Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy - pomocy

plan treningowy plan treningowy trening masa siła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Getzu

Getzu

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Cześć.

 

Od bardzo długiego czasu borykam się z ułożeniem planu treningowego. Zależy mi równie na masie jak i na sile, lecz ostatnio ani jedno ani drugie zbytnio nie idzie do przodu. Skaczę od jednego planu do drugiego i praktycznie stoję w miejscu nie mogąc dłużej pozostać przy jakimś konkretnym. Pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby przeplatanie na przemian dwóch planów: jednego skupionego tylko i wyłącznie na sile a drugiego jedynie na masie. Średnio co dwa tygodnie zmieniałbym plan na drugi. Co o tym myślicie? Tyle się naczytałem skazanego, tsatsoulina, forum, building a gymnastic body, blogów treningowych, filmików na youtubie... Za dużo.., mam już mętlik w głowie nie mam pojęcia co wybrać. Mielibyście pomysł jak to ugryźć, jakie plany typowo na siłę lub masę byście polecili, bo mam już tego dość.

 

Waga: 70kg, Wzrost: 175cm

Moje osiągi:

3 podciągnięcia na jednej ręce

40 zwykłych podciągnięć

Przysiady na jednej nodze max 15 na jedną

Pompki w staniu na rękach - około 8 (ręce na szerokość barków)

Dipsy +50kg - 5x5

Podciąganie +40kg - 5x5

Front Lever - 10s

Back Lever - 3s

Muscle ups - około 15

 

 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

Piszesz, że stoisz w miejscu a po osiągach widzę, że to nieprawda ;)

Jeśli podane rekordy są zgodne z rzeczywistością to prawdopodobnie stoisz w miejscu ze względu na stopień zaawansowania - jak długo już trenujesz? Wypełnij ankietę to coś pomyślimy, generalnie wymienianie schematów zgodnie z systemem blokowym jest dobry rozwiązaniem. Inną opcją może być plan 10x5 czy też drabiny.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Getzu

Getzu

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Jeżeli chodzi o rekordy to są prawdziwe nie widzę sensu żebym miał tutaj zmyślać. Trenuję już tak z kilka lat. 5 może będzie, ale dużo było w tym okresie przerw, czasem kilkumiesięcznych i zmian planów (czasem wpadła siłownia, ale wydaje mi się, że to była strata czasu). O jakiej ankiecie mówisz? I jakie plany pod system blokowy byś zaproponował? 

A jeżeli chodzi o stanie w miejscu to 2 lata temu robiłem około 35 podciągnięć a rok temu to pamiętam, że udało mi się raz podciągnąć na jednej ręce a fronta to z 5s bym utrzymał. Więc progres jak na tyle czasu to niewielki.


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Moim zdaniem jednak jest to dobry progres jak na taki poziom wytrenowania, ogólnie mało jest osób które potrafią się podciągnąć ponad 30 razy, potem każde jedno powtórzenie jest trudne do dołożenia, do tego nie robiłeś tylko siły czy tylko wytrzymałości, a także figury, jak dla mnie to na taki poziom wytrenowania to progres nie jest mały i żebyś miał większy to musisz skupić się na tym co jest Twoim celem czyli np. maks ciężar w podciąganiu to ciśniesz dwa razy w tygodniu 5x5, albo 5-10x2-3 a reszta tak żeby nie zaburzać regeneracji, czyli lżejszy trening dipów i lżejszy figur.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan treningowy, plan, treningowy, trening, masa, siła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych