Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

siłownia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
cześć wam wszystkim, w związku z tym że nadszedł okres którego nie lubię a mianowicie szybko ciemno i zimno postanowiłem wraz z dziewczyną przenieś się i przezimowac na siłowni. kompletnie się nie możemy w tym odnaleźć, oczywiście wykorzystujemy ćwiczenia z kalisteniki czy Street workaut ale chciałbym was prosić o podanie ćwiczeń które mogą nam wzmocnić nasze mięśnie i przygotować do powrotu lata i ćwiczenia na zewnątrz.

chodzi o jakieś nazwy ćwiczeń i przydzielenie do konkretnej partii, taka o wskazówka od osób które uważają że te ćwiczenia się przydają ;)

mogę liczyć na waszą pomoc ?;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

A po co chcesz dzielić ciało na "partie"? :) Ćwicz sobie wielostawówki, które rozwijają cały organizm i są najbardziej przydatne z punktu widzenia funkcjonalności ciała. Ja na siłowni robię np. Martwy Ciąg, Przysiady, Wyciskanie Żołnierskie stojąc, Podciąganie, Pompki, Dipy, Muscle Up i wznosy nóg. W zupełności wystarczy aby rozwijać porządnie całe ciało :) Teraz tylko kwestia czy chcesz ćwiczyć bardziej wytrzymałościowo czy może siłowo. W zależności od celu ułóż sobie plan i dobierz obciążenia :)


  • 0

#3
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

To co UP tylko plan wstaw tutaj. Nawet może być ten post. Żebyś sobie krzywdy nie zrobił. Wspólnymi siłami coś ułożymy sensownego :)


  • 0

#4
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
dzięki wielkie za odpowiedź, wieczorem będę miał chwilę wolnego to ułoże coś i wstawię tutaj ;) dzięki !

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#5
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Cały czas czekamy. :P


  • 0

#6
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
wiem wiem. późno wczoraj wróciłem właśnie układam;d jeszcze poczekam na drugą połówkę żeby zatwierdziła czy jej pasuje coś takiego i wysyłam ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#7
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
ok tak więc w związku z kontuzja to wykonywanie ćwiczeń będzie podstawowe. a martwy ciąg odpuszczę póki nie nauczę się go wykonywać poprawnie bo nie chce kolejnej kontuzji ;)

więc po dłuższych namyslach zostanę przy 2 treningach na przemian
t1. pompki 5x5 dipy 5x5 podciagniecia 5x5 prostowanie grzbietu na ławeczce 5x5
t2 brzuch w zwisie 5x10. brzuszki z piłką 8kg przekładana na boki 5x10 przysiady 5x10 możliwe że z jakimś obciążeniem wykroki z obciążeniem 5x10 na nogę
suwnica maszyna do ćwiczenia nóg


i to byłoby chyba na tyle ;) może jak pozbęde się kontuzji to będzie coś bardziej wymyślngo ;) dzięki za chęci i pomoc!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Maszyna Smitha czy te suwnice do nóg to jedne z najgorszych maszyn jakie są. Zdecydowanie rób przysiady ze sztangą - na zdrowie ci wyjdzie :)
  • 1

#9
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Maszyny sobie odpuść bo to strata czasu.Ja bym do tego co napisał Merfi dorzucił jeszcze wisłowanie sztangą.Przysiady ATG a nie kolana do kąta 90 stopni i w górę.


  • 0

#10
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Ja od jakiegoś czasu łączę kali z siłką i mam lepsze wyniki niż po samej kali:) Polecam: Przysiady ze sztangą, martwy ciąg, wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, wyciskanie hantli na ławce skośnej, wyciskanie żołnierskie,obciążenie do dipów i podciągania, wykroki z hantlami, szrugsy sztangą, wiosłowanie sztangą

Co do ćwiczeń na maszynach to moim zdaniem na nogi jest to dobra opcja. Pragnę zauważyć że w street workoucie i kalistenice nogi nie grają zbyt istotnej roli, tzn niby im lżejsze tym łatwiej z figurami, ale moim zdaniem być bocianem i umieć fronta czy planche to średni wyczyn.. Wiadomo większość ćwiczy tutaj nogi aby nie mieć dysproporcji więc maszyny się do tego nadają, jednak suwnica jest kiepska, bardziej poleciłbym ci .. na atlasie taka maszyna co siedzisz i prostujesz nogi, i polecam też taką typową na tył ud, (leży się na brzuchu więc raczej nie trudno będzie znaleźć) nie znam się na wprawnych nazwach maszyn ale na tych 2 akurat trenuje i jestem zadowolony z efektów. Ważne jest rozciąganie nóg bo szybko się przykurczają. 


  • 0

#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ale nikt nie twierdzi, że nóg nie należy ćwiczyć. Wręcz trzeba! Chodzi o to, że maszyny rozwijają dysproporcje, wywołują nienaturalne ułożenie nóg i tym samym niekorzystne siły tnące w stawie kolanowym (wspomniane przez ciebie prostowanie kolan również), a nad wszystko zaburzają koordynacje całego ciała. Wspomniana przeze mnie suwnica smitha na której nie pracuje pół ciała i potem kuleją mięśnie stabilizujace.

Stary, dobry, pełny przysiad z wolnym ciężarem, martwy ciąg i ew. wznosy pięt z ciężarem i nic więcej na nogi nie potrzeba, a już na pewno żadnych maszyn :)
  • 0

#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Też sądzę, że jest tyle różnych dobrych ćwiczeń wielostawowych z użyciem obciążenia, że nie trzeba korzystać z maszyn. Pomijam specyficzne cele treningowe czy bardzo zaawansowanego zawodnika, który sam wie co dla niego jest najkorzystniejsze i najbardziej potrzebne.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ma ktoś WIARYGODNY filmik, pokazujący jak robić poprawne przysiady ze sztangą? 


  • 0

#14
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
dzięki wam wszystkim. już wiem że maszyn nie rusze!

jednak warto było was zapytać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#15
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
The Devell - zainwestuj w książkę Kellyego Starretta "Być sprawnym jak lampart", a żaden filmik już Ci nie będzie potrzebny :) Encyklopedia techniki ćwiczeń oraz mobilności i sprawności ludzkiego ciała. Polecam.
  • 1

#16
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak już rozmawiamy o treningu nóg i przysiadzie to warto wspomnieć, że tylko i wyłącznie pełny zakres, tzn. zakres na jaki pozwala nam mobilność, więc warto zacząć od niewielkiego ciężaru, albo nawet jego braku, ale za to wypracować prawidłową technikę i czuć się komfortowo w dolnej fazie przysiadu.


  • 1

#17
The Devell

The Devell

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Oczywiście. Dodałbym, że przed przystąpieniem do ciężaru fajnie sobie jest porobić przysiad z założonymi rękami z tyłu, jakbyśmy mieli założone kajdanki. Już nie jest tak łatwo. 


  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

The Devell - zainwestuj w książkę Kellyego Starretta "Być sprawnym jak lampart", a żaden filmik już Ci nie będzie potrzebny :) Encyklopedia techniki ćwiczeń oraz mobilności i sprawności ludzkiego ciała. Polecam.

A czy w tej książce autor wspomina coś o długości kończyn do przysiadów bądź mc? Chyba jest to istotne w wykonywaniu tych ćwiczen?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Tutaj trochę informacji.
https://youtu.be/T-HPK0RwPBE

Na kanale athletic developmen też bodajże jest cos o przysiadzie, o mc na pewno.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#20
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie kojarzę czy o tym wspomina, a jakie to ma znaczenie? Dłuższa kość udowa oznacza tylko tyle, że kolano wyjdzie dalej w przód żeby utrzymać środek ciężkości w optymalnym punkcie. Nic w zasadzie więcej to nie znaczy. I tak rozchodzi się o tę samą technikę i mobilność :) Wystarczy przeczytać i zrozumieć książkę Kellyego żeby robić wszystko bezpiecznie dla swojego organizmu i wszystkich stawów. Naprawdę polecam :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych