Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kontuzja - łokieć tenisisty/golfisty, jak leczyć?

kontuzjałokieć tenisisty golfisty kalistenika leczenie porada jak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Witam!

Jakieś półtora miesiąca temu, podczas treningu przeciążyłem prawy łokieć i poczułem rwący ból (słabo-średni) podczas robienia pompek. Na początku myślałem, że to nic poważnego i po kilku dniach samo minie... niestety się myliłem  :(. Poczytałem trochę na temat kontuzji stawów łokciowych, wszystko wskazuje na to, że jest to łokieć tenisisty lub golfisty (w obu uszkadza się inne ścięgno, w moim stadium zaawansowania leczy się podobnie). Najprawdopodobniej przez najbliższe trzy miesiące mogę zapomnieć o treningu... Miesiąc temu kupiłem suplement ,,Mega MSM'', firmy Scitec Nutrition, wzmacniający tkanki łączne i ścięgna. Substancja aktywna to 800 mg methylsulfonylmethanu w jednej tabletce, według zaleceń powinienem brać 4 tabletki dziennie (2 rany, 2 wieczorem) przez minimum 90 dni, żeby wyleczyć moją kontuzję.

 

Macie jakieś porady, jak mogę przyśpieszyć leczenie lub dodatkowo wzmocnić staw? Może pierwsze ćwiczenia z rodzinny pompek ze Skazanego, mogłyby trochę pomóc?

 

Z góry dziękuję za wsparcie.


  • 0

#2
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

przeczytaj sobie temat voodoo flossing. Ja wyleczyłem tak nadgarstki.Kolega, który mi polecił wyleczył tym łokieć tenisisty. Bardzo dobra metoda. 

 

I nie obraź się, ale pierwsze słyszę żeby jakieś tabletki leczyły takie rzeczy. Nie mówię, że nie podziałają ale tu przede wszystkim-umiejętna rehabiltacja. Powodzenia!


  • 2

#3
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Nie napisałeś czy boli przy wyproście/zgięciu, po wewnętrznej czy zewnętrznej stronie czy boli tylko przy pomkach czy przy podciąganiu też.
Jest szansa że możesz mieć złą technikę albo/i jakieś problemy z barkami albo barkami i w łokciu występuje kompensacja żeby wykonać dany ruch. Ma to znaczenie o tyle że jeśli wyleczysz łokieć a nie naprawisz przyczyny, to kontuzja wróci.

Na necie znajdziesz trochę sposobów na łokieć golfisty/tenisisty np: terapia falą uderzeniową, rozciąganie i rozbijanie mięśnia przedramienia za pomocą ćwiczeń i różnych przyrządów, ostatecznie operacja. Ja polecam, tak jak Remix, taśmę voodoo floss bo działa.
Też nie słyszałem o tabletkach na stawy, zresztą nie brał bym tak jak na ból głowy nie biorę. Ruch i odpowiednie ćwiczenia załatwiają sprawę ;-)
Powodzenia w walce z kontuzją, dasz radę, tylko cierpliwości.
  • 1

#4
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

przeczytaj sobie temat voodoo flossing. Ja wyleczyłem tak nadgarstki.Kolega, który mi polecił wyleczył tym łokieć tenisisty. Bardzo dobra metoda. 

 

I nie obraź się, ale pierwsze słyszę żeby jakieś tabletki leczyły takie rzeczy. Nie mówię, że nie podziałają ale tu przede wszystkim-umiejętna rehabiltacja. Powodzenia!

 

Nie napisałeś czy boli przy wyproście/zgięciu, po wewnętrznej czy zewnętrznej stronie czy boli tylko przy pomkach czy przy podciąganiu też.
Jest szansa że możesz mieć złą technikę albo/i jakieś problemy z barkami albo barkami i w łokciu występuje kompensacja żeby wykonać dany ruch. Ma to znaczenie o tyle że jeśli wyleczysz łokieć a nie naprawisz przyczyny, to kontuzja wróci.

Na necie znajdziesz trochę sposobów na łokieć golfisty/tenisisty np: terapia falą uderzeniową, rozciąganie i rozbijanie mięśnia przedramienia za pomocą ćwiczeń i różnych przyrządów, ostatecznie operacja. Ja polecam, tak jak Remix, taśmę voodoo floss bo działa.
Też nie słyszałem o tabletkach na stawy, zresztą nie brał bym tak jak na ból głowy nie biorę. Ruch i odpowiednie ćwiczenia załatwiają sprawę ;-)
Powodzenia w walce z kontuzją, dasz radę, tylko cierpliwości.

Dzięki za rady, jednak chyba zdecyduję się na jakąś tańszą taśmę, co myślicie o tej: http://www.orteo.pl/...?from=related ?

 

Podczas codziennych czynności mogę normalnie ruszać ręką i nic mnie nie boli, przy podciąganiu nie czuję bólu, jednak wolę nie kusić losu  ;). Co do suplementów na stawy - mój znajomy (nałogowy sztangista) jakieś pół roku temu miał poważną kontuzję barku wyleczył ją właśnie ,,Mega MSM'', które stosuję.


  • 0

#5
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Tej taśmy nie znam. Nie chodzi o konkretną firmę akurat tę co na filmie bo ja jej nie reklamuję tylko żeby się dobrze zawijało i był odpowiedni ucisk. Floss band musi być z rozciągliwej gumy. Jeśli ta taśma co prezentujesz jest taka to ok. Ja zapłaciłem 5 dych. niby dużo ale nie żałuję bo trochę posłuży


  • 1

#6
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
To nie ta taśmą. Sprawdź na stronie barbell nation, to chyba jedyny polski producent, a jak coś zawsze możesz przeciąć na pół dętke ;-)
  • 1

#7
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Ok, mam już Floss Band. Jeśli przez najbliższe 2 miesiące będę kontynuował kurację ,,Mega MSM'' i używał Floss Band'a myślicie, że kontuzja minie? Na forum znalazłem kilka osób, które pisały, że pierwsze ćwiczenia z rodziny pompek (pompki przy ścianie itp), pomogły im w wyleczeniu kontuzji. Co o tym myślicie?


  • 0

#8
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

ja myślę, że jakoś im przeszło bo pompki przy ścianie są mało intensywne i był to raczej odpoczynek niż leczenie. Floss band ci pomoże. Ja to gwarantuję bo nadgarstki wyleczyłem tak w niecały miesiąc a dłonie mi już puchły i drętwiały w szczytowej fazie tej kontuzji. Sam się zdziwisz jak to działa. Po 2 miesiącach zabawy z floss bandem teraz jak zakładam gumę (a zakładam profilaktycznie codziennie) odczuwam to jak najlepszy masaż dla nadgarstków:)


  • 2

#9
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

ja myślę, że jakoś im przeszło bo pompki przy ścianie są mało intensywne i był to raczej odpoczynek niż leczenie. Floss band ci pomoże. Ja to gwarantuję bo nadgarstki wyleczyłem tak w niecały miesiąc a dłonie mi już puchły i drętwiały w szczytowej fazie tej kontuzji. Sam się zdziwisz jak to działa. Po 2 miesiącach zabawy z floss bandem teraz jak zakładam gumę (a zakładam profilaktycznie codziennie) odczuwam to jak najlepszy masaż dla nadgarstków:)

Wow, nie sądziłem, że to aż tak dobrze działa :). Skoro wyleczyłeś tak poważną kontuzję w miesiąc myślisz, że mi miesiąc też wystarczy? Czy lepsza będzie dwumiesięczna kuracja? 

 

Edit: Ćwiczenia z Floss Bandem mogą wzmocnić zdrowy staw?


Użytkownik MikolajK edytował ten post 21 sierpnia 2016 - 21:21

  • 0

#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Tak-zdrowy też mogą mogą wzmocnić a właściwie poprawić jego funkcjonowanie i zapobiegać kontuzjom. Takie mobilizacje powinno się robić w zasadzie codziennie


  • 1

#11
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Tak-zdrowy też mogą mogą wzmocnić a właściwie poprawić jego funkcjonowanie i zapobiegać kontuzjom. Takie mobilizacje powinno się robić w zasadzie codziennie

Ok, dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. Ile razy dziennie powinno się mobilizować jeden staw?


  • 0

#12
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

to już wg uznania. Ja na początku robiłem 2 razy ale to krótko robisz, max 2 minuty. poczytaj o floss bandzie bo trzeba trochę z tym uważać ale metoda jest choleerniee skuteczna. Teraz robię już tylko 1 raz wieczorem nadgarstki i łokcie profilaktycznie, Jak zrobisz kilka razy dziennie na początek to tragedii też nie będzie, obserwuj tylko czy są zmiany i ból się nie nasila


  • 1

#13
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

to już wg uznania. Ja na początku robiłem 2 razy ale to krótko robisz, max 2 minuty. poczytaj o floss bandzie bo trzeba trochę z tym uważać ale metoda jest choleerniee skuteczna. Teraz robię już tylko 1 raz wieczorem nadgarstki i łokcie profilaktycznie, Jak zrobisz kilka razy dziennie na początek to tragedii też nie będzie, obserwuj tylko czy są zmiany i ból się nie nasila

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Temat można już chyba zamknąć.


  • 0

#14
MikolajK

MikolajK

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Mam jeszcze pytanie. Rehabilitując się flosbandem robiłem pompki przy ścianie jedną ręką, delikatnie czułem rwanie w łokciu (gdzieś czytałem, że ćwicząc flosbandem, trzeba próbować robić ruchy, z którymi mamy problem). Przed ćwiczeniami z flosbandem mogłem zrobić 2-3 normalne pompki bez żadnego bólu. Teraz nie mogę zrobić ani jednej, chyba coś zrobiłem żle :/... Jak dokładnie powinienem ćwiczyć flosbandem?


  • 0

#15
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Wyślę ci na priv materiał tylko muszę znaleźć. Ja obecnie mobilizuję tylko nadgarstki z łokciem nie pracowałem tak, że trudno coś tak na szybko powiedzieć


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kontuzjałokieć, tenisisty, golfisty, kalistenika, leczenie, porada, jak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych