Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan pod siłę

siła trening kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
ikub0

ikub0

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Wiek: za miesiąc obchodzę 17 urodziny

Płeć: mężczyzna

Wzrost i waga: 183cm, 76/77kg, BF około 18% (nie wiem, ile dokładnie) 

Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Kalistenikę ćwiczę od początku maja/końca kwietnia, do tego piłka nożna 3 razy w tygodniu po 1.5h + wf 1.5h w czwartek (nie męczę się na nim za bardzo). 

Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś w przeszłości: Żadna z kontuzji, które miałem nie przeszkadza mi w treningach.

Czy przeczytałeś pigułkę wiedzy?: Tak

Cel treningowy: zwiększenie siły

Czas jaki możesz poświęcić na treningi: od poniedziałku do soboty po 2h max

Rodzaj diety z rozpiską: Nie mam diety, ale myślałem nad niskowęglowodanową, bo chciałbym zgubić trochę tkanki tłuszczowej. Co o tym sądzicie?

Plan treningowy stworzony przez Ciebie:

 

Poniedziałek

Nogi

Wznosy nóg do V-ki 5x5

Wtorek

Podciąganie nachwytem 5x5

Pompki nierówne (9 krok ze Skazanego) 5x5

Środa

Poziomka na poręczach (l-sit) 5x30s

Stanie na rękach 5x15-20s (staram się odrywać po jednej nodze, dwie czasem, dużo kombinuję)

Mostki 5x5 uniesień

Superman 5x5

Czwartek

Nogi

Wznosy nóg do V-ki 5x5

Piątek

Podciąganie nachwytem 5x5

Pompki nierówne (9 krok ze Skazanego) 5x5

 

Podciąganie nachwyt i pompki - obecnie jestem w stanie wykonać 2x5

Poziomkę na poręczach mogę utrzymać w jednej serii max 40 sekund, 2x30, postaram się dojść do 5x30

Wznosy nóg do V-ki - tu już jestem w stanie wykonać 4x5. Po tym jak dojdę do 5x5 to dodawać po jednej serii co tydzień, utrudnić to ćwiczenie, czy może jakieś trudniejsze ćwiczenie wykonywać? (na wycieraczki jestem jeszcze za słaby)

Nad nogami się zastanawiam, ponieważ mam bardzo dużą dysproporcję - na prawą jestem w stanie zrobić 6/7 pistoletów, natomiast lewa to 1/2 powtórzenia. Robić normalne głębokie przysiady do czasu aż będę w stanie zrobić 5 pistoletów na lewą nogę czy może macie jakiś inny pomysł?

Dodam, że piłkę nożną mam w poniedziałki, czwartki i niedzielę po 1.5h.

Chciałbym też dołożyć bieganie (interwały) w środę i piątek.


  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Plan wygląda okej o ile natężenie pozwoli Ci się zregenerować.

Te wznosy to "v-ki" robisz bo nie masz siły zrobić wznosu do drążka? Jak masz siłę nawet te 2x5 ale pełne do drążka to proponuję je wykonywać, jak nie masz jeszcze wystarczającej siły to jak dojdziesz do 5x5 staraj się zwiększać zakres ruchu zamiast dodawać w serie w tym zakresie co masz.

Zwykłe pistolety nie przełożą się zbytnio na siłę w pistoletach, jak potrafisz robić 1-2 na lewą to pasuje mi to zastosować smarowanie gwintów na początek przez jakieś dwa tygodnie, czyli robisz sobie 5-10 razy dziennie po 1 powtórzeniu najpierw na lewą potem na prawą, po tych dwóch tygodniach sprawdź maks i jak wynosi conajmniej 3 to możesz dalej kontynuować smarowanie gwintów przez kolejne dwa tygodnie, ale ze zwiększoną ilością powtórzeń, jak już dasz radę zrobić 3x3 to progresuj do 5x5 dodając stopniowo serie i powtórzenia.

W środy najpierw daj stanie na rękach jak nie jesteś zmęczony, później resztę.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, trening, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych