Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#41
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Gdybyś się zdecydował to nie zapomnij podzielić się wynikami :)


  • 0

#42
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Merfi ma racje, rownie dobrze zamiast do dermatologa mozna isc do kosmetyczki, zeby dala jakis dobry puder kryjacy. Ten sam efekt, krosty nie widac ale nie jest wyleczona.
Zacytuje to co juz tutaj nieraz pisalem, choc to pewnie wolanie na puszczy. Kulturystyka wypromowala szkodliwe postawy i rozumienie tematu.

Salute, a to nie jest tak, że jakis gen jest uszkodzony temu cos nam dolega?
Odzywiajac sie niepoprawnie uszkadzamy go. Dobrze mysle?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#43
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Zdecydowałem się i nie jadłem nabiału przez jakieś 3 tygodnie. Wydaje mi się, że nie odniosłem znaczącej poprawy (jeśli w ogóle jakąkolwiek). Chciałbym się już pozbyć tego okropnego trądziku na brodzie, ale jak pójdę do dermatologa, tak jak kiedyś, to ledwo na mnie spojrzy i przypisze mi od razu jakieś maści. Kiedy spytałem dermatologa o to, czy ma jakieś zalecenie żywieniowe, to powiedział mi tylko, żeby "nie jeść kebabów i ostrych rzeczy". Nie wiem co na to radzić. W Internecie można znaleźć bzdury, specjaliści nie potrafią pomóc, a moje próby nie przyniosły efektów. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Będę wdzięczny za każdą radę, sugestię czy pomoc :)


  • 0

#44
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Zdecydowałem się i nie jadłem nabiału przez jakieś 3 tygodnie. Wydaje mi się, że nie odniosłem znaczącej poprawy (jeśli w ogóle jakąkolwiek). Chciałbym się już pozbyć tego okropnego trądziku na brodzie, ale jak pójdę do dermatologa, tak jak kiedyś, to ledwo na mnie spojrzy i przypisze mi od razu jakieś maści. Kiedy spytałem dermatologa o to, czy ma jakieś zalecenie żywieniowe, to powiedział mi tylko, żeby "nie jeść kebabów i ostrych rzeczy". Nie wiem co na to radzić. W Internecie można znaleźć bzdury, specjaliści nie potrafią pomóc, a moje próby nie przyniosły efektów. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Będę wdzięczny za każdą radę, sugestię czy pomoc :)

A czekolad, batonów, ciastek i ciasteczek nie spozywasz przypadkiem?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#45
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Mi się cera na tłuszczówce poprawiła. Może nie miałem mega problemów z trądzikiem jednak zawsze jakiś 1 syf, 2 czy 5 gdzieś tam były. Teraz 1 od czasu do czasu. Stosuję już około pół roku i raczej nie zmienię sposobu żywienia.


  • 0

#46
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Nie, słodycze śmierdzą :v Miałem nawet okres, że nie jadłem w ogóle śmieciowego żarcia (nawet na imprezach, weselach itd.) i wytrwałem tak kilka miesięcy. Niestety nie za bardzo pomogło :/ Oczywiście cera od przejścia na tłuszczówkę mi się poprawiła, ale liczyłem na kompletne "wyleczenie".


Użytkownik warrumin edytował ten post 02 lipca 2017 - 23:15

  • 0

#47
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

Co do cery jeśli nie chodzi o odżywianie to może jakaś bakteria? U mnie pomogła kuracja bardzo mocnym lekiem, prawdopodobnie w jakimś stopniu zdrowie ucierpiało ale coś za coś. Do tego człowiek młody i jak cała twarz w syfie to lipa. 

 

Co do suplementacji. Jakie macie zdanie o suplementacji witamin, minerałów? Dużo ludzi je bezsensownie witaminy, które i tak mają małą przyswajalność i do tego jest jeszcze możliwość, że dana osoba nie ma nawet niedoboru. Chodzą głosy, że dzisiejsze jedzenie jest mało obfite w witaminy, głównie warzywa, owoce. Ale też dużo dobrych składników jest w mięsie. Jak tam u was z tymi witaminami? 

 

Do tego jeszcze temat ziółek, według mnie niedoceniane, niektóre sprawiają cuda, zamiast truć się tabletkami z apteki. Np, na problemy z jelitami, żołądkiem. Przykładowo ostropest, mało znany, chociaż coraz więcej osób interesuję się nim. 


  • 0

#48
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nie, słodycze śmierdzą :v Miałem nawet okres, że nie jadłem w ogóle śmieciowego żarcia (nawet na imprezach, weselach itd.) i wytrwałem tak kilka miesięcy. Niestety nie za bardzo pomogło :/ Oczywiście cera od przejścia na tłuszczówkę mi się poprawiła, ale liczyłem na kompletne "wyleczenie".

No, a jak u Ciebie ze stresem? Jaką masz pracę? Czy śpisz odpowiednio długo? Ile godzin? O której kładziesz się spać? Te wypryski masz tylko w okolicy brody czy gdzieś indziej też? Ile tak w ogóle masz lat? Cukier rafinowany wchodzi czasami? W postaci jakiś słodyczy? No i jeszcze jak z ostrym jedzeniem? Mocno przyprawiasz obiady? :)

Jakbyś chciał to pisz priv, jeśli wolisz odpowiedzieć nie tak na forum :)


  • 0

#49
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wybaczcie, że wtrącę się do dyskusji, ale co jeśli na każde z tych pytań odpowiedź byłaby pozytywna (czyli odpowiednia ilość snu, brak słodyczy itd.)?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#50
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jeśli jesz zdrowo, zdrowe produkty, nie wciągasz żadnego syfu, nie nadużywasz białka, masz spokojną pracę, umiesz sobie dobrze radzić ze stresem i masz go mało w życiu, dbasz o higienę osobistą, a masz nadal problemy z dużymi ilościami wyprysków na twarzy to przyczyna może leżeć w jakiś nieujawnionych problemach hormonalnych albo np. wadach w pracy narządów (np. nerek). W takiej sytuacji proponowałbym już udać się do dobrego dermatologa albo homeopaty.

PS. Wiek też jest kluczowy bo wiadomo, że młodszy organizm ma jeszcze tak zwaną burzę hormonów i to może objawiać się cerą trądzikową
PS 2. Należy przeanalizować konkretnie co i jakiej jakości się je. Bo "jem zdrowo" jeszcze tego wcale nie oznacza. Wystarczy, że ktoś smaży na oleju rzepakowym, który jest prozapalny i chociażby tu może leżeć przyczyna. Wystarczy, że w jakiś produktach, które uważamy za zdrowe jest syrop glukozowo-fruktozowy albo inny syf. itd itd.


  • 0

#51
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

No, a jak u Ciebie ze stresem? Jaką masz pracę? Czy śpisz odpowiednio długo? Ile godzin? O której kładziesz się spać? Te wypryski masz tylko w okolicy brody czy gdzieś indziej też? Ile tak w ogóle masz lat? Cukier rafinowany wchodzi czasami? W postaci jakiś słodyczy? No i jeszcze jak z ostrym jedzeniem? Mocno przyprawiasz obiady? :)

Jakbyś chciał to pisz priv, jeśli wolisz odpowiedzieć nie tak na forum :)

Mam 19 lat. Mało się stresuję. Dopiero skończyłem liceum i jeszcze na obecny moment jestem bez pracy :P Śpię koło 8 godzin dziennie. Kładę się spać o różnych godzinach. Czasem o 22:00, czasem o 23:00, a czasem zdarza się, że kładę się spać lekko po północy. Jednak zauważyłem, że gdy długo nie śpię (gdy zarywam nockę, np. na jakiejś imprezie) to potem mój trądzik gorzej wygląda. Nie dziwne. Sen reguluje wiele procesów, a hormony wariują, gdy brakuje snu. Jednak to rzadkość, żebym długo nie spał. Używam mało przypraw, praktycznie jedynie drobne ilości soli. Białego cukru używam od czasu do czasu, gdy robie kogel mogel albo sernik optymalny.

Trądzik mam głównie w tych obszarach. Jeśli się zdarza gdzieś indziej, to tylko wtedy gdy przesadzę ze śmieciowym jedzeniem lub gdy przez długi czas nie śpię.
mo9XcBg.png

Dzięki merfi za zainteresowanie :) Mam nadzieję, że to żadne problemy hormonalne :/


  • 0

#52
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Przegapiłem Twój wpis jakimś cudem :) Generalnie spójrz sobie na to:

 

http://4.bp.blogspot...k+na+twarzy.jpg

Może coś dopasujesz ze swojego życia. Jeśli tak to wyeliminuj i zobacz co dalej. Możesz też zawsze spróbować przez 3-4 tygodnie jeść totalnie czysto - czyli żadnych fast foodów, żadnych czekoladek, słodyczy, żadnego białego cukru, kogel mogel albo sernika optymalnego i zobaczysz. Jeśli nic się nie zmieni to obstawiałbym hormony i dojrzewanie. Jednak jesteś jeszcze bardzo młodziutki :)


  • 0

#53
Wasyl82

Wasyl82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Moze byc tez tak ze ten tradzik to zapalenie mieszkow wlosowych, zaczerwieniona skora wypryski ropy. Oczywiscie moge sie mylic ale warto tez sprawdzic.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#54
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Spoko Merfi. Zadowolony byłbym nawet gdybyś odpisał dwa tygodnie później :P Może spróbuje jeść 100% czysto przez miesiąc i zobaczę co z tego będzie :)

Wasyl, skóra rzeczywiście jest bardziej czerwona w centrum brody. Może to być to. Masz jakieś rady?
  • 0

#55
Wasyl82

Wasyl82

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 30 postów
Moze to byc wina podraznionej skory po goleniu i zlej dezynfekcji, moga byc tez pozamykane pory skorne przez co skora nie oddycha i zbieraja sie rozne drobnoustroje powodujace zapalenia

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych