Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening z obciążeniem własnego ciała pod SW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hanteza

Hanteza

    Member

  • Sponsor Gold

  • 15 postów

Witam,

 

Tak jak w temacie, szukam jakiegoś planu który zgrałby mi się z treningami pod sztuki walki. Zależy mi na sile/eksplozywności. Czas na takie treningi 2x w tygodniu. Mam kamizelkę z obciążeniem do 18kg, kółka gimnastyczne. Szukałem po forum, nic co tutaj znalazłem mnie nie zaciekawiło.


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Plan 5x5 się nie sprawdza w Twoim przypadku, czy wydaje Ci się mało interesujący? To chyba najprostsza propozycja na start. W kwestii siły eksplozywnej polecałbym dużą liczbę serii i bardzo małą liczbę powtórzeń, coś w stylu 10x3. Podaj więcej informacji, to może coś wymyślimy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Hanteza

Hanteza

    Member

  • Sponsor Gold

  • 15 postów

Tzn jakie informację :)? 5x5 myślałem tylko nie wiem na jakiej zasadzie miało by to polegać bo nie mam obciążenia ( oprócz tych 18kg) gdzie nie będę miał problemu z rożnymi wariantami pompek czy podciągnięć.

 

Co do siły eksplozywnej leci własnie do mnie skazany na trening 3 więc przestudiuje co tam się znajduje, chodzi mi oczywiscie o ćwiczenia.


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Informacje dotyczące konkretnych celów, to znaczy po co miałbyś wykorzystywać tę siłę - chodzi mi o obranie sobie za cel poszczególne warianty ćwiczeń jak np. podciągnięcie jednorącz czy z dużym obciążeniem. 

 

Jeśli nie testowałeś planu 5x5 to go wypróbuj, od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli chodzi o progresowanie to polecam utrudniać po prostu bieżące odmiany ćwiczeń, wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w pigułce wiedzy (są tam artykuły na temat utrudniania ćwiczeń z masą własnego ciała). Zapoznaj się też z artykułem Czillauta: http://kalistenikapo...tkujących-cz-i/

 

Generalnie Powadzi pisał o utrudnianiu ćwiczeń, sam też coś naskrobałem na ten temat.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Hanteza

Hanteza

    Member

  • Sponsor Gold

  • 15 postów

Nie myślałem o tym w taki sposób, zależy mi na sile funkcjonalnej którą mogę wykorzystać w SW. Mogę teraz wybrać 1 wariant czyli bez dodatkowego obciążenia utrudniając sobie innymi rodzajami ćwiczeń. Bardzo dziękuje za artykuł, na pewno mi się przyda.


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zajrzyj jeszcze do pigułki, tak jak pisałem podobnych artykułów jest kilka.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych