Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jestem tutaj nowa i kalestenika też jest dla mnie nowa

początkująca kalistenistka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#41
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hehehe padłem :D ZAWSZE w takiej dyskusji muszą pojawić się argumenty za roślinnożernością człowieka :D Kolego dwa punkty:
1) roślinożerne zwierzęta trawią celulozę, której człowiek nie trawi.
2) roślinożerne zwierzęta mają wiele szlaków metabolicznych cukrów, a człowiek tylko jeden, jeśli wytniesz człowiekowi trzustkę to umrze i to samo stanie się ze wszystkimi zwierzętami mięsożernymi, a roślinożerne będą sobie dalej żyły.

Resztę pewnie zaraz Ci ktoś dopisze. Można uważać człowieka za wszystkożernego ale uważanie nas za roślinożerców jest co najmniej głupkowate :)


  • 0

#42
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Szkoda czasu na dyskusje z takimi fanatykiami, czas stracisz a wklepanych liter nikt nigdy ci nie odda... :)


  • 0

#43
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Hehehe padłem :D ZAWSZE w takiej dyskusji muszą pojawić się argumenty za roślinnożernością człowieka :D Kolego dwa punkty:
1) roślinożerne zwierzęta trawią celulozę, której człowiek nie trawi.
2) roślinożerne zwierzęta mają wiele szlaków metabolicznych cukrów, a człowiek tylko jeden, jeśli wytniesz człowiekowi trzustkę to umrze i to samo stanie się ze wszystkimi zwierzętami mięsożernymi, a roślinożerne będą sobie dalej żyły.

Resztę pewnie zaraz Ci ktoś dopisze. Można uważać człowieka za wszystkożernego ale uważanie nas za roślinożerców jest co najmniej głupkowate :)

 

Nie wiem czy wiesz ale zwierzęta roślinożerne to jedynie etykietka. Zwierzęta roślinożerne dzielą się np. na: owocożerców, bulwożerców, ziarnojadów, orzechojadów, liściożerców, trawożerców etc.
Ja podałem główne cechy człowieka które występują u zwierząt roślinożernych ty natomiast podajesz argumenty na to że trawożerca to nie owocożerca.
Żadne zwierzę nie trawi celulozy - w organizmach bardzo nielicznych roślinożerców występują bakterie za to odpowiedzialne.Tylko liściożercy i trawożercy potrzebują dodatkowego worka do trawienia celulozy. Wśród naczelnych znajdziesz tylko kilka gatunków hołdujących tej diecie.
Jeden gatunek przeżyje bez trzustki drugi nie ? Skąd ty bierzesz te informacje ? Rozumiem że to twoje przypuszczenia.
 
Napisałeś: "uważanie nas za roślinożerców jest co najmniej głupkowate" -> to problem nie tylko twój ale każdego człowieka który lubi etykietkować - tak napisałem że człowiek to głównie roślinożerca ale napisałem też że może zjadać jakieś żyjące istoty, jaja - połączysz te dwa fakty ?
 
Etykietkowanie nas jako wszystkożerca jest głupkowate... Czy mamy komorę w żołądku z bakteriami odpowiedzialnymi za trawienia celulozy ? Nie ? Tak więc człowiek nie zje każdej napotkanej trawy czy liści - wniosek jest prosty -> człowiek nie jest wszystkożercą.
 
Nigdy nie widziałeś kota jedzącego trawę ? Tak więc według twojego toku rozumowania - choć nie wiem czy przed napisaniem pomyślałeś - koty są wszystkożerne - to jest etykietka a z racji że większość ludzi nie lubi myśleć to się nią posługują. Jeśli ktoś jest przystosowany głównie do spożywania roślinności pod różną postacią to znaczy że może zostać nazwany roślinożercą.

Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 19:24

  • 2

#44
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Szkoda czasu na dyskusje z takimi fanatykiami, czas stracisz a wklepanych liter nikt nigdy ci nie odda... :)

 

Chciałem zapytać o wiek ale wiek tu nie ma nic do rzeczy jeśli ktoś nie wysili zwojów mózgowych :) Można mieć 15 lat a być bardzo oczytanym a być 40 latkiem z brakami na poziomie podstawowym.

Do twojej wiadomości -> jem mięso ale wiem że człowiek nie jest do takich ilości przystosowany. Raz na jakiś czas owszem ale aktualnie jem co mama podaje (etykietkujcie sobie   :)) - zdecydowanie za dużo mięsa.

http://naukawpolsce....zaleca-who.html


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 19:25

  • 0

#45
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Wiesz w ogole jakie pH zoladka ma czlowiek a jakie np krowa? O czym ty w ogole bredzisz, przywolales garsc wyswiechtanych sloganow z wegeforek i wegestronek ale nic za tym nie stoi. Takich kontrargumentow mozna przytoczy cala mase, np czlowiek i drapiezniki maja szczeki, ktore poruszaja sie gora dol, roslinozercy rozcieraja pokarm okreznymi ruchami szczeki, zreszta maja plaskie trzonowce, czlowiek takich nie ma. Wzoladku czlowieka i drapieznika pH jet tak wysokie aby bakterie nie mogly przezyc, to pierwsza zapora przed drobnoustojami, w wielokomorowych zoladkach krow czy owiec flora zyje w symbiozie, bo to ona trawi. Czlowiek czy drapieznik oprozniaja zoladek w 3-4 godziny, owca nigdy. Roslinozercy woreczek zolciowy jest niepotrzebny, bo nie jedza tluszczy, czlowiekowi potrzebny, itp itp, tak wiem, ze trace czas i rzucam grochem o sciane ale jezeli wystepujesz do dyskusji to doucz sie troche fizjologii zywienia, poczytaj jakies "paszoznawstwo" a nie wyskakujesz z garscia glupawych sloganow.

 

//a zalecenia WHO sa o tyle cenne, ze zawsze sie staram robic na odwrot niz ta przekupna banda lobbystow :)

 

Tu masz obszerna analize przewodow pokarmowych czlowieka, psa i owcy, polecam sie doksztalcic.

https://docs.google....ne_Age_Diet.pdf


Użytkownik Salute! edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 15:35

  • 0

#46
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Światowa organizacja zdrowia (WHO) zaleca jedzenie zbóż, także nie jest dobrym źródłem wiedzy ;)


Użytkownik warrumin edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 15:33

  • 0

#47
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

nie wyskakujesz z garscia glupawych sloganow.

 
Większość tego co napisałem wypływa z mojego myślenia ale skoro nie starasz się nawet zrozumieć tego co napisałem to trudno. Koniec dyskusji.
 

Wiesz w ogole jakie pH zoladka ma czlowiek a jakie np krowa? O czym ty w ogole bredzisz, przywolales garsc wyswiechtanych sloganow z wegeforek i wegestronek ale nic za tym nie stoi. Takich kontrargumentow mozna przytoczy cala mase, np czlowiek i drapiezniki maja szczeki, ktore poruszaja sie gora dol, roslinozercy rozcieraja pokarm okreznymi ruchami szczeki, zreszta maja plaskie trzonowce, czlowiek takich nie ma. Wzoladku czlowieka i drapieznika pH jet tak wysokie aby bakterie nie mogly przezyc, to pierwsza zapora przed drobnoustojami, w wielokomorowych zoladkach krow czy owiec flora zyje w symbiozie, bo to ona trawi. Czlowiek czy drapieznik oprozniaja zoladek w 3-4 godziny, owca nigdy. Roslinozercy woreczek zolciowy jest niepotrzebny, bo nie jedza tluszczy, czlowiekowi potrzebny, itp itp, tak wiem, ze trace czas i rzucam grochem o sciane ale jezeli wystepujesz do dyskusji to doucz sie troche fizjologii zywienia, poczytaj jakies "paszoznawstwo" a nie wyskakujesz z garscia glupawych sloganow.

 

Wytykasz mi brak wiedzy - czyli że wszystko co napisałem do tej pory jest według ciebie nie warte przeczytania -> ciekawa zagrywka manipulacyjna/sofistyczna/erystyczna/snobistyczna. Zalecasz mi żebym stał się profesorem zoologii bo tylko wtedy będziesz mógł przyznać mi rację. W przeciwnym razie moje argumenty opieram jedynie na sloganach z "wegastronek" jak to napisałeś. Ciekawe jest jak człowiek może być agresywny nie będąc agresywnym w opinii większości  :)

 

Podaj źrodło twoich wypocin włącznie z numerem strony skoro jesteś tak oczytany, masz tak dużą wiedzę to chyba nie będzie to problemem ? W przeciwnym przypadku wszystko co napisałeś uznaję za podtrzymywanie dyskusji z twojej strony, prowokowanie bo się nudzisz. Tutaj już nie podajesz argumentu że owocożerca to nie trawożerca - tu podajesz "argument" że człowiek to mięsożerca - wszystko temu przeczy a ty podajesz ph żołądka ciekawe - nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji - dlatego proszę o obronę twoich "dowodów" podając źródło i numer strony z której to wyczytałeś.

No chyba że z twojej strony to trolowanie (sposób na nudę) - wszystko na to wskazuje sądząc po liczbie postów :) i każdą informację ogólnie dostępną i każdą moją myśl wywrócisz do góry nogami mówiąc że jest inaczej -> np. ja napisałem że człowiek ma płaskie trzonowce a ty napisałeś że wręcz przeciwnie... -> nawet zauważyłem w późniejszych postach twoich podległych obrońców że oni też nie mają płaskich trzonowców - tak cię naśladują - nawet twoją głupotę... Zauważ fakt że pisałem o trzonowcach że są płaskie w porównaniu do tylnych zębów zwierząt mięsożernych - kładąc te zęby obok siebie i próbując je jakoś sklasyfikować chyba nie napiszesz że mamy ostre zęby trzonowe ? Ja opisałbym jako płaskie - naprawdę myślisz że dasz radę jeść surowe mięso ? Nawet nie chodzi o smak który jest po prostu odrzucający przez człowieka a o to że nie będziesz w stanie go dobrze przegryźć... Ciekawe... Wiesz w ogóle gdzie u człowieka znajdują się trzonowce ? Najedź językiem - to zęby tylne...

To ty musisz być wyjątkiem wśród homo sapiens że nie potrafisz poruszać szczęką lewo-prawo -> do twojej wiadomości tak żują np. krowy, żyrafy - zwierzęta liścio-trawożerne - tak żuje część zwierząt roślinożernych ale nie wszystkie ! jeśli jeszcze nie przeczytałeś mojego poprzedniego postu to zalecam - zwierze trawożerne to nie zwierze owocożerne.

 

Jedynie to ph żołądka niewiadomo skąd informacje że człowiek = 100% mięsożerca bo takie samo ph - a porównujesz jedynie do kilku zwierząt roślinożernych których jest tysiące - tutaj jeśli nie podasz źrodła to znaczy że to twoje dziwactwa. I nie porównuj człowieka do krowy, słonia czy owcy bo nie należą do tej samej grupy zwierząt... To tak jakbyś porównywał nas do jakichś bakterii. Jedynie kilka małp spożywa większe ilości mięsa (w porównaniu do 100% roślinożernych małp) - co nie zmienia faktu że ich głównym posiłkiem są owoce.


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 19:36

  • 0

#48
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
"człowiek to mięsożerca - wszystko temu przeczy a ty podajesz ph żołądka ciekawe - nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji"

Nigdzie nie możesz znaleźć informacji, że pH żołądka człowieka jest bardzo kwaśne? Na poziomie 1-2pH? No skisłem 😂 Mam pomysł - idź na gastroskopię i sprawdź 😂😂😂
  • 0

#49
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

"człowiek to mięsożerca - wszystko temu przeczy a ty podajesz ph żołądka ciekawe - nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji"

Nigdzie nie możesz znaleźć informacji, że pH żołądka człowieka jest bardzo kwaśne? Na poziomie 1-2pH? No skisłem Mam pomysł - idź na gastroskopię i sprawdź

 

Dopisałeś sobie co miałem na myśli a czego nie. Może źle się wyraziłem ale chodziło mi o to by podał źródło z informacją że żołądek każdego zwierzęcia roślinożernego nie jest tak kwaśny jak u człowieka. On podał jedynie przykład krowy, owcy. Czekam na porównanie do małp.

Salute próbuje wmówić że jedynie krowa, owca i inne przeżuwacze są roślinożerne - Ma klapki na oczach i uważa że jeśli zwierze nie jest przeżuwaczem to jest mięsożerne... https://pl.wikipedia...dek_przeżuwacza


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 20:34

  • 0

#50
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Salute próbuje wmówić że jedynie krowa, owca i inne przeżuwacze są roślinożerne - Ma klapki na oczach i uważa że jeśli zwierze nie jest przeżuwaczem to jest mięsożerne.

Pokaz gdzie tak napisalem, najlepiej zacytuj zeby nie bylo watpliwosci, w ktorym miejscu probuje cos komus wmawiac. Zenujace zachowanie.

 

Jak mowilem, strata czasu, brak elementarnej wiedzy, nadinterpretacje i przypisywanie slow, ktorych nie wypowiedzialem, W kwestii "wypocin", to moge ci podac pare tytulow ksiazek, ktore sie powinno przeczytac przed podjeciem dyskusji, jezeli ty nie wiesz ile wynosi pH zoladka, to o czym my w ogole rozmwamy, przeciez to bylo na biologii w szkole...


  • 0

#51
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Pokaz gdzie tak napisalem, najlepiej zacytuj zeby nie bylo watpliwosci, w ktorym miejscu probuje cos komus wmawiac. Zenujace zachowanie.

 

Jak mowilem, strata czasu, brak elementarnej wiedzy, nadinterpretacje i przypisywanie slow, ktorych nie wypowiedzialem, W kwestii "wypocin", to moge ci podac pare tytulow ksiazek, ktore sie powinno przeczytac przed podjeciem dyskusji, jezeli ty nie wiesz ile wynosi pH zoladka, to o czym my w ogole rozmwamy, przeciez to bylo na biologii w szkole...

 

Masz cytowanie dziecino - POGRUBIONE. Żenujące zachowanie rozpocząłeś odpowiedzią na moje argumenty - w sposób agresywny i bezczelny - rozumiem gdybyś podawał jedynie kontrargumenty ale ty kipisz nienawiścią. Dalszą część twojego komentarza pozostawiam bez komentarza - zastanów się nad tym co wypisujesz - to ewidentne prowokowanie, trolowanie i co ma brak wiedzy nt. ilości liczbowej ph w żołądku człowieka do dyskusji...

 

Posługujesz się wieloma zagrywkami manipulacyjnymi ale jedna jest rażąca -> Kiedy przeciwnik żąda konkretnych argumentów przeciw jego twierdzeniu, a ich nie znajdujemy, podważamy je argumentując choćby omylnością ludzkiej wiedzy

 

Wiesz w ogole jakie pH zoladka ma czlowiek a jakie np krowa? O czym ty w ogole bredzisz, przywolales garsc wyswiechtanych sloganow z wegeforek i wegestronek ale nic za tym nie stoi. Takich kontrargumentow mozna przytoczy cala mase, np czlowiek i drapiezniki maja szczeki, ktore poruszaja sie gora dol, roslinozercy rozcieraja pokarm okreznymi ruchami szczeki, zreszta maja plaskie trzonowce, czlowiek takich nie ma.

Do poniższego mój komentarz -> porównanie całej grupy zwierząt mięsożernych (wtrącenie człowieka w tą grupę pomijam...) do przeżuwaczy - jedynie przeżuwaczy ! Jesteś bardzo dziecinny przypuszczam że na poziomie szkolnym.

Wzoladku czlowieka i drapieznika pH jet tak wysokie aby bakterie nie mogly przezyc, to pierwsza zapora przed drobnoustojami, w wielokomorowych zoladkach krow czy owiec flora zyje w symbiozie, bo to ona trawi. Czlowiek czy drapieznik oprozniaja zoladek w 3-4 godziny, owca nigdy. Roslinozercy woreczek zolciowy jest niepotrzebny, bo nie jedza tluszczy, czlowiekowi potrzebny, itp itp, tak wiem, ze trace czas i rzucam grochem o sciane ale jezeli wystepujesz do dyskusji to doucz sie troche fizjologii zywienia, poczytaj jakies "paszoznawstwo" a nie wyskakujesz z garscia glupawych sloganow.

 

//a zalecenia WHO sa o tyle cenne, ze zawsze sie staram robic na odwrot niz ta przekupna banda lobbystow :)

 

Tu masz obszerna analize przewodow pokarmowych czlowieka, psa i owcy, polecam sie doksztalcic.

https://docs.google....ne_Age_Diet.pdf


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 17:49

  • 0

#52
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

ty kipisz nienawiścią.
 
Posługujesz się wieloma zagrywkami manipulacyjnymi

! Jesteś bardzo dziecinny przypuszczam że na poziomie szkolnym.

No, no, tosmy sobie pogadali, dziekuje panie kulturalny, styknie dla mnie tej kóltóry :lol:


  • 0

#53
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

No, no, tosmy sobie pogadali, dziekuje panie kulturalny, styknie dla mnie tej kóltóry :lol:

 

Rozumiem że nie chce się już myśleć, brakuje argumentów to zaczyna się ucieczka brudnymi metodami.

 

Dyskusja kształci obie strony - na pewno dzięki tobie czegoś się dowiedziałem choć mnie nie przekonałeś.


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 18:02

  • 0

#54
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
O żywieniu nie pogadam też z tobą bo nie masz za bardzo pojęcia ale proszę NAUCZ MNIE tak edytować posty. Piękna sprawa te wytłuścienia i kolory. Mucha nie siada :)
  • 0

#55
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Panie rytualny, odechciewa sie czytać jak ktoś kto przyznaje, że gotuje mu mama nazywał dorosłego i poważnego człowieka: dziecinnym, na poziomie szkolnym, bezczelnym a jego wypowiedzi wypocinami, do tego dużą ilość postów bierze jako argument, że są one pozbawione treści.

 

Edit:. A co do zębów trzonowych to ja nie mam płaskich, ale może jestem jakiś inny  :huh:


  • 0

#56
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Mam pojęcie o żywieniu wielu zwierząt w tym człowieka, dużych kotów, słoni itd. Merfi84 nie potrafisz spojrzeć poza snobistyczne opracowania popularnonaukowe, artykuły, pojedyncze badania - nie myślisz tylko posługujesz się opiniami, nie potrafisz myśleć krytycznie, sceptycznie. No fakt z pogrubieniem przesadziłem w poście nr. #43 Brawo !

 

Bardzo dobrze przewidziałem zachowanie :) Cytuję co pisałem: "jem mięso ale wiem że człowiek nie jest do takich ilości przystosowany. Raz na jakiś czas owszem ale aktualnie jem co mama podaje (etykietkujcie sobie   :)) - zdecydowanie za dużo mięsa."

Tak więc i tu nie zawiodłem się i etykietkowanie stało się argumentem.

Wiem że walki na słowa(pyskówki) nie wygram bo macie przewagę liczebną - jednak wygrałem na argumenty i z tego jestem zadowolony.

 

Polecam niezadowolonym kupić duże ilości:

2a5968052ce539befdeea6b3dfe06089,62,37.j

 

oraz piosenkę - choć wiem że nie będziecie w stanie uświadomić sobie waszych ułomności:

https://youtu.be/qGH6HyT5FIY


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 19:19

  • 0

#57
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Skoro jesteś zadowolony to wszystko dobrze się ułożyło :) Gratulacje!
  • 0

#58
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Panie rytualny, odechciewa sie czytać jak ktoś kto przyznaje, że gotuje mu mama nazywał dorosłego i poważnego człowieka: dziecinnym, na poziomie szkolnym, bezczelnym a jego wypowiedzi wypocinami, do tego dużą ilość postów bierze jako argument, że są one pozbawione treści.

 

Edit:. A co do zębów trzonowych to ja nie mam płaskich, ale może jestem jakiś inny  :huh:

W ogole przytaczanie argumentow z portalu, ktory twierdzi, ze Clinton jest opetana przez demona, Papiez Franciszek jest zydowskim wyznawca diabla, a III wojna swiatowa juz trwa od pol roku jest tez swietne :lol:


  • 0

#59
rytualnedzialanie

rytualnedzialanie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

A Salute to dopiero nick  :lol:  :D To brzmi jakbyś chciał żeby każdy ci salutował :) Oh ty Hitlerku mały ty :)

 

Salute co ty piszesz na tym swoim facebooku :) XD -> "Dodatkowo picie rakietowej kawełe z masełe według Dave Aspreya podnosi znacząco IQ i w ogóle "boostuje" nasz móżdżek na jakieś wyższe levele niedostępne innym śmiertelnikom i kawoszom"

kawełe z masełe - polecam dobrego psychologa :)

 

Już od początku wiedziałem na jakim poziomie są moi rozmówcy ale nie wiedziałem że do tego stopnia :) No cóż z nudów musiałem sobie jakoś zająć czas  B) 


Użytkownik rytualnedzialanie edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 20:02

  • 0

#60
luki951

luki951

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Panowie, skończcie już. Ten temat chyba nie dotyczy tego czy człowiek jest mięsożercą, czy roślinożercą czy kimkolwiek innym. A jeśli nadal chcecie się wykłócać to proponuję prywatnie.

Pozdrawiam i bez spiny 


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych