Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy dla kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Shonna

Shonna

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Cześć !

 

Od kilku tygodni zmagam się z ułożeniem planu treningowego, czytam dużo w internecie co ile ćwiczyć, co ile regeneracja, ale każdy ma inne zdanie, i cieżko mi cokolwiek ustalić. Po pierwsze nie chcę ćwiczyć jedynie kalisteniki, chcę rozwijać się w każdym możliwym aspekcie sportowym typu pływanie, bieganie itd. Jeśli chodzi o kalistenikę, to ćwiczę od września, ale raz na jakiś czas, teraz chciałabym się za to wziąć. Chciałabym zadać kilka pytań.

 

1. Ile razy ćwiczyć treningi kalisteniczne w tygodniu? 

2. Czy można przemęczać swój organizm po treningu pływaniem, bieganiem czy jazdą na rowerze?

3. Ile dni regeneracji w tygodniu? Dodając do tego pływanie, kalistenikę, bieganie, akrobatykę, jazdę na rowerze, worek bokserski, siłownia... :D

 

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Jeśli nie trenowałaś żadnym konkretnym planem to zacząłbym od podstaw, czyli od treningów obwodowych w stosunkowo sporym zakresie powtórzeń, aby wymusić wykonywanie odpowiednio prostych odmian ćwiczeń. Wszystko na ten temat znajdziesz w tym artykule: http://kalistenikapo...odki-przykłady/

 

Najistotniejsze na początku to wzmocnić swoje stawy i organizm do dalszej pracy. Później zmodyfikujesz aktualny schemat pod swój cel treningowy, który powinnaś mieć ustalony. Zastanów się jakie narzędzia wykorzystać do jego osiągnięcia - chcesz zająć się tyloma dyscyplinami właśnie ze względu na złożoność swoich ambicji, czy bardziej dla frajdy? A może uważasz, że im więcej tym lepiej? 

 

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Bez względu na cel, na początku wystarczą trzy treningi. Można od biedy robić dwa i to też da efekt, ale polecam przyzwyczajać się do trzech sesji tygodniowo już od samego początku - daje to większe pole do popisu w przyszłości,

2. Osobiście odradzam przemęczanie swojego organizmu w jakiekolwiek płaszczyźnie, szczególnie jeśli jesteś początkująca i nie do końca umiesz słuchać swojego organizmu. Natomiast wykonywanie innych sportów równolegle nawet tego samego dnia jest w porządku o ile wyrobisz się z regeneracją oraz starczy Ci czasu i chęci na wykonanie tego wszystkiego,

3. Co najmniej jeden, ale na początku polecam więcej - przynajmniej dwa, trzy dni odpoczynku. Jeśli wykorzystasz schemat z trzema dniami treningowymi to wtedy masz cztery dni na odpoczynek - jak dla mnie świetny układ dla początkującego.

 

Generalnie w wolnych chwilach proponuję poczytać trochę informacji z pigułki wiedzy, wraz z zawartymi tam artykułami - dowiesz się podstaw i z pewnością przygotujesz się merytorycznie do dalszej pracy, co jest niemal równie istotne jak systematyczność w treningach.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Shonna

Shonna

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Mam dużę ambicje, wiążę swoją przyszłość z wojskiem, więc każda dyscyplina będzie tam wyżej punktowana, na dodatek chcę to robić, bo uwielbiam każdy rodzaj sportu. Nie wiem czy wytrzymam z tyloma dniami regeneracji w tygodniu, ale postaram się. Dziękuję bardzo za odpowiedź!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych