Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

4+1 sposoby na 'zakwasy'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
No bo jest to jakieś sporty walki są. Jak koleś ma dobre osiągi w tym sporcie to niech go ćwiczy. Ja osobiście nie mógłbym kogoś trenować wiedząc że jest na wyższym poziomie ode mnie. Bo po co trenować 10 lat żeby pierw samemu coś osiągnąć. Lepiej po 2 latach gdzie się jeszcze nic nie umie uczyć kogoś żeby dowartościować swojego ego poprzez znaczek " trener personalny ". Ja to widzę tak.

Użytkownik Pytkus edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 16:30

  • 0

#22
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Na papierze trener personalny czy zdanie egzaminów na trenera jeszcze o niczym nie świadczy

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#23
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
No bo jest to jakieś sporty walki są. Jak koleś ma dobre osiągi w tym sporcie to niech go ćwiczy. Ja osobiście nie mógłbym kogoś trenować wiedząc że jest na wyższym poziomie ode mnie. Bo po co trenować 10 lat żeby pierw samemu coś osiągnąć. Lepiej po 2 latach gdzie się jeszcze nic nie umie uczyć kogoś żeby dowartościować swojego ego poprzez znaczek " trener personalny ". Ja to widzę tak.


To w końcu jest to mma, sporty walki czy co masz na myśli, bo się chyba zapetliles.xd

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#24
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Wcześniej myślałem że mma ale nie byłem pewien bo ten temat kompletnie mnie nie interesuje i nie chciałem walnąć głupoty i zmieniłem na sporty walki ;)
  • 0

#25
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

To jest na 90proc Ksajum xD

Szkoda, że jako mod nie mogę sprawdzić IP ale patrząc na dzienniki treningowe, te same maxy, rozkminy, to samo wszystko wiek waga itp xD


  • 0

#26
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Może komuś się przyda i nie wielu wie o takich sposobach.
https://youtu.be/quPJEGSXSEM

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie kompletne bzdety, nie warte sluchania, koles chyba nie wie co jest przyczyna zakwasow, a nawet ich nazwa duzo mowi. Stracony czas.


  • 0

#27
Kisiel Na Kilogramy

Kisiel Na Kilogramy

    Kisiel Na kg

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaPabianice

Czytałem, że białko (oczywiście naturalne) z np. kury nie jest wykorzystywane w organizmie. Po prostu nie jesteśmy w stanie go przyswoić i prawidłowo wykorzystać, a żeby je jednak zdobyć trzeba jeść aminokwasy z warzyw owoców.

 

Co do porad na filmiku słyszałem tylko o zimnym prysznicu i sam sprawdzałem, pomogło. ;)

Na zakwasy polecam także lekki trening. Zimny prysznic oraz rozgrzewka rozluźnią nam mięśnie. Ja w takiej sytuacji robię trening sztuki walki, walczę z cieniem, ćwiczę kopnięcie z obrotu oraz lekko "walczę" z bratem. A i jeszcze rościąganie po treningu korzystnie wpływa na regenerację.


Użytkownik SiłaMasaNieBrak... edytował ten post 09 sierpnia 2016 - 09:45

  • 0

#28
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Czytałem, że białko (oczywiście naturalne) z np. kury nie jest wykorzystywane w organizmie. Po prostu nie jesteśmy w stanie go przyswoić i prawidłowo wykorzystać, a żeby je jednak zdobyć trzeba jeść aminokwasy z warzyw owoców.

Większej bzdury w życiu nie słyszałem :D Skąd to wziąłeś? :D

 

 

Co do porad na filmiku słyszałem tylko o zimnym prysznicu i sam sprawdzałem, pomogło. ;)

Na zakwasy polecam także lekki trening. Zimny prysznic oraz rozgrzewka rozluźnią nam mięśnie. Ja w takiej sytuacji robię trening sztuki walki, walczę z cieniem, ćwiczę kopnięcie z obrotu oraz lekko "walczę" z bratem. A i jeszcze rościąganie po treningu korzystnie wpływa na regenerację.

To co boli na drugi dzień to nie są "zakwasy". Ewentualny nadmiar kwasu mlekowego powstały podczas wysiłku beztlenowego w ciągu godziny dwóch jest usunięty z komórek mięśniowych :) Tu poczytaj:
https://www.facebook...41158996261864/
 


  • 0

#29
Kisiel Na Kilogramy

Kisiel Na Kilogramy

    Kisiel Na kg

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaPabianice

Większej bzdury w życiu nie słyszałem :D Skąd to wziąłeś? :D

 

Może i bzdury, ale tak czytałem, a wszędzie jest ziarenko prawdy.


Użytkownik SiłaMasaNieBrak... edytował ten post 09 sierpnia 2016 - 10:14

  • 0

#30
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Może i bzdury, ale tak czytałem, a wszędzie jest ziarenko prawdy.

Zapewniam Cię, że w tym bzdecie nie ma nawet atomu prawdy :) Białko zwierzęce to najlepiej przyswajalne i biologicznie najlepsze białko jakie występuje w przyrodzie dla człowieka. Zupełnie odwrotnie jest z białkiem roślinnym.


  • 0

#31
Kisiel Na Kilogramy

Kisiel Na Kilogramy

    Kisiel Na kg

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaPabianice

Zapewniam Cię, że w tym bzdecie nie ma nawet atomu prawdy :) Białko zwierzęce to najlepiej przyswajalne i biologicznie najlepsze białko jakie występuje w przyrodzie dla człowieka. Zupełnie odwrotnie jest z białkiem roślinnym.

Taki pewny tego jesteś? W sumie nie mam powodu Ci nie wierzyć, ale jednak możesz się mylić. Poszperam jeszcze, poczytam i zobaczymy.


  • 0

#32
Kisiel Na Kilogramy

Kisiel Na Kilogramy

    Kisiel Na kg

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaPabianice

Więc tak, trochę poczytałem i wyczytałem, że białko roślinne jest nie co gorsze odzwierzęcego.  Lecz zrównoważona dieta polega na tym i na tym. Roślinne zawiera potrzebne aminokwasy, które jak wspomniałem wcześniej są potrzebne. Dorosły człowiek powinien jeść mniej więcej po połowie. Dziecko 2/3 białko odzwierzęcego, reszta roślinna. Najlepszym źródłem białko jest tak zwane "białko wzorcowe", czyli np. jajko,soja,amarantus (taka roślinka), komosa ryżowa, soja.. Zawiera wszystko co potrzeba w potrzebnych ilościach. Jeśli ktoś jest weganem dobrym dla niego rozwiązaniem będzie dobrze zglębić skład różnych ważyw i owoców i dobrać je tak żeby się na wzajem uzupełniały; np. rośliny strączkowe razem z zbożem.


  • 1

#33
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Więc tak, trochę poczytałem i wyczytałem,

 

Czytaj zatem dalej, bo produkujesz ciagle bzdury. Rozumiem, ze jestes na poczatku drogi, wiec to jest nieuniknione. Znam takich co po 20 latach ciagle nie dotarli do prawdy i jedza ryz z kurakiem.


  • 0

#34
Kisiel Na Kilogramy

Kisiel Na Kilogramy

    Kisiel Na kg

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaPabianice

Czytaj zatem dalej, bo produkujesz ciagle bzdury. Rozumiem, ze jestes na poczatku drogi, wiec to jest nieuniknione. Znam takich co po 20 latach ciagle nie dotarli do prawdy i jedza ryz z kurakiem.

 

Mądrze jest się uczyć na błędach innych i czerpać wiedzę z rad bardziej doświadczonych, ale najlepiej uczę się i zapamiętuję na własnych błędach,


  • 0

#35
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Oho - tak długo czytałeś, że w sumie nie miałeś prawa wyczytać mniejszych bzdur :) Tak jak Salute napisał. Czytaj dalej - jednak polecam Ci nie szukać wiedzy w internecie przez 10 minut i na stronach typu wikipedia czy "poradnikzdrowie", a jednak kupić sobie jakąś literaturę naukową z zakresu biochemii, anatomii, biologii i tam szukać :)


  • 0

#36
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Więc tak, trochę poczytałem i wyczytałem, że białko roślinne jest nie co gorsze odzwierzęcego.  Lecz zrównoważona dieta polega na tym i na tym. Roślinne zawiera potrzebne aminokwasy, które jak wspomniałem wcześniej są potrzebne. Dorosły człowiek powinien jeść mniej więcej po połowie. Dziecko 2/3 białko odzwierzęcego, reszta roślinna. Najlepszym źródłem białko jest tak zwane "białko wzorcowe", czyli np. jajko,soja,amarantus (taka roślinka), komosa ryżowa, soja.. Zawiera wszystko co potrzeba w potrzebnych ilościach. Jeśli ktoś jest weganem dobrym dla niego rozwiązaniem będzie dobrze zglębić skład różnych ważyw i owoców i dobrać je tak żeby się na wzajem uzupełniały; np. rośliny strączkowe razem z zbożem.


Ja proponuje nie szukać daleko (google), bo nie odróżnisz prawdy od fakszu, tylko poczytac te forum, a,dokładnie dzial dieta, no tak, trzeba usiąść wygodnie, miec czas, i zaczac czytac i czytac.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych