Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przysiady a ścięgno achillesa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Więc cofnąłem się do 2 kroku. Ale czy robić codziennie jeszcze coś na te achillesy? Jak ja zazdroszczę tym, co to mogą robić z piętami na podłodze :(

  • 0

#22
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Ponawiam pytanie: Czy oprócz cofnięcia mam jeszcze codziennie jakoś trenować łydki?
  • 0

#23
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Usiądź w siadzie prostym, złap się za palce stóp i postaraj się je przyciągnąć do siebie, ale nie odrywając kolan. Unieść mają się tylko ścięgna Achillesa i mała część łydek, widziałem jak to biegacze robią. ;)
  • 0

#24
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
W sumie rozciągałbym całe nogi, bo jak będziesz robił rozciąganie samych łydek to później inna część nóg będzie Ci uniemożliwiać ruch. Zalecałbym się ogólnie rozciągać.
Mnie na same achillesy pomogło takie ćwiczenie:
Robię rozkrok, tylna noga może leżeć na kolanie, przednia płaską piętą stoi i staram się wcisnąć kolano w dół po łuku, tak jakbym chciał zbliżyc piszczel do stopy. Zazwyczaj muszę się do niego solidnie rozgrzać i robić na dwa trzy razy, bo często za pierwszym razem nie czuję rozciągania achillesów i łydek, a wiem że powinienem i potem w czasie rozciągania dopiero czuje.
Ćwiczenie proste, ale bardzo często robione błędnie.
  • 0

#25
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Naturalnie, codzinnie ( no niekiedy nie codziennie :D ) rozciągam sobie nogi, robię sobie ćwiczenia rozciągające dla rozgrzewki, a potem porządne rozciąganie nóg do wznosow nóg, bo mi trudno idzie w nich. TO 2 rozciąganie to inne ćwiczenia niż te 1, sa gdzies tu na forum zdjecia ktore podal mi krzychu :D te 2 takie.
Czyli, że do tego rozciągania dołączyć te ćwiczenia na nogi/łydki/achillesy.
OK, spróbujemy :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych