Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jestem tutaj nowa i kalestenika też jest dla mnie nowa

początkująca kalistenistka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Hejka,

Dzisiaj wrzucając hasło: kalistenika w Google trafiłam na tą stronkę. Wydaje mi się fajna więc się przedstawię :)

Mam na imię Beata i swoją przygodę z kalisteniką zaczęłam 3 tygodnie temu. Dzisiaj jest to mój 7 dzień trzeciego tygodnia czyli mój dzień odpoczynku. Wykupiłam rutynę Franka Medrano, który niesamowicie mnie zainspirował. Nie był to pierwszy raz gdy widziałam kalistenikę, prawie wykupiłam rutynę od pewnych Niemców kilka miesięcy temu po obejrzeniu video pewnego staruszka, który wydawał się prawie nad człowiekiem :) Tak też widzę Franka i wielu innych kalistenistów. Frank inspiruje mnie bardziej ponieważ jest weganinem tak jak ja.

 

Dlaczego zaczęłam ćwiczyć? Właśnie przez weganizm, który jest moją wielką pasją. W tym roku robiłam prezentacje gotowania wegańskiego chilli senza carne i jak rozmawiałam z uczniami o weganiźmie to jedynie kiedy byli podekscytowani to wtedy jak powiedziałam im, że przejechałam w zeszłym roku z Anglii do Polski na rowerze i wtedy jak pokazałam im wegańskich atletów. Myślę więc, że moim ciałem mogę reklamować weganizm lepiej niż w jakikolwiek inny sposób.

 

I tu pojawia się trudność, nie przepadam normalnie za ćwiczeniami, ale teraz kocham rutynę Franka :) Zajmuje mi co prawda dłużej niż chciałam spędzić codziennie, ale... jest jeszcze w granicach wytrzymałości. Nadal jestem na początkach, ale wykupiłam wszystkie trzy poziomy więc mam nadzieję się nie poddać.

 

Dodam tylko, że tak jak Paulina, która przedstawiała się przede mną, również nie stosuje się do zasady bez cukrowej, przynajmniej nie na razie. Frank w swoim przykładowym menu podaje też, że bierze wegańskie białko dla atletów, ja żywię się tylko naturalnie, warzywa, owoce, orzeszki, zioła, itd. itp. Na razie wystarcza i mam nadzieję tak trzymać.

 

To tyle na początek, a zapomniałam dodać, opisuję też moje zmagania http://weganskakalis...blogspot.co.uk/


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej,

 

Gratuluję wzięcia się za ćwiczenia ale jeśli chodzi o dietę to raczej źle trafiłaś. Być może są tutaj przypadki wegan/wegetarian ale raczej zdecydowana większość rozumie jak niezdrowy jest to sposób odżywiania :) Nie mniej jednak może i kogoś tam zainspirujesz do czegoś. Kto wie ;) Witamy tak czy siak ;)

A z ciekawości powiedz mi ile kosztują takie "trzy poziomy" Franka Mederano?

Powodzenia w ćwiczeniach!


  • 0

#3
Dante

Dante

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 114 postów

Hej Beata, fajnie ,że ktoś cię zainspirował - jednak wegetarianizmu nie polecam, mięsko jest zdrowe i łatwiej z nim uzyskać ładną sylwetkę, jeżeli chcesz testować diety wegetariańskie proponuje posty okresowe typu 3 tygodnie bez mięsa.


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Po pierwszym poście widzę, że raczej od weganizmu Cię nie odwiedziemy, więc nie będę próbował, powiem tylko że jest WIELU o WIELE lepszych od franka w ćwiczeniach z masą ciała, większość tego co on prezentuje można zobaczyć w filmikach "1 year transformation", a do czołówki światowej mu wiele brakuje, nawet w Polsce są od niego lepsi, z tych znanych Kura Workout, a zagranicznych nie będę wymieniał tylko odeślę do tego tematu. Oczywiście nie można mu odmówić, że motywuje ludzi ;) Na tym zresztą zarabia i dlatego promuje weganizm bo łatwiej jest sprzedać różne odżywki i suplementy.

Ogólnie to najważniejsze, że ćwiczysz i dbasz o swoje zdrowie, nawet jeśli droga którą obrałaś nie jest najlepsza to determinacja pozwoli osiągnąć sukces, może zajmie to dłużej ale najważniejsze, żeby się nie poddawać :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości ;)


  • 1

#5
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Hej Beata :).

Dystansu życzę i rozwagi ze swoim wegańskim podejściem, bo na tym forum wiele osób jest totalnie zamkniętych na inne sposoby żywienia niż odzwierzęca tłuszczówka. Ale to już na pewno sama zdążyłaś zauważyć, choćby po postach innych osób w tym temacie :).

Nie żebym krytykował, bo pewne osoby, które to głoszą naprawdę mają potężną wiedzę, a tłuszczówka działa lepiej niż większość myśli i naprawdę jest warta zgłębienia - polecam się zaznajomić :), nawet jeżeli nie masz zamiaru stosować (a może jednak kiedyś się skusisz? :)).

Ostrzegam tylko, żebyś przygotowała się mentalnie, że dla niektórych tutaj jest tylko jedna jedyna właściwa dieta, a wszelkie inne drogi jakimi ludzie podążają są nie tylko niewłaściwe, ale przede wszystkim złe i szkodliwe (zwłaszcza weganizm).


  • 0

#6
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Nauki ścisłe nie kłamią :P Chociaż ja się na nich nie znam to znam takich co się znają!

 

Myślę, że o wiele lepszy i tańszy plan ułożyłabyś sama po przeczytaniu pigułki wiedzy :P Pamiętaj, każdy jest indywidualnością a takie gotowe plany są często przeładowane i bez sensowne :D 

 

Nie mniej jednak powodzenia i witaj na forum, wpadnij do działu odżywianie i napisz coś o tym weganiźmie, a nóż czegoś się nauczymy :P


  • 0

#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Frank Medrano, nadczłowiek. :lol: Nagram siebie na treningu, ciekawe co o mnie pomyślisz ( :P), ćwiczę 1,5 roku, we wszystkim zjadam Franusia na śniadanko (nie znam jego siłowych wyników aczkolwiek jestem niemalże w 100% pewien, że ma mniejszą siłę w stosunku do masy niż ja), to nie przechwałki, on po prostu jest taki słaby. Przeciętny rusek po 3 miesiącach ćwiczeń jest od niego lepszy, Nik Anisimov po miesiącu umiał straddle planche, OAP, back levera i front levera, a z tego co wiem Franuś planche nie umie do tej pory. Ja w życiu bym nie kupił żadnego planu treningowego (gotowca!), a jeżeli już to od zdecydowanie lepszych osób którzy nie sprzedają się wszędzie gdzie się da jak Franek - spójrz http://kalistenikapo...motywuje/page-4 4 strony czystej motywacji i niesamowitych skillsów oraz siły, Franek jest chociaż w 1/10 jak któryś z tych biednych rusków? ^_^

Jest okej bo jest znany i przez to więcej osób może zobaczyć co to street workout i kalistenika, ale tylko powierzchownie, bo jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwą kalistenikę starczą ci te 3 osoby - siła i wytrzymałość - https://www.youtube...._sj_IS-o1RdmAaA, siła, wytrzymałość i elementy - https://www.youtube....RV0hLR1GC1LMwZw, głównie elementy - https://www.youtube....ghtAcceleration

 

Pozdrawiam i również życzę powodzenia. :)


  • 2

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Witamy na forum ;)

 

Cieszę się, że rutyna Medrano się u Ciebie sprawdza - przynajmniej nie wydałaś pieniędzy w błoto. Dodatkowo jeśli faktycznie zainspirował Cię do tego sportu to dodatkowy plus dla niego. Polecam zajrzeć do naszej pigułki wiedzy, myślę że po jej lekturze będziesz w stanie ułożyć coś dla siebie. Jestem zdania że zawsze lepiej jest układać treningi pod siebie, szczególnie że uwzględniasz przy tym wiele czynników, których może nie uwzględnić potencjalny trener - czyli chociażby czas przeznaczony na sesje (pisałaś, że jest to pewien mankament - może pora to zmienić?)

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów, a w razie jakichś pytań pisz śmiało na forum - ktoś z pewnością pomoże.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Być może są tutaj przypadki wegan/wegetarian ale raczej zdecydowana większość rozumie jak niezdrowy jest to sposób odżywiania :)

 

Myślę, że ci, którzy interesują się dietą wiedzą, że dieta wegańska jest jedną z najzdrowszych diet zaraz po witarianiźmie. Czytałeś może "The China study" albo oglądałeś film "Widelce zamiast noży"? Jeśli nie to polecam.

 

A z ciekawości powiedz mi ile kosztują takie "trzy poziomy" Franka Mederano?

 
Jeśli dobrze pamiętam to załaciłam około 80 dolarów, gdybym kupowała pojedynczo to każdy poziom kosztuje 37 dolarów https://www.frankmed...r-calisthenics/

Użytkownik upior edytował ten post 24 sierpnia 2016 - 00:42

  • 0

#10
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Hej Beata, fajnie ,że ktoś cię zainspirował - jednak wegetarianizmu nie polecam, mięsko jest zdrowe i łatwiej z nim uzyskać ładną sylwetkę, jeżeli chcesz testować diety wegetariańskie proponuje posty okresowe typu 3 tygodnie bez mięsa.

 

Widzę, że zdecydowanie różnimy się opinią, jestem wegetarianką od 1991 roku, w tamtych czasach znajomi grozili mi przezroczystą skórą i niechybną śmiercią, okazało się jednak, że ci co tak bardzo bali się tej diety teraz chorują a ja wręcz przeciwnie. Od 2008 roku jestem weganką i jak na moje 42 lata to nieźle sobie radzę ze zdrowiem. Nie pamiętam czy wspomniałam, ale w zeszłym roku przejechałam na rowerze z Anglii do Polski żeby promować dietę wegańską, zajęło mi to 10 dni. Wspomnę tutaj, że nie jestem zawodowym kolarzem a przed wyjazdem jeździłam tylko kilka razy w tygodniu po Londynie, zazwyczaj do 20 km na dzień, czasem mniej. Czy mogłabym powiedzieć, że dieta wegańska jest niezdrowa? Większość z moich mięsożernych znajomych nie może sobie pozwolić na połowę tego co ja robię :) Poza tym jestem weganką przede wszystkim ze względów etycznych i ekologicznych. Polecam obejrzenie filmu "Ziemianie" jeśli chodzi o względy etyczne i "Cowspiracy" jeśli chodzi o ekologię (nie wiem czy ten ostatni jest przetłumaczony na polski).


  • 0

#11
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Myślę, że o wiele lepszy i tańszy plan ułożyłabyś sama po przeczytaniu pigułki wiedzy :P

 

Możliwe, ale wtedy na pewno nie miałabym takiej motywacji :) Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak on to robi, że motywuje tyle osób. Co więcej to chyba po raz pierwszy w życiu ćwiczę przez 3 tygodnie. W przeszłości czasami biegałam, ale czasami robiłam sobie przerwę bo mi się nie chciało, albo wymyślałam jakąś inną wymówkę, tym razem jak na razie się trzymam i mam nadzieję, że będzie tak dalej szczególnie, że mam dużo do nadrobienia, moje mięśnie ramion prawie nie istnieją. Pewnie tutaj powinnam zmodyfikować jego ćwiczenia żeby dodać więcej na ramiona bo mięśnie nóg mam pewnie na poziomie początkującym a mięśnie ramion na poziomie ujemnym :)


  • 1

#12
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
A mogłabyś napisać jak mniej więcej wygląda taki plan medrano? Wstawianie całego planu byłoby bezczelne, więc proszę jedynie o zarys :)

Użytkownik warrumin edytował ten post 23 sierpnia 2016 - 23:24

  • 0

#13
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Pewnie delikatnie wytrzymałościowe obwody i dużo rodzajów ćwiczeń jak większość gotowców. ;)
  • 0

#14
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Dziękuję serdecznie wszystkim za miłe powitanie i porady. Mam nadzieję obejrzeć kilka filmików sławnych kalistenistów wymienionych w blogu powyżej, dzięki Mateusz. Pablo, dzięki za informacje o pigułce wiedzy, postaram się tam zajrzeć.


  • 0

#15
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

A mogłabyś napisać jak mniej więcej wygląda taki plan medrano? Wstawianie całego planu byłoby bezczelne, więc proszę jedynie o zarys :)

 

powyżej wstawiłam link do swojego bloga, tam znajdziesz opisy ćwiczeń :) na razie tylko poziom początkujący, reszty jeszcze nie sprawdzałam. Od przyszłego tygodnia będę miała progression więc ćwiczenia się zmienią. Przez 4 pierwsze tygodnie mam te same ćwiczenia w dzień 1 i 5, w 2 i 6, a 3 dzień to HIIT. Dzień 4 i 7 to dzień odpoczynku. Na razie bardzo odpowiada mi taka rutyna. Najbardziej nie lubię dni 2 i 6 bo pierwsze 3 ćwiczenia to różne podnoszenia a to właśnie te mięśnie, które na moim ciele do tej pory nie istniały. Po trzech tygodniach nadal nie jestem w stanie podciągnąć się ani razu, na szczęście Frank w swoich instrukcjach podaje ułatwienia dla takich niedojdów jak ja :)


  • 0

#16
upior

upior

    Weganka

  • Użytkownik
  • 16 postów

Nie mniej jednak powodzenia i witaj na forum, wpadnij do działu odżywianie i napisz coś o tym weganiźmie, a nóż czegoś się nauczymy :P

 

Przepraszam, zapomniałam odpisać na ostatnią część twojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o weganizm to mogę dużo napisać ze swojej strony, ale nie jestem dietetyczką więc nie jestem kwalifikowana żeby pisać porady dla innych. Mogę tylko napisać, że nawet gdyby dieta wegańska była najbardziej niezdrowa na świecie to nie wiem czy bym ją zmieniła, tak samo zresztą mówiłam o wegetariańskiej odkąd zostałam wegetarianką kilka dekad temu, wtedy naprawdę myślałam, że była niezdrowa, z czasem jednak okazało się, że jest dużo zdrowsza od diety mięsnej, a dieta wegańska jest jeszcze zdrowsza, obniża niebezpieczeństwo chorób układu krwionośnego, jelit, cukrzycy 2 grupy, wielu rodzajów raka itd. itp.
Kiedyś jak zrobie kwalifikację dietetyczki to napiszę wszechstronny post o odżywianiu wegańskim, w tej chwili z polskich dietetyków sportowców wegan znam tylko Polę Pospieszalską, wspaniała dziewczyna, myślę, że jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś z profesjonalnego źródła to napewno ci pomoże, pomogła wielu swoim klientom. Ponoć już po kilku tygodniach jej planu żywieniowego są zaskoczeni efektami.


  • 0

#17
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Możesz proszę rozwinąć co miałaś na myśli pisząc, że większość Twoich mięsożernych znajomych nie może sobie pozwolić na połowę tego co Ty? o jakie to rzeczy chodzi. Oraz jak pokonałaś morze rowerem? pewnie promem :) Pozwolę jeszcze wtrącić, że cukrzyca 1 i 2 typu, prawie wszystkie odmiany raka, czy też układu krwionośnego to nie wina mięsa (kiedyś ludzie na te choroby nie chorowali a mięso jedli :)) tylko węglowodanów, bo jak pewnie wiesz to one powodują wyrzut insuliny, zanim cywilizacja dotarła do Afryki to nie istniała tam otyłość, cukrzyca i inne.


  • 0

#18
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 

Myślę, że ci, którzy interesują się dietą wiedzą, że dieta wegańska jest jedną z najzdrowszych diet zaraz po witarianiźmie. Czytałeś może "The China study" albo oglądałeś film "Widelce zamiast noży"? Jeśli nie to polecam.

 

Na pewno w wolnej chwili obejrzę. Co do "najzdrowszych" diet. To rzeczywiście na pewno dieta wegańska jest dużo zdrowsza niż standardowa, żadna dieta. Zresztą gdyby gość opijający się colą, objadający gównianym mięsem, fast foodami, chlebem i generalnie jedzący niezdrowo nagle zaczął jeść tylko kapustę to też z bardzo dużym prawdopodobieństwem poczuł by się lepiej, podleczył i w ogóle oh ah :) Dieta wegańska jest zawsze badana w odniesieniu właśnie do zwykłych ludzi co jedzą śmietnik. Nie dziwi mnie, że wypada dobrze. Zestawiona do ludzi np. z tego forum wypadła by raczej bardzo blado :)

Co do ceny to sporo zapłaciłaś ale jeśli Cię to zmotywowało to mimo wszystko się opłaciło. Rób te rutyny, a w między czasie poczytaj te forum i za jakiś czas sama sobie będziesz układać pod siebie plany :)


  • 1

#19
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja tam jestem za. Nic nie mam przeciwko weganom wegetarianom itp. Trochę tolerancji by się przydało ale większość ludzi (ja często też) uważa, że to co robi jest najlepsze, najwłaściwsze i najzdrowsze. Trzymaj się tego jeśli ci to służy i tyle. Powodzenia!


  • 2

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Nie mniej jednak powodzenia i witaj na forum, wpadnij do działu odżywianie i napisz coś o tym weganiźmie, a nóż czegoś się nauczymy :P


 
Przepraszam, zapomniałam odpisać na ostatnią część twojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o weganizm to mogę dużo napisać ze swojej strony, ale nie jestem dietetyczką więc nie jestem kwalifikowana żeby pisać porady dla innych. Mogę tylko napisać, że nawet gdyby dieta wegańska była najbardziej niezdrowa na świecie to nie wiem czy bym ją zmieniła, tak samo zresztą mówiłam o wegetariańskiej odkąd zostałam wegetarianką kilka dekad temu, wtedy naprawdę myślałam, że była niezdrowa, z czasem jednak okazało się, że jest dużo zdrowsza od diety mięsnej, a dieta wegańska jest jeszcze zdrowsza, obniża niebezpieczeństwo chorób układu krwionośnego, jelit, cukrzycy 2 grupy, wielu rodzajów raka itd. itp.

Kiedyś jak zrobie kwalifikację dietetyczki to napiszę wszechstronny post o odżywianiu wegańskim, w tej chwili z polskich dietetyków sportowców wegan znam tylko Polę Pospieszalską, wspaniała dziewczyna, myślę, że jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś z profesjonalnego źródła to napewno ci pomoże, pomogła wielu swoim klientom. Ponoć już po kilku tygodniach jej planu żywieniowego są zaskoczeni efektami.

Lecz masz jakieś już swoje doświadczenia, więc mozesz cos skrobnąć.

A Wit b12 suplementujesz, czy może syntetyzukesz te witaminę we własnym przewodzie pokarmowym?

Też przez kilka lat nie jadłem mięsa i nic mi nie było. I bylem zdrowy.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych