze kroki? z góry dzieki za odpowiedz:)
  • 0

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
ja sam postanowilem zaczac tak cwiczyc

polecam przestudiować książkę :)
  • 0

#19
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
czyli jak postanowiles cwiczyc? w ksiazce pisze ze aby przejsc do nastepnego kroku to nalezy zrobic tyle seri i powturzen ile jest w przejsciu a jesli ja zrobie tyle serii i powturzen co jest w przejsciu od razu jak zaczne cwiczenia wedlug tego treningu np zaczne dzisiaj i juz jestem w stanie wykonac przejscie w pierwszym kroku pierwszego etapu to moge przejsc do drugiego kroku od razu czy nie?
  • 0

#20
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
CYTOWAŁEM CIEBIE :)

Zaleca się pozostać minimum 4tyg na każdym kroku - żeby utrwalić umiejętność...
Rób jak chcesz, bo początkowe kroki są śmieszne i czasem nijak mają się do zasadniczego ćwiczenia.
Wg mnie - kroki 1.czy 2. można pominąć.

Jest tu gdzieś o tym dyskusja. Przejrzyj dzienniki..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych