Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dlaczego trening inny niż RAW jest ZUY ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Boże. W MC 99 proc to siła przedramienia i dłoni ?  To się dzieje na prawde? Masz jakiś czarno-biały filtr nałożony w okularach ?

Ok, sprobuje pisac P O W O L I i DUZYMI LITERAMI zebys mogl zrozumiec.

-W obu wypadkach slabym ogniwem limitujacym jakosc cwiczenia jest slaby chwyt i przedramie.

-W obu tych przypadkach pasek wspomaga wykonanie cwiczenia i wrecz umozliwia wykonanie go.

-W obu cwiczeniach reszta ciala jest w stanie je wykonac a jedynie dlonie i przedramie NIE SA.

Analogia dotyczy tylko i wylacznie slabego ogniwa, kapujesz? W martwym jak i w zwisie podczas pracy pracuja inne grupy miesniowe:plecy, brzuch etc i one DAJA RADE- nie daja dlonie i nadgarstki.

Nie ma znaczenia jakie czwiczenie i ilustawowe, tu nie chodzi o zadne cwiczenie przeciwsatwne czy cos.

 

No i kluczowe pytanie: czy rozumiesz co to jest analogia?

 

Wyrazam jedynie swoje zdanie i nic poza tym, czy to jest prowokacja, hejt albo fanatyzm? Przeciez nikogo nie zmuszam zeby tak robil.

 

Abstrahujac od tego: jezeli powiedzmy, ze nawet jezeli te paski ci pomoga i po 6 miesiacach dzwigniesz te 10 kg wiecej, to....TO CO Z TEGO?

Wygrales? Zwyciezyles? Jakbys to zrobil miesiac pozniej to co by bylo? Przegralbys? Stracil czas? Odpadl z wyscigu?

 

I tyle ze mnie, wyrazilem jedynie poparcie dla tego co pisal Merfi a tu jakas gownoburza, posadzenia o prowokacje, hejt, zmywam sie bo zaraz jeszcze bana zarobie :D


  • 0

#22
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Rozumiem, nie rób ze mnie idioty. Tylko, że ty o tym ja o tamtym, zacząłem swoją argumentacja od czego innego ty od czego innego i jakbyś to ty dokładnie przeczytał to co ja napisałem zrozumiałbyś, że twoje przykłady wgl nie odniosły się do tego co ja mówiłem.

 

Jakbym miał komukolwiek dawać bany to bym dawał za to coście z Hannim odwalili a nie za jakieś tam wymiany zdań xP Zresztą jakbyście dostali bana to z kim bym sie niby miał kłócić. A tak to ktoś poczyta, może się pośmieje, może spróbuje pasów, może znienawidzi.


  • 0

#23
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

 

 

 Zresztą jakbyście dostali bana to z kim bym sie niby miał kłócić. A tak to ktoś poczyta, może się pośmieje, może spróbuje pasów, może znienawidzi.

 

Dokładnie. Nie banujemy za różnice w poglądach. Jak już to upominamy o zachowanie pewnych granic kultury oraz unikanie argumentów ad personam. Także możecie kontynuować ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#24
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Spoko, wyrazilem jedynie swoja opinie i nie mam zamiaru walczyc na ten temat. Kazdy jest panem swojego losu i ciala ;)

Jedni sie scigaja z niewiadomo kim i po co a inni po prostu lubia liczyc na siebie. To po prostu filozofia treningu i nic wiecej.


  • 0

#25
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Spoko, zdaje sobie też sprawę że czasami mój styl pisania (kłótni ogólnie też w życiu) może wyglądać wręcz jakbym chcial się zaraz zacząć bić xD Jednak gwarantuje, że to tylko wrażenie xP


  • 0

#26
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Kiedyś też już to pisałem co gdzieś wyżej napisał Salute, że jesteś tak silny jak Twoje najsłabsze ogniwo, ale panowie przesadzacie. Już nie mówię o tym, że paski Cię nie przywiązują! tylko dodają tak jakby szósty palec. Myśląc w ten sposób, chwyt zamkowy też jest oszustwem bo mniej pracuje przedramię niż w nachwycie, oszukujemy samego siebie. Moje i czillauta najważniejsze argumenty były w kwestii zdrowia, nagłe wyślizgnięcie się sztangi (w 90% siłowni nie można stosować magnezji, więc jak komuś się pocą dłonie to ma przekichane) zaburza ruch do tego stopnia, że może zrobić się garb i kontuzja. Podobnie przechwyt, nic oprócz "naturalności" nie przemawia za nim, potęguje dysproporcje, zaczynając od nierównego rozwoju mięśni m.in najszerszego, na skoliozie kończąc.

 

Tak w ogóle to po co skoczkowie narciarscy skaczą w nartach?! Przecież to oszustwo, co z tego, że wszyscy skaczą w nartach, powinno się skakać bez. Podobnie skok o tyczce, przecież to istne oszustwo, bez tyczki nie skoczy się tyle ile z nią więc nie powinno się jej używać :P


  • 0

#27
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Touche. Gdzieś ty był jak Cię nie było, hah :D

 

BTW właśnie skończyłem trening, skwar jak sam wiecie kto. Z dłoni się leje jak z kranu, no sorry ubrałem paski, chyba że powinienem zrobić tyle ile mogę czyli chyba dziś to z 50kg xD albo odpuścić bo natura dzisiaj stanowczo mówi nie trzymaniu śliskich przedmiotów w dłoniach xD a na drążku ćwiczyłem w RĘKAWICZKACH, natomiast na głowie miałem ubraną czapkę <ups>


  • 0

#28
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Dlatego lepiej robić trening z rana, 6-8 rano najlepsza pora ;) 

 

P.S. Chyba wszyscy zapomnieliśmy, że to jest dziennik merfiego, także albo koniec, albo niech moderator zrobi oddzielny temat z ostatnich kilku stron, np. pt. "Czy trening inny niż RAW jest ZUY?"


  • 0

#29
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
No to Wy sobie zakładajcie paski w obawie przed wyślizgnięciem i kontuzją i nimi niwelujcie brak siły chwytu do wykonania kolejnego powtórzenia, a my będziemy ćwiczyć w taki sposób, że wyślizgnięcie nie wchodzi w grę gdyż ćwiczymy z ciężarem z którym każdy mięsień sobie radzi. Proste i dziękuję już bo fakt - zrobił się długi offtop :)
  • 0

#30
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

I STAŁ SIĘ PORZĄDEK


  • 0

#31
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Mam jeszcze pytanie, czy w takim razie magnezja też jest oszustwem ? 

Bo jak jeszcze studiowałem i była gimnastyka to wszyscy się smarowalii, profesor kazywał,. bez tego pewnie nikt by nie dał rady.

Czy powinienem wtedy honorowo zrezygnować i przenieść się na informatykę ?

 

A jak robiliśmy olbrzymy to już wgl nas przywiązywał paskami dyletant

[sory]


  • 0

#32
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Jak już mówiłem nie ćwiczę w paskach, w ogóle w okresie letnim nie ćwiczę na siłowni, ale wstawiam się z tymi co mają troche więcej na kiju, nie koniecznie jak salute napisał ciężarowcy którzy mają w dupie własne zdrowie są ludzie którzy robią to rekreacyjnie, ale dostatecznie długo i podnoszą koło ćwierć tony. Nie żebym się tłumaczył, ale osobiście po wypadku z dzieciństwa mam praktycznie niesprawny jeden palec i raczej nigdy nie będę miał chwytu tak silnego jak niektórzy. Co w przypadku osób, które mają fizyczne ograniczenia, nie powinny próbować ich obejść i mimo wszystko ćwiczyć?
  • 0

#33
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Przeciez to tylko dyskusja, nikt niczego nikomu nie narzuca. Mam znajomego co robi troche ponad 3 stowki w martwym ale paskami nigdy sie nie splamil. Moze z paskami szybciej by doszedl? Moze, ale on mowi, ze mu sie nigdzie nie spieszy, wiec co za roznica pare miesiecy w te czy wewte a cialo bedzie mialo czas na adaptacje.

 

Ja jak zamawialem kiedys kolka w mtidea to mial wtedy w sprzedazy dodatkowy model o srednicy wiekszej od standardowego 28mm - 32mm. Wzialem choc jest na poczatku cholernie niewygodny, te 4 mm robia spora roznice, jakby sie cwiczylo na dodatkowym fat gripie. Ale przez to, ze wszystko robilem na grubszych kolkach chwyt bardziej pracowal i nie mam problemu z martwym. To taka kwestia jak sobie mozna poprawic chwyt, jedni zakladaja paski dla ulatwienia, inni cwicza po prostu w trudniejszych warunkach.

 

Oczywiscie wszystko to zalezy od celow, moze ktos sie z kims sciga, moze na jakies tam zawody chce zdazyc, ja tam rozumiem, nie takie rzeczy widzialem przez ponad cwierc wieku silowki.


  • 0

#34
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Cholera nie wiem czemu ale na 32mm ćwiczy mi się dużo lepiej. Mam małe ręce i o ile każda większa grubość drążka sprawia mi problem tak na kółkach nagle 100proc lepiej, od kopa wchodzą przewroty tył przód gdzie na 28mm musze się skupić żeby nie spaść.

 

Pierwszy raz się z nimi spotkałem jak jeszcze średnio umiałem MU, tzn umiałem wejść ale przy przejściu w negatywie spadałem. Wchodzę na 32mm i zrobiłem chyba 8 pod rząd ; o

 

 

 

 

To taka kwestia jak sobie mozna poprawic chwyt, jedni zakladaja paski dla ulatwienia, inni cwicza po prostu w trudniejszych warunkach.

A inni robią to i to :)


  • 0

#35
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Chyba już wszystko zostało w tym temacie powiedziane :D Również widziałem nie takie rzeczy choć tak długo w temacie nie siedzę, zakładanie pasa do uginania bicepsów, "przywiązywanie" się do maszyn, czy ćwiczenie brzucha w pasie to tylko niektóre z nich. Ale martwy ciąg to jest ćwiczenie angażujące tak wiele partii mięśniowych, że można sobie pozwolić na trochę słabszą pracę przedramienia, akurat ta partia pracuje w wielu innych ćwiczeniach dlatego moim zdaniem paski to nie hańba. Wyśmiej na żywo osobę biorącą ponad 300 kg, że używa pasków to parsknie ze śmiechu :P
  • 0

#36
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ćwiczyłem kiedyś na firmowej siłowni, przychodzę pierwszy raz i tam jakiś stary wyjadacz firmy, wyjadacz także kulturystyki (ponoć 10 lat ale nie wiem bo zawsze miał bluzę :D) ćwiczył ZAWSZE bicki w tym http://bushido-sport...IA-BICEPSA.html

 

Jak mu powiedziałem, że przecież może po prostu użyć siły umysłu i sobie zablokować te łokcie to popatrzył na mnie jak na debila i dopóki się nie zwolniłem to byłem "mądralą" xD

 

Cholera wyobraziłem sobie jego dyskusje z wami XDDDDD


  • 0

#37
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Mam jeszcze pytanie, czy w takim razie magnezja też jest oszustwem ?
Bo jak jeszcze studiowałem i była gimnastyka to wszyscy się smarowalii, profesor kazywał,. bez tego pewnie nikt by nie dał rady.
Czy powinienem wtedy honorowo zrezygnować i przenieść się na informatykę ?

A jak robiliśmy olbrzymy to już wgl nas przywiązywał paskami dyletant
[sory]

Czy oszustwo?
U mnie na sali jest magnezja, drążki są obsmarowane ta magnezja po ćwiczących.
Ja magnezji nie uzywam i omijam drążki wysmarowane magnezja.

Jak widze ze rece nie daja rady i skora mocno grubieje i prawie schodzi mi to robie inne cwiczenia.


Aha, pewien ruski robil olbrzymy z paskami i barki sobie połamał, bo byl przywiązany paskami i slabo przygotowany gimnastycznje.

Jest nagranie tego.


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#38
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ten post to była taka prowo ironia Hanni : )

 

Generalnie tam do podciągania to wiadomo ale spróbuj zrobić sobie układ na drążku 60-80sekund gdzie masz jakieś przeskoki, kołowroty, wspierania, wagi to nie masz szans bez magnezji. Po prostu po 30 sekundach będziesz miał tyle potu, że to jest po prostu niebezpieczne, podczas jakiegoś obrotu wyślizgniesz się, spadniesz na głowę i koniec.


  • 0

#39
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ten post to była taka prowo ironia Hanni : )

Generalnie tam do podciągania to wiadomo ale spróbuj zrobić sobie układ na drążku 60-80sekund gdzie masz jakieś przeskoki, kołowroty, wspierania, wagi to nie masz szans bez magnezji. Po prostu po 30 sekundach będziesz miał tyle potu, że to jest po prostu niebezpieczne, podczas jakiegoś obrotu wyślizgniesz się, spadniesz na głowę i koniec.

Tak masz racje.
Ale mi magnezja jest nie potrzebna bo nie skacze po drazkach.
Nie robię nic pod pokaz. Tylko dla siebie i pod siebie. ;)
Nudzą mnie show pod publikę.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#40
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

A tam, to że może takie skakanie wygląda na "show" to nie znaczy, że to jest na pokaz i każdy to robi dla publiki xD

 

Jak ktoś sobie ćwiczy akrobatykę tzn od razu że jest showmanem i wybrał sobie to bo jest efektowne i dziołchy na to lecą?xD


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych