Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stanie na rękach - ustanie progresu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
Witam. Moje wyniki w staniu na rękach systematycznie rosły, niestety ostatnio progres ten ustał. Stało mi się tak tylko w tym ćwiczeniu, wszędzie indziej wszystko cały czas porusza się do przodu. Oto zestawienie moich najlepszych czasów z danych dni:

data: czas: różnica:
14.03 - 57s -
21.03 - 60s +3s
28.03 - 64s +4s
04.04 - 68s +4s
11.04 - 74s +6s
18.04 - 60s -14s <- załamanie tendencji wzrostowej
25.04 - 61s +1s
02.05 - 60s -1s <- trzy tygodnie z rzędu to samo - brak progresu

Próg przejścia to 2 minuty. Chciałbym jak najszybciej go zaliczyć bo bardzo podobają mi się półpompki w staniu na rękach. Co byście polecili mi w tej sytuacji zrobić?
  • 0

#2
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Przede wszystkim nie dąż do jak najszybszego osiągnięcia magicznych 2 minut. Popełniasz ogromny błąd już na starcie. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Nie mierz za każdym razem wyniku, stój na rękach tak długo ile jesteś w stanie, bez stopera. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i po dwóch miesiącach będziesz stał ponad 2 min. Daj sobie czas i przestań dążyć, zacznij trenować. Efekty przyjdą z czasem, ale nie wymuszaj ich na sobie.
  • 0

#3
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Stef, jeżeli prowadzisz jakiś dzienniczek treningowy to podeślij od 4.04-11.04, być może tendencja spadkowa była spowodowana innym treningiem, albo większą ilością pracy (tej zarobkowej :P )
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Stef widzę że podchodzisz do tego treningu raz w tygodniu. Ja też. Ale trochę mnie kusi aby trenować przynajmniej co 4 dzień Stanie na rękach. Czy można ? Może to za dużo ? Nie wiem? Ale kusi. Bo te pompki na rękach ( fajnie to wygląda ). Już mnie kusi zrobić 5 pół-pompek. I wtedy wzmocnię ręce
  • 0

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Stanie na rekach powinno trenować się jak najczęściej. Trener Sommer radzi, by trenować do trzech razy w tygodniu po 10 minut, sukcesywnie zwiększając czas co 30 sekund - do 1min. na miesiąc. Zaawansowani gimnastycy stoją do 40 minut. :D Także jest co ćwiczyć. ;)
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Stanie na rekach powinno trenować się jak najczęściej. Trener Sommer radzi, by trenować do trzech razy w tygodniu po 10 minut, sukcesywnie zwiększając czas co 30 sekund - do 1min. na miesiąc. Zaawansowani gimnastycy stoją do 40 minut. :D Także jest co ćwiczyć. ;)


4o minut niesamowite :rolleyes:
  • 0

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Oczywiście, wliczając w to przerwy. ;) Tak samo my ćwiczymy. Przykład: 1 minuta stania - 1 minuta odpoczynku. Czas sumaryczny 10 minut. ;) U nich jest trochę więcej. :D Ja nie mam tyle czasu, o uczę się na jednej ręce stać. Po krótce mój trening. :D 10 minut stanie na rękach: brzuchem do ściany, plecami, wolne stanie. Później wprawki po 5 razy na jedną rękę w staniu na jednej, przejścia z L sit o prostych nogach próby i na końcu przy ścianie po 3 razy na jednej. ;)

  • 0

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Taki mały a co potrafi
  • 0

#9
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja tez polecalbym cwiczyc stanie na rekach codziennie. To zreszta tez zalezy co chcemy osiagnac bo jesli mamy zamiar tylko pompowac przy scianie to, moim zdaniem, relatywnie latwo to ogarnac. Trudniej sie nauczyc stanie na rekach bez podporki i to trzeba katowac jak najczesciej sie da, az w koncu zacznie sie wyczuwac odpowiedni moment do zachowania rownowagi i miesnie zaczna sie go uczyc :)
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Ja tez polecalbym cwiczyc stanie na rekach codziennie. To zreszta tez zalezy co chcemy osiagnac bo jesli mamy zamiar tylko pompowac przy scianie to, moim zdaniem, relatywnie latwo to ogarnac. Trudniej sie nauczyc stanie na rekach bez podporki i to trzeba katowac jak najczesciej sie da, az w koncu zacznie sie wyczuwac odpowiedni moment do zachowania rownowagi i miesnie zaczna sie go uczyc :)


Też myślę o tym żeby ćwiczyć codziennie lub co drugi dzień stanie na rękach, ale pompki to już z przerwami ( raz w tygodniu). Może już zacząć przynajmniej pólpompki po 5 powtórzeń. I wtedy ręce będą się wzmacniać.
  • 0

#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Co do pompek to odpoczynek bylby pewnie wskazany, ale stania na rekach nie traktowalbym w takich samych kategoriach. To po prostu jakis rodzaj umiejetnosci, ktory trzeba katowac zeby sie nauczyc. Jak masz wolny dzien to probuj stawania na rekach bez podporki co pol godziny :P
  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Masz rację. Próbowałem miesiąc temu to udało mi się z 5s ustać na macie.
Zacznę ćwiczyć częściej.
  • 0

#13
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Probuj powoli tez sobie cwiczyc bez mat na zwyklej podlodze w pokoju. Wbrew pozorom tak jest latwiej zachowac rownowage. Podloze jest bardziej stabilne. Przynajmniej mi bylo tak zawsze latwiej.
Wazne zeby sie za bardzo nie spinac. Jesli czujesz ze sie przechylasz i zaraz sie wyglebisz podnies jedna reke i powinno Cie elegancko obrocic i wyladujesz na nogach.
Wiadomo - sa rozne rodzaje stania na rekach. Ja preferuje pelny wyprost ciala, wazne zeby nogi od razu poszly do gory proste. Jedna do drugiej.
  • 0

#14
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
Przepraszam za zwlekanie z odpowiedzią. No więc tak:

BeF: Pewnie masz rację, zapewne spróbuję stać tak bez mierzenia i robić np. co miesiąc sprawdzian. Próbowałem już półpompki w staniu na rękach i potrafie je zrobić, dlatego chciałbym jak najszybciej do nich przejść.

Kammaz: Notatki nie są zbyt ciekawe, do tego musiałbym jakoś ładnie je przerysować żeby nie trzeba było ich rozszyfrowywać. 18.04 przekopywałem ogródek i to mnie troche zmęczyło, ale w następne 2 tygodnie nic takiego nie było.

Krzysiek: Rozumiem, że aby poprawić czas powinno się trenować częściej. Mam jeszcze co do tego pytanie, czy podobnie jak w treningu konsolidacyjnym powinno się tutaj stać na około 50% swoich możliwości czy cały czas na max?

Pozdrawiam
  • 0

#15
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Możesz stać 1 minutę później odpoczywać 1 minutę. Ja stoję na maxa.
  • 0

#16
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Uważam, że nie ma nic lepszego w wyćwiczeniu stania na rękach od smarowania gwintów (czyli inaczej trening konsolidacyjny). Codzienne stanie na rękach i to kilka razy na dobę jest najskuteczniejszą metodą osiągania progresu. Osobiście proponowałbym Ci stać maksymalnie ile jesteś w stanie, ale z taką nazwijmy to "rezerwą bezpieczeństwa".

Mam jeszcze co do tego pytanie, czy podobnie jak w treningu konsolidacyjnym powinno się tutaj stać na około 50% swoich możliwości czy cały czas na max?

Skąd błędna wiedza, że trening konsolidacyjny powinno się wykonywać na 50% możliwości?

Próbowałem już półpompki w staniu na rękach i potrafie je zrobić, dlatego chciałbym jak najszybciej do nich przejść.

Widzisz ja też potrafię robić pompki na rękach nawet te pełne w pozycji wolnej (nie podpartej). Tylko co z tego skoro sprawiają mi trudność i nie jestem w stanie zachować czystości technicznej? Nie wymuszaj na sobie tych 2min, ćwicz stanie na rękach tak długo aż będziesz w stanie utrzymać pewnie i poprawnie balans przez 2-3min lub nawet więcej. Ja dłużej niż 2 góra 3min nie daję rady bo po tym czasie zazwyczaj leci mi farba z nosa. :(
Pamiętaj, że pośpiech zawsze jest naszym wrogiem. Spokój, opanowanie oraz cierpliwość, nigdy pośpiech bo to droga donikąd.

A tak w ogóle to trenujesz w pozycji wolnej czy przy ścianie?
  • 0

#17
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
50% tak napisałem ogólnikowo bo tak na forum tutal leciało, ale ogólnie idea treningu konsolidacyjnego to trening częstszy a mniej intensywny. Trenuję przy ścianie póki co.
(edit)
Do tego obserwuję, że wszystkie mięśnie mi rosną, a barki nie :(
  • 0

#18
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Być może linię ciała masz przed linią barków. Nie masz wystarczająco "otwartych" barków. ;)
  • 0

#19
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
O co chodzi z tą linią barków i otwartością? Bo niezabardzo rozumiem.
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jeśli chodzi o linię - Jak omówiłem w tutorialu. Tj. środek dłoni bądź ich nasady muszą być w jednej linii z: dłonie, obręcz barkowa, biodra, nogi, pięty. Bez żadnego łuku. To jest linia. Początkujący ( w tym także kiedyś i ja ) mają tendencję do robienia łuku w lędźwiowej części kręgosłupa z braku silnych mięśni bądź niewystarczającego rozciągnięcia. Ich ręce są zazwyczaj ugięte trochę, a barki są przed "linią" tj. biodra, nogi, pięty, dłonie.

Otwarte barki: Wyprostowane ręce maksymalnie - barki automatycznie podnoszą się, co przekłada się na lepszą jakość stania na rękach. Głowa schowana między barki dla lepszego uczucia rozciągnięcia
Kilka ćwiczeń:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych