Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

MASA, czyli Mój Awangardowy Sposób na Aktywność fizyczną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Po pierwsze naucz się robić porządnie zwykłe pistolety, bo na filmiku robiłeś ćwierć ruchy. Jak będziesz już robił bez wielkiego wysiłku 5x5 pistolety ATG to zacznij dodawać ciężar, jeśli celem jest siła, jak masa to dąż do 5x10 lub 10x5 i wtedy dodaj obciążenie.
  • 0

#22
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
W pistoletach ciężaru dodawać narazie i tak nie zamierzałem
  • 0

#23
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Jako, że jestem dość niecierpliwą osobą zacząłem nowy trening już dziś :P. Nareszcie przekonałem też samego siebie, że siła jest ważniejsza od masy :). Każda z partii ilościowo tak samo (5,5,4,3,3), ale w podciąganiu ciężar wynosił 7,5kg, w dipach 10kg, a w pistoletach obciążenia nie było. Na koniec nadprogramowo spompowałem brzuch scyzorykami (25,25), bo lubię go spompować na maksa.
  • 0

#24
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Zanim masa, zanim siła to jeszcze za priorytet postawiłbym sobie na Twoim miejscu technikę. Można próbować robić mase, można próbować robić siłę ale jak technika kuleje to można sobie jedynie biedy narobić. Jesteś młody, dużo przed Tobą. Nigdzie się nie spiesz. Jak się przyłożysz to będzie z Ciebie kawał kocura :)


  • 0

#25
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Dałoby radę jakbym się podciągał +9kg, ale np. (4,4,3,3,2)? Oczywiście technika zachowana ;)

Użytkownik Kocham Kalistenikę edytował ten post 09 marca 2017 - 21:01

  • 0

#26
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Dałoby radę jakbym się podciągał +9kg, ale np. (4,4,3,3,2)? Oczywiście technika zachowana ;)

Troche się pospieszyłem z tym postem ;). Dla techniki wolę zostawić 7,5-8kg.
  • 0

#27
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

No trochę się wydarzyło ostatnio. Nowy rekord podciągania 19, pewnie niedługo więcej wpadnie :). Ćwiczę nieco zmienionym planem. Mianowicie dzielę partie na PULL i PUSH. w poniedziałek Pull, czyli 5X5 podciąganie +10 kg i do tego OAP z ręką na bluzie itp. parę serii. We wtorek PUSH, czyli dipy 5X5 +10 kg, pompki (trening klatki od Kury, nieco zmodyfikowane powtórzenia, aby dało się je zrobić ;)). Środa PULL, czwartek PUSH. W piątek FBW, czyli 5X5 podciąganie i dipy +10 kg, no i te pompki. Do każdego treningu kilka serii negatywów MU. Nóg nie robię, ponieważ dużo ostatnio w kolarstwie zacząłem robić i to mi wystarcza. Dziś wleciał trening PULL. 4 serie NMU po 2. Później podc. +10kg 5/5/4/4/4 no i OAP z asystą drugiej ręki 3X3 zaledwie ;). SIŁA!!!


  • 0

#28
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Wczoraj wleciał trening PUSH. Na początek 4 serie NMU. Później dipy +10kg 5/5/4/4/4. Na koniec pompki 3 serie treningu klatki od Kury, tylko, że po 10 powtórzeń. SIŁA!!!


  • 0

#29
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Dziś wleciał trening PULL, taki sam jak w poniedziałek. SIŁA!


  • 0

#30
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Dzisiaj w treningu PULL zamiast OAP z asystą robiłem archery. Chyba na stałe wplotę je do treningu.


  • 0

#31
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Od siebie poleciłbym robienie OAP z przeciwwagą na drugiej łapie (jedna ręka normalnie się podciąga a druga trzyma ciężar na lince przewieszonej przez drążek). O wiele lepsze czucie i można bardzo łatwo kontrolować fazę negatywną a co najważniejsze-progres


  • 0

#32
Kocham Kalistenikę

Kocham Kalistenikę

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Po dwóch tygodniach odpoczynku (wyprawa rowerowa do Macedonii) wróciłem do treningów. Od poniedziałku ponownie zacznę z nogami (chyba już odpoczęły ).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych