Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

siłownia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Faktycznie książka Starretta jest dobra pod tym względem, na marginesie dodam że techniki w poszczególnej literaturze mogą się nieco różnić w zależności od tego czy pisał ją trójboista czy kulturysta. Kelly Starrett zdaje się stawać po środku. Oprócz tego poczytaj trochę artykułów Luko, poszperaj w ostatnim punkcie pigułki wiedzy a na pewno znajdziesz coś o przysiadach bądź pistoletach i technikach mobilizacyjnych (spodziewaj się też udziału resetów w tym wszystkim).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#22
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Artykuły Luko znam bardzo dobrze od długiego czasu, ale książka faktycznie wydaje się ciekawą propozycją. Dzięki.


  • 0

#23
lyskonzi

lyskonzi

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Apropo prysiadów. Kiedy robię pełny przysiad z dupą do ziemi, strzela mi w stawie kolanowym i czuje ból ( niewielki ale jednak) Natomiast kiedy zmniejszam zakres ruchu w dolnej fazie i nie robie do końca, nie czuje żadnego bólu. Czym to może być spowodowane i jak powinienem wykonywać przysiad? Dodam, że do nóg zaczalem się przykładać niedawno ( ze 2-3mies ), więc robie je śmiesznym ciężarem albo bez.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#24
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Może to być spowodowane wieloma rzeczami - od słabej mobilności, nierozruszanych stawów, aż do złej techniki czy jakiś wewnętrznych problemów i chorób, o których nawet nie wiesz (np. po jakiś mini kontuzjach z kiedyś). Jak wykonujesz ten przysiad? Możesz wstawić jakieś nagranie?


  • 0

#25
lyskonzi

lyskonzi

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Jeśli chodzi o kontuzje i choroby to nigdy nic mi się z kolanem i nie przytrafiło. Co do mobilności to rzeczywiście lewa noga jest jakby sztywniejsza ( w prawej nie mam bólu ) technicznie myśle, że jest prawidłowo bo bardzo dbam o technike w każdym ćwiczeniu. Nagrań nie posiadam ale może warto by było nagrać filmik.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No to nagraj zawsze będzie można coś poradzić. O te kontuzje nie chodziło mi o takie które się czuje. Ja np. nigdy nie miałem problemu z kolanami ANI żadnych kontuzji ale jak poszedłem na usg kolana po zerwaniu więzadła to babka mi powiedziała, że cały staw mam mocno zwapniony prawdopodobnie od uprawiania sportu w dzieciństwie, a grałem w piłkę ręczną i nożną np. :) To podobno zupełnie normalne, że stawy się zużywają i czasami nawet nie wiadomo o tym, że coś tam się dzieje ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych