Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

MASA, czyli Mój Awangardowy Sposób na Aktywność fizyczną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Chciałbym zacząć w miarę regularnie prowadzić dziennik treningowy. Mogę liczyć pewnie na pomoc w sprawie treningu itp.
Od około roku ćwiczę kalistenikę. Było też trochę kettla. Moim celem na początku była umiejętność podciągania się. W poł roku od 0 do 14 podciągnięć doszedłem. Powoli wchodzą MU
Aktualnie ćwiczę planem EDT:
Rozgrzewka 10 min.
15 min. Podciąganie i dipy
15 min. Pistolety i mostki
Na koniec brzuch: 5×10s L-sit
Ćwiczę pod masę>siłę
Tutaj link do ankiety w planach treningowych tam dokładniejsze info:
http://kalistenikapo...dt/#entry129767
  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Hej,

Obys sie nie zniechecil. Czysta kalistenika spektakularnej masy nie zrobisz. Niestety lub stety kalistenika to zupelnie inna "dyscyplina" sportow silowych.

Powodzenia
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Hej,

Obys sie nie zniechecil. Czysta kalistenika spektakularnej masy nie zrobisz. Niestety lub stety kalistenika to zupelnie inna "dyscyplina" sportow silowych.

Może i masy wielkiej nie zrobi ale siłę można rozwinąć nadzwyczajną ;)

 

Chciałbym zacząć w miarę regularnie prowadzić dziennik treningowy. Mogę liczyć pewnie na pomoc w sprawie treningu itp.
Od około roku ćwiczę kalistenikę. Było też trochę kettla. Moim celem na początku była umiejętność podciągania się. W poł roku od 0 do 14 podciągnięć doszedłem. Powoli wchodzą MU
Aktualnie ćwiczę planem EDT:
Rozgrzewka 10 min.
15 min. Podciąganie i dipy
15 min. Pistolety i mostki
Na koniec brzuch: 5×10s L-sit
Ćwiczę pod masę>siłę

Jeżeli chcesz rozwinąć mase i siłę to powinieneś kali połączyć z ciężarami. Jeżeli robisz w serii 10 powtórzeń dane ćwiczenia to siły tym nie zrobisz, masa może pójść ale też na krótką metę ;)


 


  • 0

#4
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Hej,

Obys sie nie zniechecil. Czysta kalistenika spektakularnej masy nie zrobisz. Niestety lub stety kalistenika to zupelnie inna "dyscyplina" sportow silowych.

Powodzenia


Dzięki! Oprócz masy siła też wchodzi równomiernie, a na niej też mi zależy.
  • 0

#5
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Dzisiejszy trening:
Podciąganie Dipy
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
6. 6
W sumie po 66 podc. i dipów.
Pistolety i mostki
5
4
4
4
4
4
4
4
4
W sumie po 37 w każdym ćwiczeniu.
Na koniec brzuch:
Wznosy do poziomu na poręczach (10,10,10)
Wycieraczki (10,10,10)
  • 0

#6
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Na razie potrafię 4 razy z 10 kg się podciągnąć, więc dodawanie ciężaru chyba jeszcze nie ma dużego sensu.

Użytkownik Kocham Kalistenikę edytował ten post 27 lutego 2017 - 17:51

  • 0

#7
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Zdecydowanie nie ma sensu :) Warto tutaj dodać, że dodawanie ciężaru nie jest konieczne na żadnym etapie treningu, jeśli tego nie chcemy. Tak samo siłę można rozwijać utrudniając podciąganie i dążąc do podciągnięcia na jednej ręce lub we front leverze. 


  • 0

#8
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Wczoraj pierwszy raz spróbowałem wymogów do Calisthenics Unity. Może i się uda, choć tragiczna technika :P.
Tutaj link do filmu: https://drive.google...w?usp=drive_web
  • 0

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nigdy nie słyszałem o tym Calisthenics Unity, ani nie wiem jakie są tam wymagania, ale przed Tobą jeszcze dużo pracy. Można wiedzieć ile masz lat?

Prawda technika tragiczna, nie chcę krytykować, ale jak już wrzuciłeś filmik to powiem co jest nie tak. 

 

Muscle upy - nie rób ich w takiej formie, bo się uszkodzisz, najpierw zajmij się podstawami, czyli podciąganiem, jak już będziesz robił dobrze technicznie, bez pomagania nogami 12-15 to wrzuć do treningu podciąganie eksplozywne czyli jak dynamicznie podciągasz się jak najwyżej potrafisz. 

Dipy - na krzesłach trudno się robi, ale oprócz kilu pierwszych były one zdecydowanie za płytkie, powinno się je robić do kąta 90% pomiędzy przedramieniem a ramieniem, nie płycej, ani nie znacznie głębiej.

Pompki diamentowe, po pierwsze nie załamuj się w lędźwiach, napnij brzuch, tyczy się to każdego rodzaju pompek. Myślę, ze ten rodzaj pompek powinno się robić do klatki piersiowej, nie do głowy, więc przesuwasz się na rękach trochę to przodu i opuszczasz się tak, żeby dłonie spotkały się z klatką, a nawet jej dolną częścią. Prawdopodobnie nie masz jeszcze do tego wystarczającej siły, co widać po głębokości pompek, które powinny być zdecydowanie głębsze, najlepiej klatką do ziemi, a już co najmniej do kąta prostego, jednak rekomendowałbym do ziemi bo zyskasz więcej siły, a ruch w pełnym zakresie zawsze jest lepszy. Póki co skup się na pompkach klasycznych.

Pistolety, ten sam problem co w przypadku pompek i dipów, zbyt mały zakres ruchu, nie robisz nawet półprzysiadów lecz ćwierć-przysiady, nie warto, nie wzmocnią Cię zbytnio, a i dla masy taki zakres nie jest najkorzystniejszy. Nie robisz pełnego zakresu, prawdopodobnie dlatego, że nie potrafisz, więc wprowadź do treningu fazę negatywną (opuszczanie) do dolnej pozycji lub rób pistolety z asekuracją/lekką pomocą jakiegoś przedmiotu, mebla czy pionowej części drążka.

Podciąganie - rozumiem, że byłeś już zmęczony, ale w normalnych warunkach staraj się nie pomagać nogami, ani nie robić powtórzeń częściowych, bo nie mają one sensu.

Nie wiem czym miało być ostatnie ćwiczenie, ale zdecydowanie jesteś jeszcze na nie za słaby.

 

Mam nadzieję, że Cię nie zdemotywowałem, bo nie miałem takiego zamiaru, wręcz przeciwnie, chciałbym w tym wieku co Ty (nie wiem ile masz lat, ale wyglądasz młodo) trenować już coś oprócz pompek i podciągnięć bez planu i systematyczności. Filmik zachowaj, będzie świetnym porównaniem na przyszłość :)


  • 0

#10
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Mam 14 lat. Dzięki za uwagi - przydadzą się, a poza tym motywują. Co do techniki wykonania to byłem już po treningu zmęczony, ale nad pistoletami faktycznie trzeba popracować. Podciągnę się z 14 razy, ale dwa ostatnie powtórzenia będą z conajmniej lekką pracą nóg. Spróbuję częściej filmiki do oceny wrzucać jak się uda.
  • 0

#11
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Dziś starałem się o lepszą technikę, dlatego było mniej powtórzeń np. w pistoletach. W podciąganiu i dipach wyszło w sumie 61/67 powtórzeń (nie wiem ile dokładnie, bo mogłem pomylić się w liczeniu serii) po 6 powtórzeń w 10/11 seriach (w pierwszej 7). W pistoletach i mostkach wyszło 8 serii po 3 powtórzenia. Brzuch bez zmian (po 3×10 wznosów i wycieraczek). Myślę, że mimo dostosowania treningu pod masę siła wchodzi szybko i równomiernie z masą, a nawet szybciej.
  • 0

#12
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Podciąganie do oceny:
https://youtu.be/YCxqmMay72w
  • 0

#13
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Dla mnie ładnie, jak mam się doszukiwać to robi się lekka lordoza w odcinku lędźwiowym, ale nie jest ona na tyle duża żeby była niebezpieczna. Wyeliminować ją możesz stosując pozycję hollow body, masz fajny wysoki drążek więc nie będzie problemu, w pozycji hollow dodatkowo angażujesz brzuch no i ćwiczenie jest trudniejsze przez nieco mniej korzystną dźwignię, generalnie podciąganie w hollow jest ćwiczeniem wartościowszym bo uczysz brzucha roli stabilizującej, co przełoży się na siłę w statycznych pozycjach gimnastycznych.


  • 0

#14
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Dzisiejszy trening różnił się z poprzednim liczbą podciągnięć: zamiast 61, 62. W poniedziałki chyba mam więcej siły (66 podciągnięć). Od poniedziałku zamierzam zacząć jakby od nowa te same treningi, aby ostatnie powtórzenia nie były takie dramatyczne.
  • 0

#15
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Pomysł z cardio raczej nie wypali :(.

Użytkownik Kocham Kalistenikę edytował ten post 06 marca 2017 - 23:30

  • 0

#16
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Dzisiaj walczyłem o technikę, nie o ilość, z czego jestem bardzo zadowolony, bo to duży krok naprzód (wcześniej było pompowanie nogami przy ostatnich powtórzeniach), dlatego dziś 57 podciągnięć i dipów w 11 seriach, a nogi bez zmian, ale za to powróciłem do scyzoryków w treningu brzucha, co wystarczająco mnie spompowało (10,10,10,10,10), a dawno tego brzucha dobrze nie robiłem.
  • 0

#17
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Co sądzicie o takim planie? (Nie zamierzam go odrazu wprowadzać, ale warto mieć plan już przygotowany i zapobiegać monotonii w treningach)
Treningi pn/śr/pt
5×5 podciąganie
5×5 dipy
5×5 pistolety
Czy to nie będzie zbyt mało powtórzeń i czy wpłynie to dobrze na siłę? Może dodać ciężar lub powtarzać cykle np. 2 razy?

Użytkownik Kocham Kalistenikę edytował ten post 08 marca 2017 - 08:27

  • 0

#18
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Pistolety również możesz robić w systemie 5x5. Dodanie ciężaru jest dobrą perspektywą. Powtarzanie cyklu już mniej.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#19
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Wystarczyłoby nawet 5-7,5kg?

Użytkownik Kocham Kalistenikę edytował ten post 08 marca 2017 - 00:21

  • 0

#20
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Na początku tak, szczególnie przy pistoletach. Później to będzie za mało, zwłaszcza przy podciąganiu czy dipach.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych