Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki - co robię źle?

#pompki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Witam. Mam 12 lat, moja waga wynosi 70 kg ( z czego 15% to bmi) i mam 167 cm wzrostu. Trenuje już od 20 dni. Mój plan wygląda tak 

- Pompki klasyczne 10 10 10 10
- Pompki na kolanach 10 10 10 10
- Pompki klasyczne 10 10 10 10
- Dipy 10 10 10 10
- Podciągania na drążku 15 10 10 10 (z gumą) -
Szwedki 10 10 10 10
- Pompki klasyczne 10 10 10 10
- Trzymanie się na drążku i wznoszenie prostych nóg do kątu 90 stopni między głową a nogami 10 10 10 10
- Wznoszenie ugiętych nóg na drążku do brody 10 10 10 10
- Pompki Klasyczne 10 10 10 10
- Przysiady 10 10 10 10
- Wykroki 15 10 15 10
- Pompki klasyczne 10 10 10 10
- Podciągania Australijskie 10 10 10 10
- Uginanie bicepsu z obciążeniem 8 kg 10 10 10 10
- Wyciskanie Francuskie siedząc 10 10 10 10

 

Nie dawno nagrałem jak robię pompki, no i się załamałem. Zauważyłem, że tylko klatka piersiowa i ręce u mnie pracują, i tułów, wraz z tyłkiem nie pracują. Próbowałem wszelkich metod, ale żadne nie działają i albo się wywalam, albo robię tak samo jak wcześniej... Możecie mi dać jakieś rady do robienia pompek ? Jak chcecie to mogę wrzucić filmik jak je robię.


  • 0

#2
Polo2109

Polo2109

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
Na początku się zachowuj jak na dziecko przystało i nie bluznij a dopiero pisz na publicznych forach :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Na początku się zachowuj jak na dziecko przystało i nie bluznij a dopiero pisz na publicznych forach :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Każdy by się zdenerwował, gdyby po 20 dniach zobaczył że nie umie robić dobrze pompek.


  • 0

#4
Polo2109

Polo2109

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
Ćwiczysz dopiero 3 tygodnie a niektórzy uczą się czegoś miesiącami np stanie na rękach wiec trochę więcej cierpliwości :) A co do pompek to wrzuć filmik bo z opisu to ciężko coś stwierdzić

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Jutro, po rozgrzewce, aminokwasach i treningu wrzucę. 


  • 0

#6
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Ale mam taki pomysł, że poprawnie się ustawię, i będę je robił do połowy, a za tydzień 3/4 pompki a za 3 tydzień pełne. Co ty na to ? 


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zastanawiam się co Tobą kierowało przy dobraniu czterokrotnie razy większej ilości ćwiczeń push, czyli pompek, od podciągnięć? Ponadto co masz na myśli pytając "co robię źle?" Chodzi Ci o ocenę techniki czy planu treningowego?

 

W pierwszym przypadku nagraj filmik tak jak napisał Polo. Najlepiej na nagraniu pokaż swój cały zasięg ruchu, jaki jesteś w stanie wykonać. Czyli jeśli potrafisz robić pełne pompki, to wykonaj pełną pompkę i wstaw do oceny.

 

W tym drugim przypadku wypełnij ankietę, która jest podpięta w tym dziale. Dopiero potem coś pomyślimy, ale na pierwszy rzut oka masz olbrzymie dysproporcje w planie i należałoby je zlikwidować poprzez uśrednienie liczby ćwiczeń. 

 

Do tego staramy się przestrzegać pewną etykę, tytuł już edytowałem. Ponadto 20 dni treningu to naprawdę jest zalążek początku treningów. 

 

Swoją drogą, pewnie chodziło Ci o 15% BF a nie BMI, które liczy się nieco inaczej ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
muffi0

muffi0

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Na wszystko potrzebny jest czas cierpliwości.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Zastanawiam się co Tobą kierowało przy dobraniu czterokrotnie razy większej ilości ćwiczeń push, czyli pompek, od podciągnięć? Ponadto co masz na myśli pytając "co robię źle?" Chodzi Ci o ocenę techniki czy planu treningowego?

 

W pierwszym przypadku nagraj filmik tak jak napisał Polo. Najlepiej na nagraniu pokaż swój cały zasięg ruchu, jaki jesteś w stanie wykonać. Czyli jeśli potrafisz robić pełne pompki, to wykonaj pełną pompkę i wstaw do oceny.

 

W tym drugim przypadku wypełnij ankietę, która jest podpięta w tym dziale. Dopiero potem coś pomyślimy, ale na pierwszy rzut oka masz olbrzymie dysproporcje w planie i należałoby je zlikwidować poprzez uśrednienie liczby ćwiczeń. 

 

Do tego staramy się przestrzegać pewną etykę, tytuł już edytowałem. Ponadto 20 dni treningu to naprawdę jest zalążek początku treningów. 

 

Swoją drogą, pewnie chodziło Ci o 15% BF a nie BMI, które liczy się nieco inaczej ;)

Bf ? Nawet nie wiem co to jest XD Chodzi mi o położenie. Gdy mam tyłek na wysokości tułowia i jest wyżej od nóg to o wiele łatwiej robi mi się pompki, i idzie tylko klatka. A jak robię tak, że wszystko jest w lini prostej to o wiele trudniej mi się robi pompki, ale są poprawne moim zdaniem 


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

BF czyli body fat (poziom tkanki tłuszczowej). Zapewne właśnie ten wskaźnik miałeś na myśli podając jego procentową wartość obok masy ciała. 

 

Co do ułożenia ciała w trakcie pompek to polecam trzymać ciało w linii prostej, natomiast jest inna szkoła (gimnastyczna) zakładająca wykonywanie pompek w hollow, gdzie faktycznie tyłek jest nieco wyżej, ale wciąż na linii z barkami. Ustawienie pośladków jeszcze wyżej modyfikuje pompki zwykłe (czyli te klasyczne - bo o nich mowa) w tzw. pike push ups, które są przydatne w progresji do pompek w staniu na rękach. 

 

Natomiast może Twój problem tkwi gdzie indziej, najlepiej pokazałoby to wideo. Poza tym nie ma pompek gdzie pracuje tylko klatka albo tylko tricepsy czy barki.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

BF czyli body fat (poziom tkanki tłuszczowej). Zapewne właśnie ten wskaźnik miałeś na myśli podając jego procentową wartość obok masy ciała. 

 

Co do ułożenia ciała w trakcie pompek to polecam trzymać ciało w linii prostej, natomiast jest inna szkoła (gimnastyczna) zakładająca wykonywanie pompek w hollow, gdzie faktycznie tyłek jest nieco wyżej, ale wciąż na linii z barkami. Ustawienie pośladków jeszcze wyżej modyfikuje pompki zwykłe (czyli te klasyczne - bo o nich mowa) w tzw. pike push ups, które są przydatne w progresji do pompek w staniu na rękach. 

 

Natomiast może Twój problem tkwi gdzie indziej, najlepiej pokazałoby to wideo. Poza tym nie ma pompek gdzie pracuje tylko klatka albo tylko tricepsy czy barki.

na pw ci potem wyślę ok ? 


  • 0

#12
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Btw. to łokcie staram się aby patrzyły na stopy i nie biorę ich na bok w trakcie robienia pompki.


  • 0

#13
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Btw. to łokcie staram się aby patrzyły na stopy i nie biorę ich na bok w trakcie robienia pompki.


I tak powinno być, łokcie wzdłuż ciała a nie na zewnątrz.
  • 0

#14
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Btw. to łokcie staram się aby patrzyły na stopy i nie biorę ich na bok w trakcie robienia pompki.

 

To znaczy jeśli kierujesz łokcie wzdłuż ciała i utrzymujesz stabilną sylwetkę to technika powinna być w porządku, ale wiadomo że z opisu nie da się tego do końca wywnioskować.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#15
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj na treningu, spytałem się trenera jak robić pompki i wychwycił moje błędy, i pomógł mi je naprawić. Doradził mi, żebym przez 10 dni robił pół pompki, po 20 dniach 3/4 pompki a po 30 dniach pełne pompki. Co wy na to ? 


  • 0

#16
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

A od czego ten trener?

Preferowałbym inne progresje np. najpierw pompki damskie, potem pompki do stołu, do łóżka i stopniowo obniżamy ręce aż dojdziemy do pełnych pompek.

 

Inna sprawa co do dla Ciebie pół pompki, a co pełne pompki, przez całą moją edukację w-f'iści nie powiedzieli nigdy że pompki można, czy powinno się robić klatką do ziemi, zakres do kąta prostego pomiędzy ramieniem a przedramieniem lub nieco mniejszy był w porządku. 

Jeżeli więc za pełną pompkę uważasz pompkę do kąta prostego to pół tego zakresu to naprawdę mało, nie widzę sensu robienia takich pompek, lepiej już robić ile potrafisz pełnych i z treningu na trening zwiększać ich ilość.

 

Poza tym  niepełne zakresy ruchu nie są zbyt korzystne dla naszych mięśni, pisząc to mam na myśli, że robione dłuższy czas mogą zaszkodzić, rozwijać mięśnie w nieprawidłowy sposób, ale te 20 dni nie powinno mieć takiego negatywnego wpływu.


  • 0

#17
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

A od czego ten trener?

Preferowałbym inne progresje np. najpierw pompki damskie, potem pompki do stołu, do łóżka i stopniowo obniżamy ręce aż dojdziemy do pełnych pompek.

 

Inna sprawa co do dla Ciebie pół pompki, a co pełne pompki, przez całą moją edukację w-f'iści nie powiedzieli nigdy że pompki można, czy powinno się robić klatką do ziemi, zakres do kąta prostego pomiędzy ramieniem a przedramieniem lub nieco mniejszy był w porządku. 

Jeżeli więc za pełną pompkę uważasz pompkę do kąta prostego to pół tego zakresu to naprawdę mało, nie widzę sensu robienia takich pompek, lepiej już robić ile potrafisz pełnych i z treningu na trening zwiększać ich ilość.

 

Poza tym  niepełne zakresy ruchu nie są zbyt korzystne dla naszych mięśni, pisząc to mam na myśli, że robione dłuższy czas mogą zaszkodzić, rozwijać mięśnie w nieprawidłowy sposób, ale te 20 dni nie powinno mieć takiego negatywnego wpływu.

Dzięki za porady, ale zdecydowałem. Nie chcę wracać do pompek damskich. Tym bardziej, że mam pompki na kolanach w treningu.


  • 0

#18
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Rób co uważasz za stosowne, jednak tak jak pisałem - sam plan treningowy wymaga przebudowania i zlikwidowania tak dużej dysproporcji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#19
Soquł

Soquł

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 175 postów

Dysproporcji ? Co masz na myśli 


  • 0

#20
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Przecież kierowanie łokci na bok przy pompkach to nie jest błąd. Jest dużo wariacji pompek, akurat te w których łokcie idą na bok aktywują bardziej klatkę piersiową z tego co wiem, a te w których łokcie kierujemy wzdłuż ciała aktywują bardziej tricepsy, wiadomo, że i tak pracują wszystkie mięśnie, ale zależnie od tego jak kierujemy łokcie aktywujemy bardziej inne mięśnie.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych