Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik treningowy by Revo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Emm... Koksu przykładem? Chyba raczej na to, że wielkie mięśnie nie muszą krępować...
  • 0
Shut up and get moving.

#22
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
To zależy od prowadzenia i ułożenia treningu .Osobiście jestem przykładem ,że nie umiejętnie prowadzona osoba nie skorzysta z treningu z dużym obciążeniem .Jako małolat zacząłem trenować na siłowni pod wpływem panującego trendy być dużym i silnym.
Ważąc 85kg przysiadałem 180kg w pełnym 5 razy ,martwy 185 x5 . I co z tego, później zaczęły się kontuzje pleców ,waga poszła do góry - 120kg ,zadyszki po schodach ,brak elastyczności i wiele innych .Podpisuje się pod słowami bardziej doświadczonego Revo 3 posty wyżej doskonale to ująłeś .
  • 0

#23
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów

Emm... Koksu przykładem? Chyba raczej na to, że wielkie mięśnie nie muszą krępować...


A widziałeś jak trzyma telefon przy uchu ? Przekładając lewa ręką telefon na prawe ucho ;/ bo sam sie śmiał ze mu baiceps przeszkadza dać lewa ręką na lewe ucho.
To jest ta elastyczność ? albo jego mobilność niczym lajkonik ? jedyne co wyglądało dobrze to ze wysoko podnosił nogi na jakimś filmiku.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#24
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Sopel dałeś po garach, przecież on się ledwo rusza i ma zawał przy byle treningu.
  • 0

#25
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Oj noo :D Nie powiedziałem że jest ideałem sprawności, tylko że nie jest z nim tak źle jak z większością gości jego rozmiarów.
  • 0
Shut up and get moving.

#26
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Pudzianowski przy nim to baletnica i gimnastyk ;d
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#27
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
2 słonie w składzie porcelany
  • 0

#28
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Tak, ale Pudzian to ogólnie jednostka wyjątkowa :D No i przykład na to, że warto się zajmować jak najszerszym rozwojem, a nie tylko specjalizować w jednej kwestii.
  • 0
Shut up and get moving.

#29
senku

senku

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 35 postów

Cześć Senku, patrząc z perspektywy blisko 20 lat doświadczeń ze sportami siłowymi mogę stwierdzić, że powrzechnie stosowany styl treningu z ciężarami jest błędny i niezwykle kontuzjogenny. Wynika to wg mnie m.in. z zatracenia wzorca jakim powinien być trening w celu uzyskania sprawności i zdrowia na całe życie. Obecnie ćwiczymy bo chcemy podnosić wielkie ciężary lub chcemy mieć większe mięśnie, cele absurdalne, cele które przesłaniają całkowicie cel pierwotny. Wielkie ciężary przeciążają stawy i ścięgna wywołując liczne kontuzje co czyni nas chorymi, a wielkie mięśnie powodują, że jesteśmy ociężali i niemobilni, kulturystyka to największy absurd. Nie zrozum mnie źle, nie sądzę, że jest coś złego w podnoszeniu ciężarów czy posiadaniu estetycznej muskulatury jednak cele te powinniśmy uzyskać tylko na drodze treningu wykonywanego tak aby zwiększał naszą sprawność i zdrowie. Biorąc powyższe pod uwagę podsumowuję, co zresztą już gdzieś wspominałem, że trening z ciężarami może przynosić korzyści ale nie powinien być nigdy wykonywany przez osoby bez solidnej podstawy wypracowanej na bazowych ćwiczeniach kalistenicznych dzięki którym wzmacniamy nie tylko mięśnie ale przede wszystkim stawy i ścięgna. Dopiero tak fizycznie przygotowana osoba, kierując się w treningu celem nadrzędnym może dzięki ciężarom urozmacić swoje plany treningowe. Wiele bym dał aby wtedy jak zaczynałem moja przygodę z siłownią, ślepo zajawiony mięśniami i ciężarami, jakiś autorytet sprzedał mi takie info. Niestety wtedy nie istniał internet a Paul Wade jeszcze nawet nie wiedział, że kiedyś napiszę książkę.


Sorry, że tak późno;), ale dzięki za odpowiedź Revo. Jednak dam sobie spokój z ciężarami, a jako dodatek do kalisteniki potraktuję gimnastykę (korzystam z książki Sommera).


  • 0

#30
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
13/08/2012 - ogarniania się cd..

półpistolety do krzesła
3x6
1x12
(lekkie problemy z równowaga ale jest poprawa, nogi szybko się pompują, pierwsze 3 serie wolne tempo b.dokładnie, 4-ta seria nieco szybciej na dobicie)

pull-up
5x5
(niestety co do serii mam jakiegoś bloka, do 4-go powtórzenia idzie jak po maśle jest moc i nagle przy piątym odcina ją zupełnie i tak już kilka kolejnych treningów)

chin-up
4x5
(b.mocno spompowany biceps, ostatnie dwie serie na raty 4-1)

  • 0

#31
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
To może drabinki do czterech powtórzeń?
  • 0

#32
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
@kano
do czego ta uwaga?

14/08/2012

12x10 pompki na minutę
Postanowiłem dzisiaj zrobić sobie pompki metodą (ang. density) - nie wiem jak to na polski przełożyć. Założenie było takie żeby zrobić w sumie 120 pompek w tempie po 10 na minutę (okazało się po chwili że błędne - w efekcie już pierwsze 10 pompek zajęło mi całą minutę więc nie miałem czasu na żaden odpoczynek i szybko spompowałem się w kolejnej, idąc tym schematem dotarłem ledwo do 5 rundy po czym zmuszony byłem przerzucić się na pompki na kolanach i zjechałem z powtórzeniami do 6 na serię żeby z każdej minuty mieć parenaście sekund na odpoczynek) dla mnie niezła rzeźnia suma 92 pompki w 12 minut

5x5 pompki tricepsowe tylne w oparciu o siedziska krzeseł
(b.wolne tempo siłowe - mocno nabiło tricepsy)

5x10 podciąganie kolan w zwisie na drążku

2x10 wycieraczki (skośne brzucha)
  • 0

#33
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

pull-up
5x5
(niestety co do serii mam jakiegoś bloka, do 4-go powtórzenia idzie jak po maśle jest moc i nagle przy piątym odcina ją zupełnie i tak już kilka kolejnych treningów)

chin-up
4x5
(b.mocno spompowany biceps, ostatnie dwie serie na raty 4-1)


Odnośnie podciągania.
1,2,3,4 dłuższa przerwa, 1,2,3,4... i tak kilka razy.
Trwa to niedługo, a jak po 5 setach podliczysz powtórzenia, to będziesz mile zaskoczony :)

Tak jeszcze swoją drogą - dałbym nachwyt jako pierwszy, a potem podchwyt. Zazwyczaj w podchwycie robimy więcej powtórzeń z powodu wsparcia bicepsów..

No, ale to takie moje tam... :)
  • 0

#34
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
OK teraz już kapuje ocb z tymi drabinkami, następnym razem tak pojadę. A co do nachwyt-podchwyt to tak właśnie zrobiłem pull-up (nachwyt) chin-up (podchwyt)
  • 0

#35
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

OK teraz już kapuje ocb z tymi drabinkami, następnym razem tak pojadę. A co do nachwyt-podchwyt to tak właśnie zrobiłem pull-up (nachwyt) chin-up (podchwyt)


A ja to nazywam odwrotnie... :)



  • 0

#36
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No to źle nazywasz.
  • 0
Shut up and get moving.

#37
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Zwróć uwagę kolejnym razem jak będziesz robił podciągania, że zdecydowanie bardziej naturalnie broda idzie nad drążek przy podchwycie stąd z angielskiego nazwali je chin-up, poprostu bicepsy w końcowej fazie mocno dociągają tułów do drążka czego nie ma w trakcie podciągania nachwytem czyli pull-up
  • 0

#38
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
16/08/2012

pull-up
4x drabinka 1/2/3/4 - suma (40)

frog stand
2x 30 sekund
(pierwszy raz wykonywałem to ćwiczenie i czy aby to nie jest kruk ze skazanego?, wskazówka: trzymajcie palce dłoni złączone wtedy dużo łatwiej utrzymać równowagę)

naprzemienne scyzoryki
2x10
  • 0

#39
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

frog stand
2x 30 sekund
(pierwszy raz wykonywałem to ćwiczenie i czy aby to nie jest kruk ze skazanego?


Frog Stand to jest Kruk ze Skazanego.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#40
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
17/08/2012

push-up (powolne dokładne ruchy)
4x1/2/3/4/5 - drabinka co minutę
1x10 + 30sek stania w górnej pozycji
(suma 70)

1/2 pistolet do krzesła (powolne dokładne ruchy)
4x1/2/3/4/5 na nogę - drabinka co minutę
1x5 na nogę bez podparcia
(suma 65 na nogę)

drabinki mi podeszły, pojadę chwilę nimi zobaczymy jak efekty
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych