Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przysiady a ścięgno achillesa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Cześć, nie owijając w bawełne mówię prosto z mostu: Gdy robię przysiad ( pełny ) pięty odrywają się od podłoża. Autor CC pisze, że tak może się dziać i należy cierpliwie rozciągać. Otóż, rozciągałem tak sobie ścięgno achillesa i łydki przez niecały miech, ale nie zauważyłem bynajmniej rezultatów. Ktoś tam mi mówił, aby dalej rozciągać, a rezultaty będą, jednak jakoś zapomniałem o rozciąganiu ponieważ byłem na kroku 4, w którym robi się półprzysiady, więc ta pięta jeszcze w górę nie idzie :D
Niedługo przyjdzie czas na pełne przysiady, i wtedy będzie problem. Jak myślicie, dalej mam tak rozciągać aż się doczekam wyników? Robiłem sobie codziennie 2 ćwiczenia po 5 minut na to rozciąganie = 10 min. dziennie
Niewiele, ale chyba starczało (?). Jedno było takie, że podpieram się rękami o ścianę, i rozciągam łydki wyprostowując z tyłu nogi. Drugie, staje na schodku, tylko do połowy stopy i również staram się rozciągać łydki.
Prosiłbym o pomoc, bo nie za bardzo wiem co robić - czy dalej rozciągać się tak jak to robiłem, czy dołożyć jakieś ćwiczenie, czy może więcej czasu na to poświęcić?
  • 0

#2
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
Też miałem z tym problem ale kiedy schodziłem nisko to opór czułem z przodu goleni a nie w ścięgnie achillesa więc wydaje mi się, że być może rozciągać nie to co trzeba. Ja poradziłem sobie z tym poprostu robiąc przysiady scyzorkowe starając się utrzymywać jak najmniejszy kąt między goleniem a podłożem(czyli jakby cisnąć kolanami do przodu trzymając piętę na podłodze). Jak jeszcze trzymasz się czegoś albo masz ręce daleko przed sobą to dodatkowo zwiększa szanse na utrzymanie się w pionie. Tak więc polecam męczyć przysiady zamiast rozciągać nogi osobno.
  • 0

#3
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Czyli że tak w tygodniu cisnąć 2 krok z przysiadow i może wskoczy? Spróbować można :) Dzięki :)
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Też miałem z tym problem ale kiedy schodziłem nisko to opór czułem z przodu goleni a nie w ścięgnie achillesa więc wydaje mi się, że być może rozciągać nie to co trzeba. Ja poradziłem sobie z tym poprostu robiąc przysiady scyzorkowe starając się utrzymywać jak najmniejszy kąt między goleniem a podłożem(czyli jakby cisnąć kolanami do przodu trzymając piętę na podłodze). Jak jeszcze trzymasz się czegoś albo masz ręce daleko przed sobą to dodatkowo zwiększa szanse na utrzymanie się w pionie. Tak więc polecam męczyć przysiady zamiast rozciągać nogi osobno.


Też polecam męczyć przysiady, a w końcu wyrobią się nogi i rozciągną. Widzę to po sobie.
  • 0

#5
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Robię je od jakiegoś czasu tylko ciskam po 20 powtorzen dziennie. Czy tak jest dobrze? Może dodać wiecej serii?
  • 0

#6
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Słuchajcie panowie: Próbowaliście na rozgrzewce tego? :

Proszę to wykonać! ;) Na prawdę pomaga.
Sam jestem mało rozciągnięty i to wykonuję, oczywiście wybiórcze ćwiczenia. ;)

Spróbujcie. ;)

Swoją drogą jeszcze mam tak czasem, że pięta mi się unosi.
  • 0

#7
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ja ponawiam pytanie: Mam robić jak robię - czyli 1x20p. codziennie czy coś zmienić?
  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Lepiej więcej serii po mniej powtórzeń. Robisz w ramach rozgrzewki, czy trening?

  • 0

#9
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Robię, bo gdy robię przysiady ( normalny trening ) to pięta się odrywa od podłogi. Tak więc w ramach udoskonalenia przysiadow :)
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
To już od Ciebie zależy. Ja robię 5 przysiadów, potem na samym dole przytrzymuję pozycję 20 sekund i wstaję. Potem do środka skręcam nogi i od środka. To jest moja rozgrzewka. ;) Przysiady łatwiej się wtedy robi. Czuć wszystkie pracujące mięśnie. Ja podałem ten przykładowy film do rozgrzewki, ale skoro chcesz robić przysiady to rób. ;) W końcu to rozgrzewka, czyli do pierwszego potu. ;)
  • 0

#11
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
No dobra, poeksperymentuje :)
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No.! Ja poczułem ulgę po tych ćwiczonkach. Prawda nie chce się, ale są godne polecenia. ;)
  • 0

#13
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Jak na razie cisne je od jakiegoś tygodnia-1.5, no ale efektów nie widać :/
Bo w gruncie rzeczy przytrzymuje się tego łóżka, i wtedy może i pięty są na podłodze, ale przytrzymując się, dodaje sobie równowagi i się nie wywalam. Jeśli chodzi o normalny przysiad bez przytrzymywania się, od razu:
- albo mam te pięty przy podłodze i po sekundzie lece na dupe
- albo mam pięty dalej wysoko w górze i jako tako się utrzymuje na tym.
Tak więc, hmm, czy nie robię czegoś źle? Robię to codziennie po 5 powtorzen, gdzie na dole czekam 20 sekund i wstaje.
A może coś do tego dorzucić?
Bo gdy robię pełne przysiady z CC to tak średnio wychodzą :/

PS: Ja rozumiem, że półtora tygodnia to mało, i efektów po takim czasie nie powinienem się raczej spodziewać, ale dla upewnienia pytam ;)
  • 0

#14
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No to tak, jesteś mój typ. :D Ja prócz tego czułem napięcie w piszczelach, konkretnie tamtejszych mięśniach. Spokojnie, dąż do celu. Próbuj przytrzymywać się co raz mniej. ;) Spróbuj również szerszy rozstaw nóg. ;)
  • 0

#15
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Na Twoim miejscu cofnąłbym się do wcześniejszych kroków i na nich rozciągał achillesy.
A z tym łóżkiem to dobry pomysł. Robię ćwiczeie na rozciąganie łydki takie ćwiczenie, że jedną noga schodzę jak do przysiadu, a drugą daje jak do szpagatu i staram się zejść jak najniżej. Na początku przytrzymywałem się krzesła, biurka itp. bo się wywałałem, a teraz robię z wyciągniętymi rękoma tylko. Kwestia w tym momencie jest po pierwsze rozciągnięcia, ale również siły, więc radziłbym wrócić do łatwiejszych ćwiczeń. Pomaga pochylanie się do przodu, ale to odciąża nogi ( z tego co słyszałem to karatecy robią z możliwie dużym odchyłem pleców, tak że są w zasadzie jak krzesło;)
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A czy wykonujesz ćwiczenia w butach czy bez?
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
To co robi dragon, nazywa się Kossack - Kozak. To też jest efektywne ćwiczenie, w butach jest lepiej, większa powierzchnia nośna? Rozgrzewkę robię bez butów, zaś same pistolety z butami.
  • 0

#18
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Bez robię. Czyli że jak najlepiej? Cofnąć się, czy rozciągać to?
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jak ci nie żal treningów, to się cofnij. ;) Albo konsekwentnie się rozciągaj. Lub jedno i drugie.
  • 0

#20
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Pomyślę nad tym. Mam dużo czasu, a że śmigam jedynie pompki, bo w podciągach, wznosach nóg robię dość małe postępy ( i dobrze ;) ) to nic się nie stanie jak się cofnę ;)
Dzięki wszystkim za rady ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych